اعلام شرایط جذب و اعزام روحانیون به عمره

شرایط جذب و سیاست اعزام روحانیون به سفر‌های عمره اعلام شد.

معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری شرایط جذب و سیاست اعزام روحانیون به سفر‌های عمره را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با انتشار اطلاعیه‌ای شرایط جذب و سیاست اعزام روحانیون به عمره را با توجه به از سرگیری این سفر‌ها در آینده اعلام کرد. متن اطلاعیه به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

قَالَ أَبُو جَعْفَرٍ عَلَیْهِ اَلسَّلاَمُ: اَلْحَجُّ وَ اَلْعُمْرَةُ سُوقَانِ مِنْ أَسْوَاقِ اَلْآخِرَةِ...

 با تبریک ولادت باسعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به اطلاع می‌رساند به حول و قوه الهی با تلاش‌های مستمر مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری انتظار می‌رود در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شروع مجدد عمره مفرده بعد از هشت سال تعطیلی آن باشیم. با عنایت به اینکه در این دوره از عمره که با ظرفیت محدود شروع خواهد شد و خادمان‌ فرهنگی متقاضی اعزام بسیار بیشتر از تعداد مورد نیاز بعثه است، سیاست بعثه در جهت رعایت عدالت بر این است تا در این مرحله فقط خادمان فرهنگی عمره که در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ سابقه تشرف به عتبات را دارند در اولویت اعزام قرار گیرند و هر فردی که تعداد تشرف بیشتری داشته باشد از امتیاز همکاری بیشتر برخوردار خواهد بود. 

بدیهی است اعزام این عزیزان پس از موفقیت در مصاحبه علمی و عملی و دارا بودن شرط سنی و توانمندی جسمی، روحی و روانی است. خادمان‌ فرهنگی توجه داشته باشند که شرط سنی اعزام به حج و عمره ۶۵ سال تمام است و بعد از این خادمان‌فرهنگی در این حوزه فرصت خدمت را به خادمان‌ فرهنگی جوان واگذار می‌کنند.

در خصوص خواهران گرامی معینه و مبلغه و حضور ایشان در عمره نیز متعاقبا درباره شرایط اعزام و تعداد موردنیاز اطلاع رسانی خواهد شد.

برچسب ها: حج عمره ، روحانیون
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار