تحویل ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در کشور

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه گفت: ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به متقاضیان تحویل داده شده و نهضت تحویل ملی مسکن تا سال‌های آینده ادامه دارد.

ابولفضل نوروزی سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی گفت: دولت برای اجرای نهضت ملی مسکن برنامه  دقیق و جامعی دارد و برای اجرای این برنامه به صورت ماهانه با حضور رئیس جمهور جلسات شورای عالی مسکن برگزار می‌شود.

به گفته سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی، در حال حاضر یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در مراحل مختلف ساخت و بهره برداری هستند که از این تعداد حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به صورت انفرادی و گروهی در حال انجام است بخشی از این واحد‌ها از طریق واگذاری زمین به متقاضیان و با مدیریت ساخت به مردم و با نظارت سازمان نظام مهندسی  و شهرداری اجرا می‌شود.

او افزود: همچنین ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی  انبوه سازی از طریق  قرارداد‌های سه جانبه در شهر‌های مختلف، ۲۱۰ هزار واحد توسط نیرو‌های مسلح، ۱۶۲ هزار  واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده، ۱۵۰ هزار خود مالکی و شهری، ۳۶۹ هزار واحد مسکن روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

نوروزی گفت: ۱۰۸ هزار واحد مسکن مهر در این دولت تحویل داده شده و  یک میلیون واحد مسکونی در شهر‌ها و روستا‌ها و شهر‌های کوچک و متوسط در حال اجرا است بنابراین نظام بهره برداری به سرعت ادامه دارد و بهره برداری از  واحد‌ها در دستور کار است به طوری که  ۱۰۰ هزار مسکونی افتتاح شده و تا پایان سال هم بخشی دیگر تحویل داده می‌شود بنابراین نهضت تحویل واحد‌های مسکن ملی در سال آینده ادامه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۱۱:۵۱ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
ترو خدا یکی پیدا بشه پیگیر کار ما باشه الان دوساله اسم من تایید شده ولی هروقت میرم اداره مسکن تنکابن میگن زمین نداریم خب اگه زمین نداشتین چرا ثبت نام کردین ؟؟؟
آخرین اخبار