کد خبر: ۳۹۹۶۴۱۲
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۵
غضنفري:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:جلسه اي با جامعه صنفي کشور در روزهاي آينده براي پيگيري مطالبات اصناف برگزار مي شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، مهدی غضنفری در مراسم روز ملی اصناف با اشاره به تاثیرگذاری جامعه صنفی کشور در مراحل مختلف انقلاب ، جنگ و اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گفت: کار تنظیم بازار کار سختی است که در وزارت بازرگانی که بعدا در ادغام به وزارت صنعت، معدن و تجارت تبدیل شد، احساس کردیم باید به برخی از معاونان و مدیران فعال در این عرصه مرخصی بدهیم چرا که کار فرساینده ای در بازار باید شکل بگیرد و هر چقدر تلاش شود تا بازار به صورت عمومی تنظیم شود اما بالاخره یک یا دو کالا ممکن است با نوسانات قیمتی مواجه شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت علت جابجایی دو معاون و یک مدیر خود که به نوعی مسئول تنظیم بازار کشور بودند را به دلیل استعفای آنها و فرساینده بودن کار تنظیم بازار دانست و افزود: این افراد چندین بار استعفا داده بودند که بالاخره مورد موافقت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: اصناف در کشور 10 حضور متفاوت دارند که یکی از آنها حضور در قالب واحدهای مستقل صنفی در بازار است. به این معنا که مجموعه صنوف با پروانه و بدون پروانه بیش از 3 میلیون واحد هستند که یکی از ساختارهای مردم سالار را تشکیل می دهند.

غضنفری ادامه داد: گاهی از اصناف در قالب فروشگاههای زنجیره ای ظاهر می شوندکه تاکنون 45 برند فروشگاه زنجیره ایبا 1500 شعبه فعال تشکیل شده اند اما جا دارد برندهای بیشتری را توسعه دهیم تا با ترکیب آنها چند فروشگاه بزرگ را تشکیل دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از جامعه صنفی کشور درخواست کرد تا با تکمیل سرمایه مورد درخواست بانک مرکزی هر چه سریعتر بانک اصناف را تشکیل دهند.

غضنفری فروشگاههای مجازی را نوع دیگری از حضور اصناف در بازار دانست و تاکید کرد: دیگر زمان پاساژ و تیمچه و مغازه گذشته است و کالاها از طریق کامپیوتر سفارت داده شده و به دست مشتری می رسد. بر همین اساس 70 برند فروشگاه مجازی هم اکنون فعال شده است./عب


کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر