کد خبر: ۶۲۴۶۰۷۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷

نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی، گفت: تامین آب مورد نیاز صنایع یکی از نیازهای مهم برای توسعه اشتغال و تولید در این شهرستان است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  ،شهباز حسن پور نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در کارگروه رفع موانع تولید شهرستان سیرجان با حضور استاندار کرمان افزود: به هر میزان که آب برای صنایع در این شهرستان تامین شود، آمادگی جذب سرمایه گذار خارجی برای اجرای طرح ها را داریم.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان سیرجان نیاز به آب شور در برخی صنایع منطقه ویژه اقتصادی داریم که نزدیک ترین آب موجود در این شهرستان در هماشهر است که هزینه بسیار بالایی نیز دارد.
وی با اشاره به ظرفیت تولید قطعات خودرو در شهرستان سیرجان اشاره و بیان کرد: در حال حاضر 200 نفر در این حوزه مشغول به کار هستند که با توسعه آن، این تعداد می تواند به میزان چشمگیری افزایش یابد.
حسن پور با اشاره به اینکه حضور کارشناس مشاوره در بخش کشاورزی یکی از ضروریات شهرستان سیرجان است، گفت: بزرگترین کارخانه نساجی کشور، کارخانه تولید بزرگترین کاشی های کشور و بزرگترین کارخانه سیم بکسل در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان اجرایی خواهد شد.
وی یادآور شد: بالاترین ضریب امنیتی استان، مربوط به شهرستان سیرجان است و برابر آمار رسمی سازمان آمار ایران، این شهرستان، سی و هشتمین شهرستان کشور از نظر جمعیت است.
فرماندار شهرستان سیرجان نیز با اشاره به اینکه بالاترین نرخ بیکاری استان به دلیل مهاجرت ها مربوط به شهرستان سیرجان است، گفت: مدیران شهرستان سیرجان رتبه اول اشتغال را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند اما پاسخگوی نیازهای موجود نبوده است.
منصور مکی آبادی با اشاره به اینکه در سال جاری برای سه هزار و 200 نفر در شهرستان سیرجان اشتغال ایجاد شده است، ادامه داد: این تعداد تا پایان سال به 10 هزار نفر افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان نیز با اشاره به اینکه در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، تولید و اشتغال در کنار یکدیگر محقق شده است، گفت: امروز اگر در ساحت مشارکت های مدنی و سیاسی حماسه های بزرگ را رقم بزنیم، موفق خواهیم بود.
ضیاء شهابی، ادامه داد: یکی از اهداف این مجموعه، حرکت بدون سیاست زدگی در مسیر تولید و اشتغال برای مردم است.
وی با اشاره به این مطلب که موانع موجود در مسیر راه اشتغال و تولید، همیشه فیزیکی نیست و گاهی مشکلات قانونی است، گفت: در صورت رفع موانع در مسیر تولید، دست دولت برای کارهای اصلی در مسیر توسعه کشور باز می شود و تعامل بیشتر بین دولت و مجلس موجب رفع این مشکلات و تعالی جامعه خواهد شد.

انتهای پیام/ی

لزوم تامین آب صنایع سیرجان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر