کد خبر: ۷۱۲۷۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۶
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۶
کد خبر : ۷۱۲۷۰۶۹

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: بخش کشاورزی نقش مهمی در ثبات اقتصادی، ارتقای در آمد ناخالص و در نهایت رونق اقتصادی استان دارد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،بهنام شهدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در دیداربا رییس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: بخش کشاورزی در آذربایجان غربی به عنوان اقتصاد اول استان، نقش مهمی در اشتغال، تولید و ارتقای درآمد جمعیت استان دارد که رویکرد ارتقای این بخش با محوریت تولید برای ایجاد بازار و توسعه صادرات محصولات کشاورزی در دستور کار قرار دارد.

شهدی اظهار کرد: با به کارگیری دانش فنی در توسعه بخش کشاورزی با استفاده از زیر ساخت‌های الکترونیکی و کشاورزی هوشمند، می‌توان مسیر گذر از کشاورزی سنتی به مدرن را هموار کرد.

وی خاطر نشان کرد: کشاورزی پایدار‌ترین بخش اقتصادی استان است و تنها بخشی است که تحریم‌ها و بحران‌های خارجی و داخلی کمترین تاثیر را بر روی آن می‌گذارند.

شهدی اضافه کرد: یکی از مسائل مهم و مشکلات موجود در استان، خام فروشی در تمامی بخش‌های اقتصادی استان است که با ایجاد نهضت مبارزه با خام فروشی و ایجاد ساختار‌های فراوری تولید در کنار ارتقای ارزش افزوده محصولات استان می‌توان سطح معیشت مردم و درآمد را در استان ارتقا داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان به لحاظ وجود شرایط اقلیمی و مرز‌های مشترک جغرافیایی استان با کشور‌های همسایه، توجه به کیفیت تولیدات، استفاده از بازار بورس و بازار سرمایه درجهت توسعه اشتغال و رفع بیکاری و افزایش سرمایه گذاری در این بخش در دستور کار قرار دارد.

شهدی بیان کرد: به منظور افزایش جذب سرمایه گذار و تامین منابع مالی جدید در جهت ارتقای دارایی‌های استان برنامه‌های مدونی تدوین شده است.

انتهای پیام/م

دیدار معاون هماهنگی استاندار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر