۳ هزار شغل در فولکس واگن از بین می‌رود!

در صورت اجرای طرح آلایندگی یورو ۷ اتحادیه اروپا، شرکت اشکودا متعلق به فولکس واگن باید یک کارخانه را تعطیل و ۳ هزار شغل را کاهش دهد.

یکی از اعضای هیئت مدیره اشکودا در یک مناظره تلویزیونی هشدار داد، این خودروسازی متعلق به فولکس واگن باید ۳ هزار شغل خود را کاهش دهد و در صورت اجرای طرح آلایندگی یورو ۷ اتحادیه اروپا به شکل فعلی باید از تولید برخی از مدل‌های خودرو دست بکشد.

قانون پیشنهادی یورو ۷ که کشور‌های اتحادیه اروپا و قانونگذاران در سال جاری مذاکرات آن را آغاز خواهند کرد، محدودیت‌های انتشار آلاینده‌های مضر برای سلامتی از جمله اکسید‌های نیتروژن توسط خودرو‌ها را تشدید می‌کند.

اتحادیه اروپا گفته است که مزایای سلامتی این اقدام بسیار بیشتر از هزینه‌های آن خواهد بود، اما برخی از خودروسازان هشدار داده‌اند که هزینه‌های توسعه غیر عملی و گرانی را به شرکت‌ها تحمیل خواهد کرد. مارتین داوم، رئیس کامیون دایملر در ۱۰ مارس گفت که این کار میلیارد‌ها دلار برای صنعت خودروسازی هزینه خواهد داشت.

اگر قانون یورو ۷ به این شکل تصویب شود، به این معنی است که اشکودا باید یک کارخانه را تعطیل کند. زیرا تولید مدل‌های کوچک‌تر که مدل‌های فابیا، اسکالا، کامیک هستند باید متوقف شوند که یعنی حداقل ۳ هزار شغل با اجرای این قانون آسیب خواهند دید. این سه مدل که از خودرو‌های کوچک و پرطرفدار هستند تقریباً یک سوم تحویل‌های اشکودا به مشتریان را در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده بودند.

عضو هیئت مدیره اشکودا اعلام کرد که در مجموع، بیش از ۱۰ هزار شغل در جمهوری چک از جمله برای تامین کنندگان قطعات اشکودا در خطر قرار خواهند گرفت.

گفتنی است وزرای حمل و نقل جمهوری چک، آلمان، ایتالیا، لهستان، پرتغال، رومانی، مجارستان و اسلواکی روز دوشنبه برای بررسی تلاش‌های خود برای تغییر قانون پیشنهادی یورو ۷ دیدار کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار