کد خبر: ۶۴۵۵۱۵۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد;

این روزها با شنیدن صدای پای بهار، بازار در تب و تاب خرید مردم گرم شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، این روزها با شنیدن صدای پای بهار، بازار در تب و تاب خرید مردم گرم شده و در بین تمامی اصناف، میوه فروشی و خشکبار، از جمله بازارهایی است که سهم قابل توجهی از بازار شب عید را به خود اختصاص داده است.

برخی محله‌ها و مراکز خرید، رنگ ‌و بوی سال نو به خود گرفته‌اند و تمامی استان ها،خود را برای استقبال از سال نو آماده می کنند.

با نزدیک شدن به شب عید، مردم دغدغه هایشان جهت منظم تر کردن وسایل منزل و خانه تکانی هایشان افزوده می شود ، گرد و غبار را از خانه هایشان بیرون و صفا و صمیمیت را نیز به دل ها و خانه هایشان وارد می کنند.

گرمای خرید مردم در سرمای اسفندماه

در کنار وارد کردن صفا و صمیمیت ها به دل ها و خانه هایشان،باید اقدام به خرید آجیل شب عید کنند.آجیل شب عید هم از نیازهای هر خانواده ای است، تا از مهمانان خود پذیرایی کنند.همین آجیل ها هم حتی به سفره پهن شده در خانه هایمان شکل و رنگ عجیبی را میدهد.شکل و رنگی که با نگاه کردن به آن ها هم حتی دل آدم را میبرد.

با خرید آجیل و شیرینی از بازار،کار و کاسبی بازاری ها هم رونق پیدا می کند و این روز ها سرشان عجیب شلوغ است.

همان گونه که ما شیرینی میخریم و از مهمانان خود پذیرایی میکنیم تا کام هایشان شیرین شود،قنادی ها هم با خرید ما از آن ها، کام دلشان شیرین می شود و رغبت بیشتری برای تولید و درست کردن شیرینی پیدا می کنند.

گرمای خرید مردم در سرمای اسفندماه

 ذخیره سازی میوه شب عید در استان سمنان

سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در مصاحبه با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان  از تأمین و ذخیره‌سازی میوه شب عید در استان سمنان خبر داد و گفت: 700 تن پرتقال و 250 تن سیب خریداری و ذخیره ه‌شده است و مردم استان نگران میوه شب عید خود نباشند.

وی با بیان اینکه ذخیره‌سازی میوه شب عید استان سمنان بر اساس نیاز استان و بر اساس تجارب سال‌های گذشته و متوسط مصرف استان انجام‌شده است افزود: در صورت نیاز، این ذخایرافزایش می‌یابد و نگرانی از بابت تهیه و تأمین آن وجود ندارد.

گرمای خرید مردم در سرمای اسفندماه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه کالاهای اساسی استراتژیک در استان به‌اندازه کافی در استان ذخیره‌سازی شده است افزود: مردم در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند.

میرعماد گفت : خوشبختانه در استان ازنظر کالاهای استراتژیک مانند گوشت، برنج، گندم، ذرت و غیره ذخایر خوبی وجود دارد.

رصد 195 ناظرافتخاری در ایام عید از واحدهای صنفی استان سمنان

مهدی یحیایی رئيس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در مصاحبه با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان از آغاز اجرای طرح نظارتی و پایش بازار ویژه نوروز 97 در این استان خبر داد و گفت : در اين طرح بازديد های روزانه از واحد‌های صنفی و سطح عرضه انجام می شود.

وی افزود: در اين طرح که از اول اسفندماه آغاز شده است و تا پایان فروردین ماه سال آتی ادامه خواهد داشت روزانه درحدود 350 بازرسی توسط كارشناسان نظارت و بازرسی این سازمان وبازرسان و ناظران افتخاری از واحد‌های صنفی استان سمنان انجام می شود.

یحیایی تصریح کرد: این بازرسی ها نظر به اقتضای شرایط حساس ایام پایانی سال و با توجه به افزایش تقاضای عمومی برای بسیاری از کالاها و خدمات در این ایام و تعطیلات نوروز ، لزوم پایش وضعیت بازار کالا و خدمات به ویژه کالاهای اولویت دار و همچنین به منظور پوشش فعالیت های نظارتی بر سطح مراکز فعال تجاری واقتصادی استان سمنان وجلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها انجام می شود.

گرمای خرید مردم در سرمای اسفندماه

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: بالغ بر 55 نفر در استان سمنان به عنوان بازرس و كارشناس نظارت و بازرسی فعاليت دارند که وضعیت نرخ کالا وخدمات موجود ، کمبود و فراوانی کالا وخدمات ضروری اولویت دار در سطح عرضه را بصورت ویژه و شبانه روز رصد می نمایند و عملكرد واحد‌های صنفی استان سمنان در ايام نوروز را زير ذره بين دارند.

وی افزود: در این ایام در حدود 195ناظر افتخاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به صورت نامحسوس وضعیت بازار و فعالیت واحدهای صنفی و خدماتی را رصد می کنند و در صورت مشاهده تخلفی از سوی واحدهای صنفی مراتب را به ستاد خبری سازمان گزارش می نمایند.

وی اظهار داشت: كشيك های نوروزی و گشت‌های نظارت و بازرسی در ايام نوروز، مانند ساير روزها فعال هستند و با هرگونه تخلف در واحدهای صنفی ، سطح عرضه و... برخورد می شود.

گرمای خرید مردم در سرمای اسفندماه

مهدی یحیایی تأكيد كرد: هم استانی ها نيز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گران فروشی ، کم فروشی ، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، صادرنشدن صورت حساب و غیره از سوی واحد های صنفی ، با شماره تلفن گويا 124 سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

خلاصه اصلا همه ی این ها به کنار، همین که عید می آید و حال و هوای دل آدمی را عوض می کند ، آدمی را دگرگون می سازد ، مهر و محبت را نیز در دل ما آدمیان جاری می سازد،خودش یک دنیا ارزش دارد.

 میوه های شب عید هم رنگ و بوی خاص خودش را دارد. رنگ و بویی از جنس مهربانی و محبت.

خدا رو شکر بازار میوه امسال استان هم که کمبود ندارد و مردم میتوانند با خیال راحت میوه مورد نیاز شب عیدشون رو خریداری کنند.به گفته ی یحیایی هم که نظارت بر بازار در ایام عید همچنان به قوت خودش باقی است و مردم نگرانی از بابت کم فروشی و گران فروشی ندارند .

اما در کنار همه ی این ها چه قدر خوب است که هنگامی که در شب عید حواسمان فقط به خودمان است،به دیگران هم باشد.

دیگرانی که حتی توانایی خرید میوه شب عید خود را ندارند،دیگرانی که حتی توانایی خرید لباس عید را ندارند.

ای کاش شیرینی عید امسالمون رو با اون هایی که توانایی های خرید نیاز شب عیدشون رو ندارند،تقشسیم کنیم تا هم حال دل اون ها عالی بشه هم حال دل ما بهتر.

انتهای پیام / گ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر