مرکز رسانه‌ای رژیم صهیونیستی گزارش داد که نخست‌وزیر این رژیم به وزرای کابینه درباره منحل کردن کابینه جنگ اطلاع داده است.

مرکز پخش رژیم صهیونیستی گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم پس از درخواست ایتامار بن گویر برای پیوستن به کابینه جنگ، این کابینه را منحل کرده است.

پیشتر روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارنوت به نقل از یک منبع آگاه نوشت که واشنگتن با ارسال پیامی برای مقامات تل‌آویو بر ضرورت حضور نداشتن «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در کابینه جنگ تاکید کرد.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نگرانی خود را نسبت به احتمال ملحق شدن آنها به کابینه جنگ اعلام کرد.

این در حالی است که پس از استعفای گانتس، بن گویر خواستار حضور در کابینه جنگ شد.

پیشتر بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در اعتراض به سیاست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم در جنگ غزه، رسما خروج خود از این کابینه را اعلام کرد.

گانتس پیشتر از کابینه جنگ خواسته بود طرحی را برای دوره پساجنگ ارائه کند وگرنه از کابینه استعفا می‌کند. وی تا هشت ژوئن به کابینه مهلت داده بود. حزب گانتس هفته گذشته لایحه‌ای را برای انحلال کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و برگزاری انتخابات زودهنگام ارائه کرد.

در همین رابطه، روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارونوت» در این خصوص فاش کرد که این اقدام بنیامین نتانیاهو در پی اصرار ایتمار بن گویر، وزیر امنیت داخلی و بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی برای پیوستن به این کابینه صورت گرفته است. شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که بنیامین نتانیاهو جلسات محدودی را با هدف مشاوره و رایزنی برگزار خواهد کرد.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۷ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
آمریکایی های احمق در باتلاق گیر افتادن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۰ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
ان شاءالله خودش هم درهمین روزها منحل شده واسرائیل به یغما رفته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۶ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
نتانیا هو متهم جنایات جنگی و کشتار مردم بی گناه و مظلوم و بی دفاع غزه یک تنه خودش کابینه جنگ است. دیوان لاهه باید در دستگیر ی این جانی بالفطره تسریع کند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۷ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
به جان یکدیگر افتادند و
همدیگر را میکشند .اگر نکشند .عاقبت شون خودکشی است
پس باهم اینکار را کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۴ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
مواظب تروریستهای پرورش داده شده در شهرکهای صهیونیسم نشین باشید که فرار نکنند وهمینطور نتانیاهوی کودک کُش وبایدن خون آشام
آخرین اخبار