طرح توزیع میوه تنظیم بازار قیمت‌ها را تثبیت کرد

اجرای طرح توزیع میوه تنظیم بازار در همدان در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان موجب ثبات بازار و تثبیت قیمت‌ها شد.

 فرماندار همدان در بازدید از مراکز عرضه میوه ایام پایانی سال ۱۴۰۱ و نوروز ۱۴۰۲ اظهار داشت: اجرای طرح تامین و توزیع میوه تنظیم بازار در استان همدان قیمت میوه را در بازار تثبیت کرده و مانع از افزایش قیمت از سوی دلالان شده است.

مسلم مخفی با اشاره به تعیین قیمت نهایی در کارگروه راهبری میوه ایام پایانی سال افزود: سیب قرمز با قیمت ۲۶ هزار تومان، سیب زرد با قیمت ۳۰ هزار تومان و پرتقال تامسون با قیمت ۱۸ هزار تومان عرضه و در دسترس مردم قرار دارد.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه توزیع میوه شب عید در ۳۰ غرفه در سطح شهرستان همدان انجام می‌شود ادامه داد: بر اساس گزارش‌های بازرسان و نظرات مردمی، توزیع میوه‌های ذخیره شده در طرح تنظیم بازار که از جمعه ۲۶ اسفند توسط تعاون روستایی آغاز شده موجب ثبات و در برخی مناطق کاهش قیمت میوه‌های نوروزی شده است.

مخفی اظهار داشت: قیمت مناسب و کیفیت مطلوب میوه‌های عرضه شده سبب افزایش تقاضا در اجرای این طرح شده که در صورت تداوم درخواست‌ها تا پایان تعطیلات نوروزی عرضه میوه طرح تنظیم بازار تداوم خواهد داشت.

اجرای طرح ترافیکی زوج و فرد موجب رضایت شهروندان شد

فرماندار همدان گفت: اجرای طرح آزمایشی زوج و فرد در اسفند تا حد قابل توجهی آرام سازی ترافیکی در محدوده تعیین شده و رضایتمندی شهروندان را به دنبال داشت.

مخفی اظهار داشت: طرح زوج و فرد در سال جدید نیز اجرا می‌شود و با توجه به کاهش ترافیک و سایر ملاحظات این طرح از یکم تا پانزدهم فروردین اجرا نمی‌شود.

او ادامه داد: اطلاع رسانی به شکل مناسب‌تر با نصب تابلو یا بنر‌های مشخص در مبادی ورودی طرح انجام شود.

فرماندار همدان تصریح کرد: برای تردد ساکنان محدوده طرح و تاکسی‌های اینترنتی تدابیر مقتضی اتخاذ می‌شود.

مخفی با تاکید بر اینکه موضوع فروش مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد به هیچ‌وجه مطرح نیست گفت: براساس بررسی کارشناسی طرح زوج و فرد در دوره آزمایشی نواقص برای اجرا در طول سال رفع خواهد شد.

او اظهار داشت: طرح پارک حاشیه‌ای خودرو در خیابان‌های اصلی و پرتردد با تعرفه مشخص نیز اجرا خواهد شد.

در راستای کاهش ترافیک و آلودگی هوا طرح ویژه تردد خودرو‌ها با پلاک زوج و فرد به صورت موقت و آزمایشی از روز شنبه ششم تا پایان اسفندماه (بجز روز‌های جمعه) از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در همدان اجرا شد.

منبع:ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.