کد خبر: ۶۷۲۶۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : در مناطق زلزله زده حدود ۴۰۵۵ میلیارد ریال تسهیلات مربوط به خسارت دیدگان زلزله وجود دارد که برای امهال وام به مدیریت بحران استانداری معرفی شده اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : به دنبال زلزله ۲۱ آبان ماه و خسارات‌های فراوان ایجاد شده، مردم این مناطق توان پرداخت تسهیلات دریافتی را نداشتند؛ به همین جهت دولت تدبیر و امید برای کمک به مردم مناطق زلزله زده، مصوبه قانونی امهال وام‌ها در این مناطق را دردستورکار قرار داد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۶۲۴ فقره پرونده جهت امهال تسهیلات دریافتی بخش کشاورزی برای خسارت دیدگان زلزله تشکیل گردیده و در دست پیگیری قرار دارد خاطرنشان کرد: پرونده‌ها بعد از تکمیل شدن، به منظور طرح در کمیته و ابلاغ به بانک ها، به مدیریت بحران استانداری ارسال گردیده است.

شهبازی با بیان اینکه ۱۰ شهرستان استان کرمانشاه که در زلزله اخیر بیشترین خسارت‌ها را دیده اند تسهیلات آن‌ها امهال خواهد شد تصریح کرد: این شهرستان‌ها شامل شهرستان سرپل ذهاب با ۹۶۱ فقره پرونده به مبلغ ۴۶ میلیارد و ۵۳۱ میلیون تومان، شهرستان ثلاث بابا جانی ۲۰۵۸ فقره به مبلغ ۲۱ میلیارد و ۲۶۷ میلیون تومان، دالاهو با ۲۷۳۰ فقره پرونده به مبلغ ۴۱ میلیارد و ۷۹۴ میلیون تومان، جوانرود با ۱۱۶۲ فقره به مبلغ ۲۵ میلیارد و ۱۸ میلیون تومان از عمده شهرستان‌هایی هستند که پرونده وام کشاورزی آن‌ها جهت امهال معرفی شده است.

شهبازی دیگر شهرستان‌هایی که برای امهال تسهیلات دریافتی معرفی شده اند را شامل شهرستان‌های قصرشیرین، روانسر، اسلام آبادغرب، گیلانغرب، پاوه و شهرستان کرمانشاه (کوزران و ماهیدشت) اعلام کرد.

وی در خصوص شرایط امهال وام خسارت دیدگان مناطق زلزله زده بخش کشاورزی گفت: وام گیرنده میبایست قبل از وقوع زلزله وام را دریافت کرده باشد همچنین به تصویب کارگروه شهرستانی موضوع بند خ. ماده ۳۳ رسیده باشد، در این صورت وام آن‌ها امهال خواهد شد.

شهبازی اضافه کرد: امهال تسهیلات وام زلزله زدگان به مدت ۲ سال بوده که با هدف بازتوانی مردم در مناطق زلزله زده اقساطی از آن‌ها دریافت نمی‌گردد.

وی در پایان به تشریح پروسه امهال تسهیلات خسارت دیدگان زلزله پرداخت و گفت: پروسه امهال تسهیلات به این صورت بوده که پس از بررسی و بازدید واحد تولیدی خسارت دیده توسط کارشناسان منتخب شهرستان، فرم خسارت تهیه شده که پس از تائید رئیس مرکز خدمات کشاورزی دهستان، بخشدار یا دهیار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، فرماندار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و نهایتا مدیرکل مدیریت بحران، مجریان طرح جهت امهال وام تسهیلات به بانک عامل معرفی گردیده اند .

 

 

انتهای پیام/د

مردم مناطق زلزله زده توان پرداخت تسهیلات دریافتی را ندارند

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر