۹۰ درصد از کریدور شمال _ جنوب کشور تکمیل شد

مدیرعامل شرکت راهسازی عمران گفت: با ساخت طولانی‌ترین آزادراه کشور، ۹۰ درصد از کریدور شمال _ جنوب کشور تکمیل شده است.

معیری گفت: آزاد راه اصفهان _ شیراز با کیفیت ترین و طولانی ترین آزادراه کشور است که ۹۰ درصد از کریدور شمال_ جنوب کشور را تکمیل کرده است.

به گفته مدیرعامل شرکت راهسازی عمران، ساخت این آزادراه ۱۲ سال به طول کشید اکنون با ورود مهندسان و متخصصان ایرانی و صرف هزینه ۸ هزار میلیارد تومانی، طولانی ترین آزادراه کشور به اتمام رسیده در حالی که برآورد هزینه روز ساخت این پروژه ۲۵هزار میلیارد تومان است.

او می گوید: صرفه جویی سالانه این پروژه ۴هزار میلیارد تومان است. با راه‌اندازی این آزادراه ۲ ساعت معادل ۱۳۴ کیلومتر از مسیر قبلی کوتاه‌تر می‌شود و  حدود ۱۳۶ میلیون لیتر صرفه جویی در سوخت دارد.

معیری گفت: مرتفع ترین پل آزادراهی در ابر پروژه شیراز _ اصفهان قرار دارد و اولین پروژه ای است که ۵۰ کیلومتر رویه بتنی در آن استفاده شده است.

در ادامه محمدیان مدیرعامل شرکت نگهداری آزادراه شیراز_ اصفهان گفت: خوش آب وهوا ترین منطقه کشور در این پروژه است که همین امر بر روی گردشگری کشور  اثر بسیار مهمی دارد و حدود  ساخت ۸ مجتمع گردشگری در طول این مسیر برنامه ریزی شده است.

او افزود: آزادراه شیراز- اصفهان اولین آزاد راهی است که بستر هوشمند سازی و اخذ عوارض به صورت الکترونیکی در آن فراهم شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۹ ۲۵ مهر ۱۴۰۲
آزادراهی که پمپ بنزین نداره و آنتن دهی همراه هم خیلی جاهاش نیست
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۰۹:۱۶ ۲۵ مهر ۱۴۰۲
لطفا به رفع ایرادات موجود در آزاد راه اقدامات لازم را انجام دهید،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۱ ۲۴ مهر ۱۴۰۲
آزادراه تبریز بازرگان تکمیل کنید تا تهران به شکل آزادراهی به گمرگ بازرگان و ترکیه متصل بشه
آخرین اخبار