کد خبر: ۶۹۴۰۰۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

روزنامه انگلیسی گاردین به گزارش دیده‌بان حقوق بشر درباره نقش سیاست‌های ظالمانه دولت انگلیس در تشدید فقر و گرسنگی کودکان پرداخت.

انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از سیاست‌های ظالمانه انگلیس در تشدید فقربه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی آورده است: دیده‌بان حقوق بشر دولت انگلیس را به نقض تعهدات بین المللی‌اش برای دور نگه داشتن مردم از گرسنگی از طریق ترغیب به "اتخاذ سیاست‌های ظالمانه و مضر" و توجه نکردن به تأثیر این سیاست‌ها بر کودکانی که در فقر زندگی می‌کنند، متهم کرد.

دیده‌بان حقوق بشر با بررسی فقر در خانواده‌ها در مناطق هال، کمبریج شایر و آکسفورد به این نتیجه رسید که هزاران خانواده غذای کافی برای خوردن ندارند و دیده بان حقوق بشر همچنین فاش کرد مدارس در آکسفورد برای سیر کردن دانش آموزان به بانک‌های غذا مراجعه کرده اند.

دیده‌بان حقوق بشر در گزارش ۱۱۵ صفحه‌ای خود که منعکس کننده محکومیت قبلی کارشناسان از سیاست‌های انگلیس در ارتباط با فقر غذایی است، اعلام کرد دولت انگلیس در حال نقض تعهدات خود بر اساس قوانین حقوق بشری به منظور اطمینان یافتن از این موضوع است که افراد غذای کافی برای خوردن در اختیار دارند.

داوطلبان و کارکنان در مدارس در آکسفورد تأیید کردند که آن‌ها اکنون به کمک‌های خیریه متکی هستند. آن‌ها می‌گویند معلمان متوجه دانش آموزانی هستند که غذا در خانه ندارند و باید تغذیه شوند.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد وزرا "به صورت فزاینده‌ای شواهد گسترده درباره وخامت شدید سطح زندگی برای فقیرترین ساکنان در این کشور از جمله استفاده شدید از بانک‌های مواد غذایی و چندین گزارش دریافتی از مقامات مدارس را در این باره نادیده گرفته اند که شمار زیادی کودک در مدارس گرسنه هستند و نمی‌توانند تمرکز داشته باشند. " این گزارش سبب افزایش خشم آن‌هایی شده است که می‌گویند دولت وظایف خود را در ارتباط با فقیرترین افراد انجام نمی‌دهد. این در حالی است که قرار است چهارشنبه گزارش نهایی در ارتباط با انگلیس توسط فیلیپ آلستون، گزارشگر سازمان ملل متحد در ارتباط با فقر شدید منتشر شود. او در پی سفر دو هفته‌ای اش به انگلیس در نوامبر گذشته بر همین موضوعات تأکید کرده بود.

این گزارش که در آستانه انتخابات پارلمانی اروپا منتشر می‌شود احتمالا منعکس کننده هشدار‌های آلستون در ماه گذشته در این باره است که مشغله‌های سیاست مداران انگلیسی با برکسیت بدین معناست که موضوعاتی همانند فقر به روشی نادیده گرفته شده‌اند که سبب می‌شود جایگاه این کشور "به شدت تقلیل یابد. "

دولت انگلیس این یافته‌ها را رد و اعلام کرد این گزارش گمراه کننده است و این که والدین برای کاهش فقر باید به سر کار بازگردند.

سخنگوی دولت انگلیس گفت: "نرخ اشتغال در بالاترین سطح خود قرار دارد و این احتمال بسیار کمی است که کودکانی که در خانواده‌های کارگری زندگی می‌کنند در فقر به سر ببرند. "

او همچنین گفت: "ما ۹۵ میلیارد پوند در سال را برای مزایای کار و سن هزینه می‌کنیم و از بیش از یک میلیون کودک از طریق ارائه وعده‌های غذایی در مدارس حمایت می‌کنیم. "

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر