کد خبر: ۷۰۴۱۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

ملکی امتناع دامداران از عرضه را دلیل اصلی نوسان قیمت گوشت در بازار بر شمرد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو شقه گوسفندی به ۱۰۵ تا ۱۰۶ هزار تومان رسیده است.

 

افزایش ۲ هزار تومانی گوشت گوسفندی در بازار/دامداران مقصر اصلی گرانی هستندعلی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با افزایش یک هزار تا ۲ هزار تومانی نسبت به ایام بعد از عید قربان با نرخ ۹۶ تا ۹۷ هزار تومان به مغازه دار و ۱۰۵ تا ۱۰۶ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

وی ذبح فراوان دام در عید قربان و کاهش عرضه دام به بازار را دلیل اصلی نوسانات قیمت گوشت برشمرد و افزود: بسیاری از دامداران با انگیزه بازگشت حجاج در روز‌های آتی و ایام محرم از عرضه امتناع می‌کنند تا بتوانند دام خود را با نرخ‌های بهتری در بازار به فروش رسانند.

ملکی با اشاره به اینکه دامداران مدعی هستند که با مازاد انباشت دام در واحد‌ها روبرو هستند، بیان کرد: با توجه به وضعیت مساعد بارندگی و مراتع، دامداران تصور می‌کردند که شرایط امسال همانند سال گذشته خواهد بود و هم اکنون که با رکودی بازار مواجه شده اند، می‌گویند چه کنیم.


بیشتر بخوانید: کاهش نرخ دلار، قاچاق دام را محدود کرد/ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۴ هزار تومان


رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه قیمت دام زنده در عید قربان حدود ۴۶ تا ۴۷ هزار تومان بود، گفت: این در حالی است که هم اکنون قیمت هر کیلو دام زنده به سبب کمبود عرضه به ۴۹ تا ۵۰ هزار تومان افزایش یافته و همین مساله موجب شده تا قیمت گوشت قرمز در بازار با نوساناتی روبرو شود.

وی افزایش قیمت گوشت وارداتی را یکی دیگر از دلایل نوسان قیمت گوشت داخلی دانست و افزود: قیمت هر کیلو گوشت وارداتی از ۷۵ به ۸۰ هزار تومان افزایش یافته و از آن جا که قیمت ارز نوسانی نداشته است، معلوم نیست به چه علت قیمت گوشت وارداتی در بازار افزایش یافته است؟

ملکی ادامه داد: با وجود کاهش تقاضا در شهریور به سبب بازگشایی مدارس و افزایش هزینه خانوار و رکود حاکم بر بازار باید منتظر ماند و دید که قیمت گوشت در بازار به کدام سمت و سو می‌رود؟

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان قیمت دام در عید قربان را مناسب دانست و گفت: بعداز عید قربان، دام زنده به بازار عرضه نشد و همین مسئله بر نوسان قیمت دامن زد، از این رو قیمت گوشت در روز‌های آینده به عرضه و تقاضا بستگی دارد به طوریکه با ازدیاد عرضه، قیمت‌ها شکسته می‌شود.

انتهای پیام/

دامداران از عرضه دام به بازار خودداری کردند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
سلام دیواری کوتاه تر از دامدار نیست !! وقتی قانون و نظارت بر قانون نباشد هر کسی نرخ تعین می کند . پس دولت کیلویی چند این همه پول بیت المال چرا به جیب دولتمردان می رود . مردم را بگذارید تا خودشان بستگی به زور دار و بی زور زندگی کنند .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر