کد خبر: ۷۰۹۹۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد؛
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت:با وجود همه عوامل تهدید در حوزه گردشگری و تحریم ها، شاهد روند رو به رشدی در صنعت گردشگری و ورود گردشگران به کشور هستیم.
 
روند رو به رشد صنعت گردشگری کشور با وجود تحریم ها/اجرای بیش از دو هزار پروژه گردشگری در کشوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی اصغرمونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در همایش سرمایه گذاری گردشگری منطقه شرق کشور درمشهد با بیان  اینکه همه عوامل تهدید در حوزه گردشگری را در کشور داریم و با موضوع تنش‌های ناشی از تحریم‌ها مواجه هستیم، گفت: از ابتدای امسال تا کنون چهار میلیون و ۹۰۰ هزار گردشگر خارجی وارد کشور شده اند که نسبت به پارسال که مجموعا هفت میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی را در کشور میزبانی کردیم، امسال رشد قابل ملاحضه‌ای را خواهیم داشت که نشان از امنیت ایران دارد.
 
او تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه گردشگری داخلی نیز رشد قابل ملاحظه‌ای را شاهدیم ضمن اینکه تنوع در حوزه‌های جذب گردشگر اخیرا رشد خوبی را داشته است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تحقق توزیع گردشگری در سراسر کشور از اقداماتی است که به جد پیگیر هستیم و خوشبختانه تا کنون به میزان خوبی محقق شده است.

مونسان افزود: هر گردشگر خارجی به عنوان نماینده‌ای برای معرفی ایران محسوب می‌شود و صنعت گردشگری می‌تواند چهره واقعی ایران را به جهانیان معرفی کند.
 

برند ملی گردشگری کشور رونمایی می‌شود

 
او تصریح کرد: به زودی برند ملی گردشگری کشور رونمایی می‌شود و سند توسعه گردشگری کشور نیز با توجه به اینکه هم اکنون در حال رسیدگی در هیات دولت است طی هفته‌های آینده در هیات دولت مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد. 
 
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به رشد اقامتگاه‌های بومگردی از ۴۰۰ به ۱۸۰۰ واحد در دولت یازدهم تا کنون،گفت: مسیرگردشگری به عنوان مسیر راحت و پردرآمدی برای کشور‌ها در عرصه جهانی مطرح است و اگر چه این صنعت در رتبه سوم اقتصاد دنیا قرار دارد، رشد روز افزون آن به زودی آن را به رتبه اول اقتصاد جهان ارتقا می‌دهد.

مونسان ادامه داد: صنعت گردشگری چالش‌های سایر صنایع که کاهش نیروی انسانی با رشد فناوری‌ها است را ندارد و همچنان یکی از صنایع اشتغالزا با اشتغال پایدار در دنیا محسوب می‌شود.

او تصریح کرد:سرعت اشتغال بالا با نرخ سرمایه گذاری پایین، فراگیری و نرخ مشارکت بالای صنعت گردشگری در رشد اقتصادی، توزیع عادلانه ثروت و درآمد در جامعه، جلوگیری از مهارجرت از روستا به شهر و کمک به مهاجرت معکوس و دربرگیری ابعاد مثبت فرهنگی و اجتماعی از ویژگی‌های صنعت گردشگری محسوب می‌شود.

مونسان با اشاره به اجرای دو هزار و ۴۵۱ پروژه گردشگری در کشور، افزود: روز گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان اعتیار از صندوق توسعه ملی برای حمایت از پروژه‌های گردشگری به منظور واگذاری تسهیلات با نرخ ۱۴ درصد ابلاغ شده است.

او تصریح کرد: در شرق کشور ۲۴۰ پروژه سرمایه گذاری با پیش بینی نیاز به ۳۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری با قابلیت ایجاد ۲۵ هزار شغل در استان‌های شرقی کشور شناسایی و به سرمایه گذاران معرفی می‌شود.

در پایان این همایش تمبر یادبود همایش سرمایه گذاری گردشگری منطقه شرق کشور و نیز آلبوم فرصت‌های گردشگری خراسان رضوی رونمایی شد.
 
طبق اعلام نظر سازمان جهانی گردشگری،ایران با پذیرش حدود ۵ میلیون گردشگر در طول سال، رتبه دوم رشد صنعت گردشگری در جهان را دارد.
 
انتهای پیام// ز.م
 

 

 
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر