نشانه‌های آمادگی برای ازدواج در دختران

بین یک دختر معمولی و کسی که می‌خواهید در آینده به عنوان همسر و شریک زندگی خود روی او حساب کنید، تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

یک همسر بالقوه ویژگی‌ها و رفتار‌هایی را از خود نشان می‌دهد که فراتر از چیز‌های سطحی هستند.

هنگامی که می‌خواهید ازدواح کنید، باید به دنبال ویژگی‌هایی در طرف مقابل بگردید که می‌خواهید در شریک زندگی خود ببینید. همسر آینده شما باید بتواند در فراز و نشیب‌های زندگی با مهربانی در کنارتان باشد.

اگر طرف مقابلتان نشانه‌های زیر را دارد، می‌توانید به عنوان همسر آینده خود روی او حساب کنید. اگر شاهد این رفتار‌ها بودید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که رابطه خود را به سطح بعدی ارتقا دهید.

۱) حامی است
در سفر زندگی، همه ما به یک حامی نیاز داریم. فردی که به ما ایمان داشته باشد، حتی زمانی که به خودمان شک داریم. این ویژگی به خصوص در ازدواج اهمیت زیادی دارد.

اگر یک زن بخواهد همسر آینده شما باشد، بزرگترین حامی‌تان خواهد بود. او رویا‌های شما را نادیده نمی‌گیرد یا باعث نمی‌شود که به خاطر داشتن رویا‌ها و آرزوهایتان احساس حماقت کنید. در عوض، او شما را تشویق می‌کند تا اهدافتان را دنبال کنید و در هر مرحله از زندگی در کنار شما خواهد بود.

اگرچه این ویژگی فقط در مورد رویا‌های بزرگ و اهداف بلندمدت نیست. این رفتار می‌تواند در مورد پیروزی‌های کوچک و چالش‌های روزمره هم باشد. زنی که می‌توانید روی او به عنوان همسر حساب کنید، موفقیت هایتان را با شما جشن می‌گیرد و هنگام مشکلات کنار شما خواهد بود.

۲) ارتباط موثر برقرار می‌کند
برقراری ارتباط سالم و موثر پیش‌نیاز یک رابطه سالم است.

اگر یک زن بخواهد همسر شما باشد، اهمیت ارتباط محترمانه و شفاف را درک خواهد کرد. او بازی‌های فکری انجام نمی‌دهد یا از شما انتظار ندارد که حدس بزنید چه فکر یا احساسی دارد. در عوض، افکار و احساسات خود را به صورت صادقانه و سازنده بیان می‌کند.

علاوه بر این، ارتباط موثر فراتر از بیان احساسات خود است. هنگامی که افکار و احساسات خود را به اشتراک می‌گذارید، انتظار دارید که طرف مقابل یک شنونده فعال باشد. او نظرات شما را نادیده نمی‌گیرد و سعی می‌کند دیدگاه شما را درک کند، حتی اگر مخالف آن باشد.

علاوه بر این، او از گفتگو‌های دشوار دوری نمی‌کند. حتی زمانی که در مورد موضوعات حساس بحث می‌کرده یا در مورد مشکلات صحبت می‌کنید، طرف مقابل این کار را با مهربانی و احترام انجام می‌دهد و همیشه به‌جای تمرکز بر مشکلات، به دنبال راه‌حل می‌گردد.

بنابراین، اگر با زنی در ارتباط هستید که می‌داند چگونه به طور موثر ارتباط برقرار کند، به احتمال زیاد او برای سازش‌ها و بحث‌هایی که در زندگی زناشویی پیش می‌آیند، آمادگی لازم را دارد.

۳) مستقل است
برخلاف باور بسیاری از افراد، زنی که مستقل است، می‌تواند یک همسر فوق العاده باشد.

ازدواج یک شراکت است، اما به معنای از دست دادن شخصیت خود در این فرآیند نیست. زنی که برای استقلال خود ارزش قائل است، از دنبال کردن علایق خود یا گذراندن وقت به تنهایی نمی‌ترسد.

زنی که می‌توانید به عنوان همسر روی او حساب کنید، افکار، اصول، اهداف و علایق خود را خواهد داشت.

این بدان معنا نیست که او شما یا رابطه‌تان را نادیده می‌گیرد. در عوض، تعادلی به ارمغان می‌آورد که به هر دوی شما اجازه می‌دهد فردیت خود را حفظ کنید و در عین حال یک رابطه قوی داشته باشید. او برای برآوردن تمام نیازهایش یا اینکه تنها منبع شادی او باشید، به شما متکی نخواهد بود.

استقلال طرف مقابل همچنین نشان می‌دهد که او می‌تواند زندگی خود را به خوبی مدیریت کند. چیزی که هنگام مواجهه با فراز و نشیب‌های زندگی زناشویی مفید خواهد بود.

در واقع، زنی که سطح سالمی از استقلال را دارد، تهدیدی برای تعهد نیست. در واقع، کاملاً برعکس است. مستقل بودن نشان‌دهنده بلوغ و درک است که طرف مقابل را به فردی مناسب برای همراهی مادام‌العمر تبدیل می‌کند.

۴) به شما احترام می‌گذارد
احترام سنگ بنای هر رابطه طولانی‌مدت است. بدون آن، رابطه شما احتمالاً دوام نخواهد آورد.

زنی که می‌تواند شریک زندگی‌تان باشد، به شما به عنوان یک فرد احترام می‌گذارد. او به مرزها، زمان، رویا‌ها و علایق شما احترام خواهد گذاشت. همچنین شما را تحقیر نمی‌کند و باعث نمی‌شود که احساس بی اهمیتی کنید.

همچنین به خودش احترام می‌گذارد و در عوض انتظار احترام متقابل دارد.

۵) مهربان و دلسوز است
مهربان بودن و دلسوزی به معنای همدلی، درک و اولویت دادن به دادن نیاز‌های دیگران بر نیاز‌های خود است.

زنی که می‌تواند شریک زندگی‌تان باشد، نه‌تن‌ها با شما، بلکه با دیگران هم مهربان است. این ویژگی او را می‌توانید نسبت به اعضای خانواده، دوستان و حتی غریبه‌ها ببینید.

۶) به اصول و ارزش‌های شما احترام می‌گذارد
برخی از افراد معتقدند که عشق پایه و اساس یک رابطه است. اما در واقع، ارزش‌های مشترک آجر‌هایی هستند که پیوندی قوی و پایدار را می‌سازند.

زنی که می‌توانید روی او به عنوان شریک زندگی خود حساب کنید، به عقاید و اصول شما احترام می‌گذارد. او متوجه خواهد شد که چه چیزی برای شما مهم است و چرا مهم است و به این ارزش‌ها احترام می‌گذارد، حتی اگر با ارزش‌های او متفاوت باشد.

او سعی نخواهد کرد که شما را تغییر داده یا از اصولتان منحرف کند. در عوض، او در کنار شما خواهد بود و با هم، چالش‌های زندگی را پشت سر خواهید گذاشت.

یافتن کسی که به اصول و ارزش‌های شما احترام می‌گذارد، به معنای پیدا کردن یک فرد دقیقاً شبیه به خودتان نیست. بلکه به معنای یافتن کسی است که مکملتان باشد و شما را درک کند.

۷) صبور و فهمیده است
زندگی پر از پیچ و خم‌های غیرمنتظره است. در چنین مواقعی، صبر و درک ویژگی‌هایی هستند که اهمیت زیادی دارند.

فرض کنید که در محل کار خود با فشار زیادی دست و پنجه نرم می‌کنید و استرس زیادی دارید. قطعاً توقع دارید که شریک زندگی شما به جای اینکه باعث افزایش استرستان شود، صبور باشد.

شریک زندگی‌تان باید به شما فضا بدهد و گوش شنوایی برای مواقعی داشته باشد که نیاز به تخلیه احساسی دارید.

در این لحظات سخت، صبور بودن و آرامش طرف مقابل شما را آرام خواهد کرد.

منبع: روزیاتو

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۱ ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳
توقعات دختران ایرانی بسیار بالاست و سکه نیز گران
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۹:۰۸ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
با ازدواج خودتان را بدبخت کنید .

خاطرات یک بدبخت ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۰ ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
ازدواج دستور خداوند است در سوره نور آیه 32 دستور مستقیم خداوند برای ازدواج است با تضمین رزق و غنی شدن هز طرف خدا وخودم شاهد بودم کسانی که با همین آیه ازدواج کردند والان ماشاءالله چه زندگی خوبی هم دارند.
اشتباه افراد در انتخاب همسر یا ازدواجهای احساسی واینترنتی و دوستی خیابانی که منجر به گبفتاری میشه به خدا ربطی نداره هر اشتباهی تاوانی داردِ
ازدواج بامعیارهای دینی و سنتی وفرهنگ اصیل ایرانی اتفاقا باعث خیر وبرکت وسلامت روح وروان وحتی جسم زن ومرد است.ِ
جوانها سخت نگیرند با انتخاب درست ازدواج کنند توکل بخدا داشته باشند البته آقا پسرها حتما شغل ثابت داشته باشند بعد برای ازدواج اقدام کنند. صداقت وگذشت وکم توقعی شرط ازدواج موفق است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۰ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
پسرها برای ازدواج چی باید داشته باشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۷ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
باید توانایی گشتن مداوم و بدون وقفه تا آخر عمر تا چنین چیزی شاید پیدا کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۳ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
سلام اگر پول باشد که سن ازدواج پایین بیاید جوانها زودتر به هم برسند طرف پول نداره زن بگیرد میگوید دوغ بخور اشتات باز شه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۵ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
مرگ بهتر از ازدواجه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۰ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
من حدود بیست ساله ازدواج کردم و خوشبختانه همسر من تمام این ویژگی ها رو کم و بیش داشت و داره و این مسائل در زندگی واقعا مهم و اثرگذار هستند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۲ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
یعنی اگر هشت سالش بودداین نشانه هارو داشت بفرستن خونه شوهر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۶ ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
کودک همسری جنایت بزرگی هست به دختر بچه ها مگه مردم دختر شون را از جلوی جوی آب گرفتند بعضی فکرشان بر میگرده به زمان غار نشین ها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۲ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
اینها نشانه های بعد از ازدواجه نه آمادگی غیر از شماره 6 که ممکنه بفهمی بقیه را جطوری قبل از ازدواج بفهمه؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۳ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
این همه ویژگی مثبت رو کی میشه فهمید الا اینکه طی یک دوره زندگی واقعی رسمی زیر یک سقف گذروند؟!!!
چرا یکطرفه فقط دختران؟
چرا پسران نه؟!!!
این یه متن ترجمه شده ایده آل گرا نبود؟!!!
واقعا که!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۱ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
خوشبختانه ۹۰ درصد خانم ها یی که الان همسر هستن هیچ کدام از این ویژگی ها رو ندارن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۳ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
ففتی ففتی
پنجاه پنجاه دارند
آخرین اخبار