کد خبر: ۷۰۹۸۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خبر داد؛

شاملو گفت: تاکنون برای ۳۸ هزار و ۳۵۰ روستای کشور طرح هادی تهیه شده است و هم اکنون ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد روستایی تحت پوشش طرح هادی هستند.

۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد روستایی تحت پوشش طرح هادیبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از  صدا و سیما، محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه براساس قانون سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور باید نوسازی و مقاوم سازی شود، اظهار کرد: تاکنون برای ۳۸ هزار و ۳۵۰ روستای کشور طرح هادی تهیه شده است و هم اکنون ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد روستایی تحت پوشش طرح هادی هستند.

او با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در روستا‌ها نسبت به گذشته بیشتر شده است بیان کرد: با اجرای طرح هادی برخی از روستا‌ها مهاجرپذیر شدند و جمعیت برخی روستا‌های دیگر هم تثبیت شد. این امر نشان می‌دهد طرح هادی در رشد و پیشرفت روستا‌ها بسیار تاثیر گذار است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: از برنامه سوم تاکنون، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی سندار شدند؛ در شهر‌هایی با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر هم بیش از ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار خانه سند دار شد.

اجرای مقاوم سازی روستا‌ها

شاملو تصریح کرد: در جریان وقوع سیلی که در بهار امسال رخ داد، در بودجه جاری ردیف اعتباری برای مقاوم سازی روستا‌ها ایجاد شد و براین اساس، برای اولین بار طرح مقاوم سازی روستا صورت گرفت؛ اگر روستا‌ها مقاوم سازی نشود خانه‌هایی که جدید ساخته می‌شود دوباره در معرض خطر قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: تحویل تعدادی از واحد‌های بازسازی شده زلزله کرمانشاه تا پایان سال


او افزود: بیش از ۹۵ درصد مقاوم سازی و نوسازی خانه‌های زلزله زده در کرمانشاه به اتمام رسید و تا پایان سال بازسازی خانه‌های روستایی در این منطقه به پایان می‌رسد.

شاملو ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی در تامین قیر با محدودیت منابع مواجه شدند، سال گذشته سهم بنیاد مسکن ۱۷ درصد بود که امسال به ۱۹ درصد رسیده است.

او بیان کرد: از سال ۹۴ تاکنون در بیش از ۱۱ هزار و ۳۰۰ روستا کار‌های اجرایی و آسفالت انجام شد و در این مدت بیش از ۹۳ میلیون متر مربع از معابر روستایی آسفالت شد.

شاملو درباره طرح توسعه گردشگری خانه‌های روستایی گفت: ۱۵۰ روستا جزء طرح گردشگری روستایی قرار گرفتند که این موضوع در اقتصاد روستا‌ها بسیار تاثیرگذار است.

انتهای پیام/

۱۲۰ هزار واحد روستایی سنددار شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر