کد خبر: ۶۴۲۲۲۲۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی مراکز آموزش عالی و حرکت به سمت تخصصی شدن با ظرفیت منطقه‌ای در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، منصور غلامی ؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران با اشاره ظرفیت های تاریخی منطقه جنوب کرمان گفت: این شهرستان با داشتن ظرفیت های تاریخی و شرایط منطقه نیاز به رشته تخصصی علمی باستان شناسی در دانشگاه جیرفت دارد.


وی با بیان اینکه برنامه های راهبردی دانشگاه جیرفت در راستای اهداف کلان مجموعه وزرات علوم بررسی می شود، افزود: دانشگاه جیرفت دارای دو رشته باستان شناسی و کشاورزی است.


غلامی تصریح کرد: از آنجا که ساماندهی مراکز آموزش عالی و حرکت به سمت تخصصی شدن با ظرفیت منطقه ای در دستور کار است بنابراین رشته باستان شناسی باید به عنوان رشته مهم دانشگاهی در دانشگاه جیرفت مورد حمایت قرار گیرد.


وی اظهار داشت: رشته باستان شناسی، تاریخ فرهنگ و تمدن را در بر می گیرد و در تمام دنیا جزو رشته های مهم دانشگاهی محسوب می شود که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.


وی با تاکید به اینکه باید رشته باستان شناسی در کشور تقویت شود، یادآور شد: مراکز آموزشی کشور باید در راستای ماموریت گرا، تخصصی شدن گروه های آموزشی و با توجه به ظرفیت منطقه ای سازماندهی شوند.
انتهای پیام/ی

باستان شناسی جزو رشته های مهم دنیا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر