کد خبر: ۴۲۴۱۲۵۶
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۴:۴۸
عضو کميسيون اقتصادي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

عضو کميسيون اقتصادي گفت: اجراي طرح توزيع کالاهاي يارانه‌اي بين دهک‌هاي پايين از سوي دولت مي‌تواند گامي در راستاي اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها باشد.

رحيم زارع در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران با اشاره به جلسات مشترک در رابطه با اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها و طرح اعطاي يارانه به دهک‌هاي پايين گفت: اجراي طرح توزيع کالاهاي يارانه‌اي بين دهک‌هاي پايين از سوي دولت مي‌تواند حرکتي در راستاي عدالت باشد.

وي افزود: با توجه به اينکه در شرايط خاص اقتصادي فشار اکثرا بر روي قشر کم درآمد جامعه است اين اقدام مي‌تواند در کم کردن فشار اقتصادي در اقشار کم درآمد جامعه کارآمد باشد.

زارع با اشاره به مسئله هدفمندي يارانه‌ها گفت: يکي از عيوب اجرايي در فاز اول هدفمندي يارانه ها اين بود که به صورت يکسان تمام اقشار جامعه را در بر مي‌گرفت به همين دليل اثر بخشي طرح هدفمندي يارانه‌ها کاهش پيدا کرد و باعث ايجاد فشار بر منابع عمومي بودجه در دولت شد.

اين عضو کميسيون اقتصادي در پايان خاطر نشان کرد: با اين که هنوز دولت در مورد اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها طرحي ارائه نکرده و مجلس نيز از اجراي اين طرح تا پايان سال ممانعت به عمل آورده اما توزيع کالاهاي يارانه‌اي در بين دهک‌هاي پايين و اقشار کم درآمد مي‌توان گامي در راستاي اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها باشد.

انتهاي پيام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر