کد خبر: ۶۹۰۰۷۲۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قلعه گنج گفت: طی یک اقدام خداپسندانه بین ۲ طایفه میرزایی و برقی و گذشت اولیای دم، ۲ جوان پای چوبه دار از قصاص رهایی یافتند.

۲ جوان قلعه گنجی پای چوبه دار بخشیده شدندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان کرمان، سجاد افشارمنش دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قلعه گنج در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: اختلاف ۲ طایفه میرزایی و برقی طی چند سال گذشته منجر به قتل فردی از طایفه برقی شده بود.

وی ادامه داد: بعد از این ماجرا فردی از طایفه برقی نیز با انگیزه انتقام مجددا اقدام به قتل یکی از افراد طایفه میرزایی کرده بود که با تلاش‌های دستگاه قضایی و امنیتی هر ۲ قاتل دستگیر شده بودند.

این مقام قضایی عنوان کرد: پس از تحقیقات مقدماتی پرونده این ۲ قاتل جهت صدور رای به دادگاه کیفری یک شهرستان جیرفت ارسال و حکم قصاص برای هر ۲ محکوم علیه صادر و پرونده‌ها به منظور فرجام خواهی به دیوانعالی کشور ارسال شد که رای بدوی ابرام و جهت اجرا به دادسرای عمومی وانقلاب قلعه گنج اعاده شد.

وی افزود: پس از وصول پرونده در اجرای احکام با رایزنی دادستانی، امام جمعه و اعضای شورای تامین شهرستان قلعه گنج و با همکاری سران طوایف و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در روز اجرای حکم، طی یک اقدام خداپسندانه اولیاء دم از هر ۲ طایفه نسبت به اجرای حکم قصاص اعلام رضایت کردند و اجرای احکام قصاص در زندان جیرفت متوقف شد.

وی نقش علما، ریش سفیدان و بزرگان اقوام و طوایف شهرستان قلعه گنج را در زمینه تحکیم وحدت و تقویت روابط میان طوایف بسیار موثر و برجسته دانست و افزود: ضرورت دارد در رسیدگی به پرونده‌ها به سمت میانجیگری و صلح و سازش و رفع اختلافات حرکت کنیم، زیرا صلح و سازش باعث می‌شود که کینه‌ها از بین برود و گذشت آن‌ها گذشت قطعی خواهد بود.

قلعه گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.

انتهای پیام /ا

بخشش پای چوبه دار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر