فروش بیش از پنج میلیارد تومان کالابرگ الکترونیکی در خراسان رضوی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: پس از گذشت یک هفته از اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی تا امروز پنج میلیارد و ۷۴۷ میلیون تومان کالا در استان به فروش رفته است.

محمد امین بابایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: این در حالی است که یارانه اختصاص یافته به طرح خرید کالا از طریق کالابرگ الکترونیکی در این مدت، سه میلیارد و ۲۲۳ میلیون تومان بوده و مردم خرید بیشتری از اعتبار در نظر گرفته شده برای هفته نخست اجرای این طرح داشته اند.

وی افزود: اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی از ۱۳ خرداد ماه سال جاری برای خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی سراسر کشور آغاز شد، براین اساس یارانه اعتباری خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی ۲۰ درصد افزایش یافت که شرط استفاده از این افزایش اعتبار، خرید بیش از ۷۰ درصد یارانه معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: شیر کم چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، قند و شکر، حبوبات، گوشت منجمد گوساله، ۱۱ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیکی و تاکنون استقبال مردم استان از این طرح مطلوب بوده است

بابایی بیان کرد: ۶ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهر‌ها و روستا‌های کوچک نیز برای فروشندگان بارکدخوان نصب می‌شود تا دسترسی مردم و امکان بهره مندی عمومی از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.

وی تصریح کرد: مجموع فروشگاه‌های زنجیره‌ای و خرد دارای صندوق فعال در خراسان رضوی، ۶ هزار و ۵۷۴ فروشگاه و تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای و خرد در شبکه پنج هزار و ۵۲۰ فروشگاه است.

وی تاکید کرد: بر اساس آمار اردیبهشت ماه امسال که همزمان با آغاز اجرایی کردن طرح مردمی سازی یارانه‌ها منتشر شد از ۶ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۷۷۴ نفر جمعیت استان ۶ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۵۹۷ نفر در قالب یک میلیون و ۹۸۷ هزار و ۵۵۰ خانوار، یارانه بگیر دولت شده اند، از بین ۶ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۵۹۷ نفر جمعیت یارانه بگیر خراسان رضوی، ۲ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۶۷۹ نفر معادل ۳۳ درصد از جمعیت در دهک اول تا سوم قرار دارند

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار