کد خبر: ۶۴۲۲۱۶۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

در سفر رئيس جمهور به كرمان و با حضور وزير جهاد كشاورزي کارخانه تولید شیر خشک در شهرستان کرمان کلنگ زنی شد.

کلنگ زنی کارخانه تولید شیر خشک  با حضور وزیر جهاد کشاورزیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ در سفر رئیس جمهور به کرمان و با حضور وزیر جهاد کشاورزی کارخانه تولید شیر خشک در شهرستان کرمان کلنگ زنی شد.

کارخانه تولید شیرخشک شهرستان کرمان سالانه توانایی تولید ۱۰ هزار تن شیر خشک، ۱۰ هزار تن پرمیت و ۱۰ هزار تن شیرخشک صنعتی می‌باشد و از تولیدات جانبی این کارخانه تولید ۱۰ هزار تن کره پاستوریزه است و سالانه ۱۸۰ هزار تن شیر در سال جذب می‌کند.

عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این بازدید گفت: سالانه ۲۰۱ هزار تن شیر در استان کرمان تولید می‌شود و سرانه مصرف هر نفر ۹۰ کیلوگرم در سال است و در این کارخانه انواع شیرخشک نوزاد، شیرخشک صنعتی و پرمیت که محصولی با پروتئین مطلوب و منحصر به فرد جهت صادرات می‌باشد، تولید می‌شود.

وی گفت: با افتتاح این کارخانه واحد‌های غیرفعال استان فعال شده و شیر مازاد تولیدی استان کرمان به استان‌های همجوار جذب می‌شود.

این طرح در زیر بنایی بالغ بر ۳۰ هزار متر مربع و با جمع سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار و نهصد میلیارد ریال پیش بینی و هدف گذاری شده است که انشاالله در آینده نزدیک یکی از بزرگ‌ترین کارخانجات تولید شیر خشک نوزاد در خاورمیانه قلمداد می‌شود و این واحد تولیدی ۱۵۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

کارخانه شیر خشک نوزاد کرمان در راستای حمایت از تولید کنندگان شیر در استان و به تبع آن حمایت پیشنهاد احداث کارخانه تولید شیرخشک نوزاد و فرآورده‌های آن شامل انواع شیر خشک نوزاد، شیر خشک صنعتی و پرمیت که محصولی با پروتئین مطلوب و منحصر به فرد در امر صادرات میباشد هدف گذاری شده است.

این کارخانه توان دریافت ۱۸۰ هزار تن شیر در سال را خواهد داشت و تولیدات این کارخانه شامل ۲۰ هزار تن شیر خشک، ۱۰ هزار تن پروتئین وی و ۱۰ هزار تن کره پاستوریزه خواهد بود.

گفتنی است: این طرح پس از تحقیقات و مطالعات دقیق علمی و جغرافیایی و همچنین هماهنگی‌های ادارات زیربط، زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در کیلومتر ۲۵ جاده کرمان، رفسنجان با دسترسی مناسب برای این امر اختصاص یافت.

انتهای پیام/س

کلنگ زنی کارخانه تولید شیر خشک در کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر