در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معرفی افراد موفق بی‌سرپرست در «یکی مثل ماه»

«یکی مثل ماه» ویژه برنامه افطار‌های ماه مبارک رمضان از رادیو جوان در رمضان ۱۴۰۲ سراغ افراد موفقی رفته است که در کودکی بی سرپرست بوده‌‍ اند.

علیرضا محمدنیا، مدیر گروه تاریخ و معارف رادیو جوان درباره این برنامه توضیح داد: «یکی مثل ماه» با افراد موفق در زمینه‌های مختلف که در کودکی پدر یا مادر خود را از دست داده اند و محدودیت‌ها سدی در راه رسیدن به اهدافشان نبوده و با تلاش و کوشش به موفقیت رسیده اند، گفتگو می‌کنیم. همچنین سعی می‌کنیم در این گفتگو داستان زندگی این افراد را بشنویم و از سختی‌ها و اتفاقات زندگی شان تا رسیدن به این جایگاه از زبان خودشان آگاه شویم.

محمدنیا ادامه داد: «یکی مثل ماه» برنامه‌ای مخاطب محور است که شنوندگان هر روز در مورد موضوع برنامه که از آموزه‌های دینی و اخلاقی انتخاب می‌شود نظرشان را بیان می‌کنند که علاوه بر دخیل شدن مخاطبین در این برنامه سعی شده قدمی برای فرهنگ سازی و یادآوری آموزه‌های اخلاقی به مخاطبین نیز برداشته شود.

مدیرگروه تاریخ و معارف رادیو جوان در مورد بخش‌های دیگر این برنامه بیان کرد: یکی از بخش‌های جذاب برنامه آیتم پیچ خاطره است که هر شب به بررسی یکی از آثار مربوط به ماه رمضان در سال‌های گذشته که مردم با آن‌ها خاطره دارند می‌پردازد.

در بخش دیگری از این برنامه کارشناس برنامه «یکی مثل ماه» حجت الاسلام و المسلمین حافظی نسب هر بار با استناد به آیات قرآن، روایات و داستان‌های بزرگان اسلام، مطالب اخلاقی و عرفانی را متناسب با موضوع برنامه برای مخاطبین ارائه خواهد کرد. 

وی ادامه داد: همچنین در بخش‌های دیگری از این برنامه سعی شده به نحوه روزه داری عامه مردم در مشاغل مختلف پرداخته شود و نحوه روزه‌داری یک بنا، نجار، کارمند، کارگر و... را در ماه مبارک رمضان نشان دهیم. 

همچنین مهدیه پهلوانی نیز به سراغ افراد با ملیت‌های مختلف خواهد رفت و با آن‌ها در مورد آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در کشور‌های مختلف و رفتار مردم آن کشور در این ماه گفتگو خواهد کرد.

«یکی مثل ماه» در ایام ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا اذان مغرب به تهیه کنندگی اکرم زمانی و با اجرای حمید ترابیان روی آنتن زنده رادیو جوان خواهد رفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار