توزیع هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در میامی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: ۲۸ هزار اصله نهال به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در میامی توزیع می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، محمد علی رضایی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: توزیع و کاشت هزار اصله نهال برای جلوگیری از فرسایش خاک و ضرورت درختکاری انجام می شود.

او افزود : هزار اصله نهال از نوع اقاقیا، عرعر، زبان‌گنجشک، کاج، سنجد، سرو شیراز، سرو خمره‌ای، سرو نقره، زیتون تلخ و توت خواهد بود.

رئیس اداره منابع طبیعی میامی اظهارداشت: در روز درختکاری مردم با حضور در پارک‌ها یا عرصه‌های منابع طبیعی با کاشت درخت به استقبال سال نو می‌روند.

رضایی در ادامه به اهمیت درخت و درختکاری اشاره کرد و افزود: درخت یک نعمت و هدیه زیبا از سوی خداوند به انسان و منشاء خیر و برکات زیادی برای زمین است.

او ادامه داد: در راستای سیاست های سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور به منظور ایجاد پارک، فضای سبز،بوستان روستایی و بادشکن اطراف مزارع، در آستانه هفته منابع طبیعی نهال رایگان به منظور کشت در مناطق مناسب و مستعد توزیع خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی هدف از توزیع نهال های رایگان را ترویج فرهنگ صیانت از منابع طبیعی دانست ، و خاطر نشان کرد: دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی به همراه شهروندان می توانند برای دریافت نهال رایگان به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی مراجعه کنند.

او گفت: نهال های اهدایی، غیرمثمر و سازگار با محیط پیرامونی هستند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر