کد خبر: ۶۸۹۹۴۳۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

فرماندار شهرستان بم گفت: با افزایش میزان حجم ذخیره آب در سد نساء میزان ذخیره به ۱۵۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید، اما تهدیدی ندارد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، هادی شهسوارپور، فرماندار شهرستان بم درباره وضعیت سد نساء بم گفت: ظرفیت سد ۱۶۸ میلیون مترمکعب است که قبل از بارندگی‌ها ذخیره آب پشت این سد ۱۳۰ میلیون مترمکعب بود که با توجه به ورودی آب به سد که ۱۵ مترمکعب در ثانیه تا دو روز قبل بوده و به احتمال زیاد با بارش‌های اخیر و همچنین بارش برفی که در ارتفاعات رخ داده، ذخیره آب پشت سد به ۱۵۰ میلیون مترمکعب برسد.

وی درباره وضعیت شهرستان بم پس از بارندگی‌های روز گذشته افزود: با توجه به باران خوبی که شب گذشته در بم داشتیم و با توجه به پیش بینی‌هایی که از چند روز قبل در شهرستان شده و رودخانه ها، مسیل ها، ورودی روستا‌ها و روستا‌های در معرض تهدید بررسی همه امکانات شهرستان بسیج و ساماندهی شده بود، مشکل خاصی در شهرستان بم نداشتیم.

شهسوارپور تصریح کرد: علاوه بر امکانات شهرداری ها، دهیاری‌ها و دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی نیز به صورت خودجوش پیشنهاد همکاری دادند و این اتفاق افتاد و هم در شهرستان بم، هم در شهرستان بروات و روستا‌های در معرض تهدید، توانستیم به درستی کار را مدیریت کرده و بارشی که اتفاق افتاد علی رغم شدت زیاد آن در ساعات اولیه، مشکل خاصی در شهرستان رخ نداد و فقط موارد جزئی بوده است.

وی درباره وضعیت ارگ قدیم بم پس از بارندگی دو روز اخیر گفت: در ارگ نیز مشکلی پیش نیامده و امروز همکاران ما برای بازدید از ارگ رفته اند و اعلام کردیم در صورتی که در جا‌هایی آب جمع شده، امکانات برای تخلیه آب در اختیار قرار بگیرد.
انتهای پیام/ی

مدیریت آب سد نسا دربم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر