کد خبر: ۷۰۱۱۴۱۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۳

مردان مبتلا به افسردگی شاید نشانه‌های کلاسیک این بیماری را نشان ندهند. در همین رابطه فرد ممکن است به جای احساس غم و اندوه، رفتاری پرخاشگرانه داشته باشد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گاهی اوقات خارش در یک قسمت از بدن تنها به واسطه یک مساله جزئی شکل گرفته یا احساس درد در ماهیچه تنها یک ماهیچه درد ساده است. زمانی که علائم پایدار نیستند، به طور معمول جای نگرانی وجود ندارد.

مردان این علائم سلامت را نادیده نگیرند

اما زمانی که علائم پایدار بوده و متوجه بروز الگو‌هایی خاص می‌شوید، این می‌تواند به در جریان بودن مساله‌ای جدی‌تر اشاره داشته باشد. در ادامه با پنج علامت که مردان نباید آن‌ها را نادیده بگیرند و همواره ارزش مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق‌تر شرایط را دارند، بیشتر آشنا می‌شویم.

توده‌ای که از بین نمی‌رود

مردان این علائم سلامت را نادیده نگیرند

چگونه احساس می‌شود: ممکن است فکر کنید که با یک جوش یا یک خال مواجه هستید و برخی مردان هنگام اصلاح با تیغ موجب خونریزی از آن می‌شوند. برخی دیگر از خراش یا جای زخمی جدید شکایت می‌کنند که به یاد نمی‌آورند چگونه شکل گرفته است.

چرا باید به پزشک مراجعه کنید: این جوش مرموز می‌تواند کارسینوم سلول بازال، نوعی قابل درمان از سرطان پوست باشد که در مردان بیشتر از زنان شایع است. از جمله مناطق بدن که بیشتر تحت تاثیر این شرایط قرار می‌گیرند، به ویژه اگر زمان زیادی را در فضای باز سپری می‌کنید، می‌توان به پوست سر، پلک ها، نوک گوش‌ها و پشت اشاره کرد. کارسینوم سلول بازال به سرعت ملانوما به دیگر مناطق بدن گسترش نمی‌یابد، اما هرچه در درمان آن تاخیر کنید، توده یا جای زخم شما شرایط وخیم‌تری به خود می‌گیرد.

مشکلات مرتبط با دفع ادرار

مردان این علائم سلامت را نادیده نگیرند

چگونه احساس می‌شود: شما ممکن است به طور ناگهانی شب‌ها برای دفع ادرار بیش از یک بار از خواب بیدار شوید یا در طول روز نیاز به استفاده مکرر از توالت داشته باشید. همچنین، ممکن است جریان ادرار شما ضعیف‌تر شده یا هنگام دفع ادرار با احساس درد مواجه باشید.

چرا باید به پزشک مراجعه کنید: بزرگ شدن پروستات اغلب دلیل اصلی این شرایط محسوب می‌شود. بیش از نیمی از تمام مردان بزرگ شدن پروستات را در زندگی خود تجربه می‌کنند. برخی بی نیاز از دخالتی خاص می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند، اما دیگران برای کاهش ناراحتی خود نیازمند مصرف دارو یا اقدامات دیگر هستند. نیاز به عمل جراحی برای پیشگیری از عوارض انسداد مانند آسیب کلیوی کمتر شایع است. مشکلات مرتبط با دفع ادرار می‌توانند نشانه‌ای از مسائل دیگر مانند دیابت یا در موارد نادر، سرطان پروستات نیز باشند.

رفتار خشن و آزار دهنده

مردان این علائم سلامت را نادیده نگیرند///ثباتی

چگونه احساس می‌شود: شما پرخاشگر و تحریک پذیر شده اید یا در رفتار‌های پر خطر درگیر می‌شوید.

چرا باید به پزشک مراجعه کنید: افسردگی می‌تواند خود را این گونه در مردان نشان دهد و تشخیص آن برای دیگران دشوار باشد. مردان مبتلا به افسردگی شاید نشانه‌های کلاسیک این بیماری را نشان ندهند. در همین راستا، فرد ممکن است به جای احساس غم و اندوه، رفتاری پرخاشگرانه داشته باشد. همچنین، ممکن است بیش از حد الکل مصرف کرده یا با سرعت زیاد رانندگی کند. مردان احتمال کمتری دارد در پی دریافت کمک یا مصرف دارو‌های ضد افسردگی باشند. اگر احساس می‌کنید با افسردگی دست به گریبان هستید، مراجعه به پزشک برای بررسی شرایط و تشخیص بهترین گزینه است. سطوح پایین ویتامین‌های B۱۲ و D با افسردگی در ارتباط هستند. همچنین، درد مزمن و بیماری‌ها حتی دیابت می‌توانند با افسردگی مرتبط باشند. پزشک می‌تواند با توجه به علائم و وضعیت فعلی شما بهترین گزینه درمان را ارائه کند.

سرفه‌ای که از بین نمی‌رود

مردان این علائم سلامت را نادیده نگیرند///ثباتی

چگونه احساس می‌شود: سرفه‌ای خشک و مداوم که چهار هفته یا بیشتر ادامه داشته است یا گرفتگی مکرر صدا. هنگام غذا خوردن توجه داشته باشید که غذا به راحتی پایین می‌رود یا در بلع با دشواری مواجه هستید.

چرا باید به پزشک مراجعه کنید: این می‌تواند نشانه‌ای پنهان از بیماری بازگشت اسید معده به مری (GERD) باشد. در صورت عدم درمان، این بیماری می‌تواند به سرطان مری منجر شود که احتمال ابتلا به این شرایط بین مردان بیش از سه برابر زنان است. همچنین، سرفه مداوم می‌تواند به آسم، ترشحات پشت حلق، یا با شیوع کمتر به سرطان ریه یا نارسایی فلبی اشاره داشته باشد.

اگر با این علائم مواجه هستید با مرکز فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید
سکته مغزی دومین دلیل مرگ و میر افراد در جهان است. اگر با هر یک از علائم زیر مواجه شدید، حتی اگر از بین رفتند، در پی دریافت کمک پزشکی فوری باشید:

- ضعف یا بی حسی در یک سمت بدن (معمولا در صورت، دست یا پا).

- تاری دید یا از دست دادن بینایی در یک یا هر دو چشم.

- دشواری در صحبت کردن، کلمات بریده بریده، دشواری در درک آنچه دیگران می‌گویند یا ناتوانی در تکرار یک جمله ساده.

سرگیجه ناگهانی یا یک سردرد شدید.

منبع : عصر ایران

انتهای پیام/

مردان این علائم سلامت را نادیده نگیرند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر