۷ معما که حل کردن آنها نیاز به خلاقیت و درک شهودی بالا دارد

این معماهای پیچیده برای افرادی که به دنبال چالش های سخت و محک زدن توانایی های ذهنی و هوش خود هستند، بسیار سرگرم کننده است.

معما‌هایی که راه حل‌های مختلفی دارد. نگاهی بیندازید و بهترین حدس خود را بزنید. یادتان باشد، در پیدا کردن راه حل‌ها خلاق باشید.

با چارلز آشنا شوید. او خارق العاده‌ترین فرد روی زمین است. زندگی او پر از مشکلات و چالش‌هایی بود که شجاعانه با آن‌ها کنار آمد. متأسفانه در سنین پیری نتوانست از سرنوشتی وحشتناک بگذرد.

۰۱

در کودکی، او پسر بسیار با استعدادی بود، اما معلمان دانش آموزان دیگری را دوست داشتند، بنابراین چارلز همیشه پیچیده‌ترین وظایف را انجام می‌داد. اما او همیشه موفق می‌شد به خوبی با معما‌های فریبنده کنار بیاید.

معما

وظیفه: این معادله ریاضی را نوشتن چیزی یا جابجا کردن اعداد، تصحیح کنید.

۰۲

چارلز در نوجوانی به تنهایی راه می‌رفت. یک بار در جنگلی درون چاهی افتاد. عمق چاه ۳۰ متر بود. او برای بیرون آمدن از دیوار لغزنده با ۳ متر در روز بالا می‌رفت و شب هنگام که بسیار خسته می‌شد، ۲ متر به پایین سقوط می‌کرد. اما او به هر حال توانست از آنجا خارج شود.

سوال: چند روز طول کشید تا از چاه خارج شد؟

۰۳

او ۲۰ ساله بود که دوستانش تصمیم گرفتند با او شوخی کنند: آن‌ها چارلز را ربودند، لباس او را درآوردند و به یک ساختمان متروکه بدون پنجره زندانی کردند. روی دیوار، یادداشتی وجود داشت که نوشته بود، در صورتی که توپ را به دست آورد، می‌تواند از اتاق خارج شود. در وسط اتاق لوله‌ای وجود داشت که از کف بتنی بیرون زده بود (قطر آن تقریباً ۵ سانتیمتر و طول آن ۶۰سانتیمتر بود). یک توپ پینگ پنگ، انتهای لوله بود. رسیدن به توپ بدون هیچ ابزاری غیرممکن بود، اما هیچ چیزی برای استفاده وجود نداشت. چارلز به هر حال توانست این کار را انجام دهد.

سوال: چارلز چگونه توپ را بدست آورد؟

۴.

وقتی دوستانش تازه شروع به پول درآوردن کرده بودند، چارلز ثروتمند شده و عاشق دختری به نام آیرین شد. آن‌ها ازدواج کردند، اما معلوم شد که او فقط برای پول چارلز با او ازدواج کرده است. آیرین حتی سعی کرد چارلز را مسموم کند تا ثروتش را به دست آورد. چارلز که این موضوع را می‌دانست، از خوردن غذا‌های او اجتناب می‌کرد. یک روز آیرین سیبی به چارلز تعارف کرد؛ چارلز گفت: «به شرطی از این سیب می‌خورم که نصف آن را تو بخوری». آیرین سیب را برید، قسمت خود را خورد و هیچ اتفاقی برایش نیفتاد. وقتی شوهرش نصف سیب خود را خورد، ۲۴ ساعت به کما رفت. پس از این اقدام به قتل، آیرین به زندان افتاد، اما چارلز زنده ماند.

سوال: آیرین که پادزهری مصرف نکرده بود چگونه توانست بدون آسیب رسیدن به خودش، شوهرش را مسموم کند؟

چارلز یک داروساز معروف بود. او حتی موفق شد دارویی بسازد که بتواند یک بیماری صعب العلاج را درمان کند. همکارانش به موفقیت او بسیار حسادت کردند و تصمیم گرفتند او را بکشند و فرمول را بدزدند. یک نفر در آزمایشگاه شبانه به دفتر چارلز رفت و با چاقو به شکم او زد. چارلز شخص را شناخت، اما نتوانست کمک بخواهد و بیهوش شد. یکی از نگهبانان، چارلز را هنگامی که در پایان روز کاری ساختمان را بررسی می‌کرد پیدا کرد و با آمبولانس تماس گرفت. چارلز جان سالم به در برد و ۴ نفر از همکارانش مورد سوء ظن قرار گرفتند: جان، نیکولا، فلیکس و مایکل.

سوال: یک یادداشت عجیب با شماره‌های ۲۸، ۲۷، ۵۷ در جیب چارلز وجود داشت. کدام همکار به چالز سو قصد کرده بود؟

۶.

پس از آنکه چارلز از سو قصد همکارش نجات یافت، تصمیم گرفت زندگی خود را در خانه‌ای دنج در حومه شهر خود بگذراند. یک پستچی نامه هایش را تحویل می‌داد، یک پیک غذایش را می‌آورد، و یک روزنامه‌فروش، روزنامه‌هایش را می‌فرستاد. روز جمعه، پستچی در حال تحویل نامه بود و چارلز را غرق خون دید که در آشپزخانه روی زمین افتاده است. او بلافاصله با پلیس تماس گرفت. پلیس صحنه جنایت را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که چارلز به قتل رسیده است. روی میز چند بطری شیر، نان، قرص، کلید و روزنامه سه شنبه بود. مامور پست و ۲ مرد تحویل دهنده دیگر مضنونین این قتل بودند.

معما

سوال: چه کسی چارلز بیچاره را کشت؟

۱.

دو مرد در لبه پرتگاه روی تخته چوبی ایستاده اند. یکی از آن‌ها اسلحه در دست دارد و می‌خواهد به دیگری شلیک کند. اما اگر نفر دوم بیفتد، نفر اول هم سقوط خواهد کرد.

معما

سوال: آیا راهی برای زنده ماندن یکی از آن‌ها وجود دارد؟ واقعا چه کسی خواهد مرد؟

آیا توانستید جوابی برای این معما‌های پیچیده پیدا کنید؟ در ادامه می‌توانید جواب‌ها را ببینید:

۱.

فقط باید تخته سیاه را وارونه کنید تا معادله ریاضی درست شود.

معما

۲.

چارلز به ۲۸ روز نیاز داشت. او هر ۲۴ ساعت یک متر حرکت می‌کرد. در ۲۷ روز، او به ۲۹ متر رسید، اما در شب ۲ متر عقب افتاد (۲۷ متر). در روز بیست و هشتم ۳ متر بالا رفت و خارج شد.

۳.

از آنجایی که توپ‌های پینگ پنگ واقعاً سبک هستند، چارلز فقط باید خودش را در لوله راحت کند تا توپ را به دست آورد.

۴.

چارلز که به آیرین شک داشت، هر روز صبح پادزهری که اثر تقریبا همه زهر‌ها را از بین می‌برد را می‌خورد. اما این سم خیلی قوی بود به همین دلیل مدتی به کما رفت. خود سم در یک طرف چاقویی بود که آیرین برای بریدن سیب از آن استفاده کرد. او تکه سیبی که سم داشت را به چارلز داد.

۵.

نیکولا ضارب بود. چارلز به محض دیدن او، آن اعداد را نوشت. از آنجایی که او شیمیدان بزرگی بود، اعداد با عناصر جدول تناوبی رمزگذاری شده بود. جدول تناوبی: ۲۸ – Ni (نیکل)، ۲۷ – Co (کبالت)، ۵۷ – La (لانتانیوم).

۶.

قاتل کسی بود که روزنامه‌ها را تحویل می‌داد. آخرین روزنامه‌ای که در خانه چارلز بود، برای روز سه شنبه بود و جسد چارلز جمعه پیدا شد. روزنامه فروش می‌دانست که چارلز دیگر نیاز به روزنامه‌های روز‌های دیگر ندارد.

۷.

پاسخ این معما بسیار متنوع است و هر کسی می‌تواند راه حل خودش را داشته باشد. خب چی فکر می‌کنید؟ حدس‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید!

منبع: روزیاتو

برچسب ها: معما ، تست هوش
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۳:۵۳ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
سلام
سوال اولی تابلو رو که وارونه کنی با آنچیزی که نشان داده شده مغایرت دارد جواب غلط است در وارونه کردن هیچ وقت اعداد جابجا نمی شود نمی دونم عدد 91 چطوری شده 16
به نظرم علامت امثبت مقداری متمایل به سمت راست شود می شود ضربدر و جواب درست می شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۲ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
سلام.ایکاش معمای مافیاهای خودروسازان انحصاری حلبی که در حال سرکیسه کردن مردم هستند را کشف می کردید.واردات گسترده میلیونی به مدت دو سال برای عموم مردم ایران ازاد کنید تا بازار سیاه درست شده توسط شرکتهای انحصاری گرانفروش ده برابری شکسته شود.خود پراید و فیست لیفتهای پراید چون تیبا و...با سرعت بسیار کم زیر 20 کیلومتر تصادف کرده و عین کاغد مچاله شده،خودروهای حلبی که شرکتهای انحصاری در حال گرانفروشی ده برابری هستند سالانه هزاران معلول و کشته برجای میگذارد،باید واردات خودروهای کم مصرف ایمن صفر و کارکرده زیر5سال برای همه مردم ایران ازاد کنید تا این انحصار،گرانفروشی ده برابری شکسته شود.مجلس و دولت باید خدمتگزار مردم باشند،این همه شهید دادیم تا مردم در رفاه باشند،نه اینکه سرمایه مملکت در دست 5درصد اقازاده ها باشد.باتشکر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۶ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
خب اگه ایران تو خودروسازی هم قرار بود نیازش رو از خارج تامین کنه اونم مشمول تحریم می شد و به این راحتی ماشین وارد نمی شد
ریشه مشکل جای دیگه است نه واردات
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۶ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
فرق استخدام افراد بی سواد و با سواد اینجا ها معلوم میشه. مترجم محترمتون اگه یک ذره زبان بلد بود از گوگل ترنسلیت استفاده نمیکرد...به جاش این همه دانش آموخته زبان وجود داره که بیکار هستند
آخرین اخبار