کشاورزان مراقب سرمازدگی محصولات باشند

در پی کاهش شدید دمای هوا، کارشناس هواشناسی همدان درباره جلوگیری از سرمازدگی محصولات به کشاورزان و باغداران هشدار داد.

کارشناس هواشناسی بیان کرد: برای امشب دمای کمینه هوا برخی از نقاط استان به پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر کاهش می‌یابد.

محمد حسن باقری شیکب با اشاره به اینکه در میانه روز طبیعت سرعت وزش باد افزایش می‌یابد و موجب سرمای هوا می‌شود، افزود: با توجه به کاهش دمای هوا، به کشاورزان و باغداران توصیه می‌شود اقدامات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات خود در نظر بگیرند.

او ادامه داد: سامانه بارشی به طور کامل از آسمان استان خارج شده است و به دنبال آن، جبهه هوای سرد در استان مستقر و سرعت وزش باد در بیشتر نقاط افزایش یافت است.

باقری شکیب تاکید کرد: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش شدید باد و افت دما پیش‌بینی می‌شود.

او افزود: در ۲۴ ساعت گذشته فامنین و بهار با ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و گل‌تپه با هشت درجه سانتیگراد  زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

کارشناس هواشناسی گفت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن سه درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

منبع:ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.