کد خبر: ۷۱۱۲۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
کد خبر : ۷۱۱۲۶۵۳
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

سورنا ستاری گفت: ایده بازسازی بافت‌های فرسوده و اختصاص آن به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در مشهد، ایده موفقی است.

یک مدل توسعه موفق می تواند در بازسازی بافت‌های فرسوده برای اجرای طرح‌های نوآورانه باشدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی پروژه "کارخانه نوآوری" شهرداری مشهد در جمع خبرنگاران گفت: ایده بازسازی بافت‌های فرسوده و اختصاص آن به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در مشهد، ایده موفقی است که بسیاری از شهر‌ها از آن الگو خواهند گرفت.

او افزود: ایده بازسازی بافت‌های فرسوده برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان و واحد‌های نوآور می‌تواند در سایر نقاط فرسوده شهر مشهد و سایر شهر‌های ایران اجرایی شده و توسعه یابد.

معاون رییس جمهوری بازسازی بافت‌های فرسوده و اجرای طرح‌های نوآورانه در آن را یک مدل توسعه دانست و گفت: ایجاد شهر نوآور یا هوشمند با چنین مدل توسعه‌ای تحقق می‌یابد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد نیز در باره این پروژه گفت: مساحت پروژه کارخانه نوآوری ۳.۷ هکتار است که در بولوار کوثر و محل سابق کارخانه کوکاکولا اجرا شده است.

شهریار آل شیخ افزود: عملیات اجرایی این پروژه از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد که ۲.۷ هکتار از کل مساحت طرح به ایجاد محوطه سبز اختصاص یافت و عملیات ساخت این محوطه با اعتبار ۴۳ میلیارد ریال ۹۰ درصد پیشرفت دارد.

او ادامه داد: یک هکتار باقیمانده از این پروژه به ساخت سوله‌ها با اعتبار ۷۸ میلیارد ریال اختصاص می‌یابد که با توجه به تغییرات احتمالی در نحوه ساخت سوله‌ها امکان افزایش اعتبار این بخش وجود دارد.

او گفت: ساخت سوله‌ها از مرداد ماه امسال آغاز شده و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال به اتمام برسد.

آل شیخ ادامه داد: پروژه کارخانه نوآوری شهرداری مشهد بعد از اتمام به استقرار استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام//ف.ح

 

معاون علمی رییس جمهور در مشهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر