کد خبر: ۶۶۶۸۰۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۲

کورت ولکر، نماینده ویژه آمریکا در امور اوکراین از تقویت بنیه نظامی این کشور خبر داده و گفت آمریکا برای رفع کمبود‌های نظامی و تامین تجهیزات مورد نیاز اوکراین اعلام آمادگی می‌کند.

نماینده ویژه آمریکا در امور اوکراین از تقویت بنیه نظامی این کشور خبر دادبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، کورت ولکر، نماینده ویژه آمریکا در امور اوکراین از تقویت بنیه نظامی این کشور خبر داد.

کورت ولکر با اشاره به تقویت و بهبود توانمندی‌های دفاعی اوکراین در سال‌های اخیر بر لزوم از بین بردن شکاف و کمبود تجهیزات لازم نظامی در این کشور تاکید کرد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای رفع کمبود‌های نظامی و تامین تجهیزات مورد نیاز اوکراین تصریح کرد واشنگتن آماده است برای هر زمان که نیاز باشد با مقامات نظامی کی‌اف برای تامین نیاز‌های نظامی گفتگو کند و تجهیزات نظامی جدید به کی‌اف بفروشد.

کورت ضمن رد کردن ادعا‌های روسیه درباره قلمرو‌های آبی، حضور فعال نظامیان روسی را سبب نگرانی واشنگتن خواند.

نماینده آمریکا همچنین ضمن انتقاد از انتخاباتی که رهبران جدایی طلب برای نوامبر در دو منطقه شرقی اوکراین برنامه ریزی کرده اند، بیان کرد هرگونه رای دادن در این انتخابات اقدامی غیرقانونی خواهد بود.

وی از مخالفت روسیه با استقرار کامل نیرو‌های پاسدار صلح سازمان ملل متحد در شرق اوکراین که درگیری بین جدایی طلبان و نیرو‌های نظامی اوکراین در این گونه مناطق از ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۱۰ هزار کشته برجای گذاشته است، به شدت انتقاد کرد.

ولکر با اشاره به دولت‌های جدایی طلب خودمختار در مناطق دونتسک و لوگانسک تصریح کرد، روسیه خواستار مذاکرات مستقیم نیابتی بین اشخاص حقوقی دو دولت است.

نماینده آمریکا در امور اوکراین روسیه را تصمیم گیرنده در مناطق شرقی اوکراین توصیف کرد.

انتهای پیام/

آمریکا برای کمک نظامی به اوکراین اعلام آمادگی کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر