کد خبر: ۶۲۴۵۷۰۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کرمان از رشد 3/69درصدی طلاق در استان کرمان خبر داد و گفت: طی 5ماهه ی ابتدای سال جاری سه هزار 571 پرونده طلاق در دادگستری به ثبت رسیده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  ،حمید خالقی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کرمان از رشد نگران کننده 17ممیز 56درصدی طلاق توافقی در کرمان خبر داد و افزود: طی 5ماهه ی ابتدای سال جاری یک هزار 814پرونده طلاق توافقی در دادگستری به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: طی 5ماهه ی ابتدای سال جاری هزار و 813پرونده با موضوع مطالبه مهریه به ثبت رسیده است که آمار نشانگر رشد 5ممیز 78درصدی در این زمینه می باشد.

این مقام قضائی اعلام کرد: طلاق به درخواست زوجه و مطالبه نفقه به ترتیب 3ممیز 64درصد و 85ممیز 20درصد در 5ماهه ی ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است

وی افزود:زوجین بایستی قبل از ازدواج شناخت کامل وجامعی از طرف مقابل و خانواده وی کسب نمایند و با آگاهی وشناخت دقیق پا به عرصه زندگی مشترک بگذارند.

وی با بیان اینکه از شرایط بسیار مهم ازدواج کفویت زوجین است،افزود: از مهم ترین عوامل پیوند پایدار و ازدواج موفق و زندگی آرام، هم شأن بودن زن و مرد است.

این مقام قضائی با اشاره به اینکه مهمترین موضوع در کفویت، ایمان است،تاکید کرد:زوجین بایستی در فرهنگ،اخلاق و در مسائل مالی واقتصادی هم تراز باشند.

وی گفت:دوستان،یکی از منابع مهم در تحقیقات زوجین محسوب می شوند و افرادی که مورد تحقیق قرار می گیرند باید واقعیت ها را منعکس نمایند و اطلاعات صحیح بدهند و به مطالبی که یقین ندارند را بیان نکنند.

این مقام قضائی گفت:طبیعتا اختلاف سلیقه ها در ابتدای زندگی امری طبیعی و عادی است اما آنچه مهم است اگر در زندگی بحث و موضوعی که از سوی زوجین قابل حل نیست،باید از طریق مراجعه به مشاور و یا به شیوه کدخدامنشانه و ریش سفیدی حل وفصل شود تا تبدیل به یک بحران غیرفابل حل نگردد.

وی یکی از عمده مشکلات در زندگی زوجین ،عدم اطلاع از مسائل خاص زناشویی دانست وافزود:به نظر می رسد چنانچه زوجین ویا خانواده ها در این خصوص اطلاعات خود را افزایش دهند موجب پیشگیری از بسیاری از طلاق ها خواهد شد.

انتهای پیام/ی

افزایش  طلاق در کرمان

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی