کد خبر: ۷۲۱۰۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۱
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۱
کد خبر : ۷۲۱۰۹۰۲

مرد تعمیرکار که با همدستی ۳ نفر دیگر از ساختمان پزشکانی در پایتخت بیش از یکصد میلیون تومان تجهیزات سرقت کرده بود، دستگیر شد.

سرقت مرد تعمیرکار از ساختمان پزشکانبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، آبان سال‌جاری گزارش یک سرقت از سوی مدیر ساختمان پزشکانی در تهران به مرکز فوریت‌های پلیسی، اعلام شد و مأموران کلانتری ۱۶۱ ابوذر بلافاصله به محل سرقت رفتند و بررسی‌های آن‌ها نشان داد که سارقان یک دستگاه پزشکی سونوگرافی، دستگاه تشخیص ضربان قلب جنین و ۱۰ عدد دینام کولر را به سرقت برده‌اند.

سرهنگ حسین شمسایی فرد رئیس کلانتری ۱۶۱ ابوذر با تشریح این خبر گفت: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت که سارق یا سارقان بدون تخریب در ساختمان وارد مجموعه شده و با اطمینان از نبودن پزشکان اموال داخل ساختمان را به سرقت برده‌اند. در ادامه تحقیقات مشخص شد سارقان ۴ نفر بوده‌اند که با یک دستگاه خودروی سواری سرقت را انجام داده‌اند که پس از استعلام پلاک خودرو مالک آن که فردی سابقه دار بود، شناسایی شد.

پس‌از شناسایی مالک خودرو و باهماهنگی قضایی اولین متهم پرونده صبح روز سه‌شنبه دستگیر و به سرقت تجهیزات ساختمانی و پزشکی از محل مذکور با همکاری ۳ همدستش اعتراف کرد.

متهم به مأموران گفت: تعمیرکار تجهیزات سرمایشی وگرمایشی ساختمان هستم و به همراه دوستانم به درخواست مدیر ساختمان برای تعمیر سیستم گرمایشی ساختمان پزشکان مشغول به کار شدیم که مدیر ساختمان برای سهولت رفت و آمد ما، کلید ساختمان را در اختیارمان قرار داد و زمانیکه پزشکان در ساختمان حضور نداشتند مدتی مشغول به کار بودیم. پیشنهاد سرقت از ساختمان توسط همدستانم مطرح شد و در فرصت مناسبی از روی کلید‌ها ساختیم و بعد از اتمام کارمان هم کلید‌های اصلی را تحویل مدیر ساختمان دادیم. چند روز بعد برای سرقت به ساختمان مراجعه و دینام و تجهیزات پزشکی را سرقت کردیم.

متهم در کلانتری به ۵ فقره سرقت از ساختمان‌های پزشکی و ۱۰ فقره سرقت لوازم خودرو با همکاری سه تن از همدستانش اعتراف کرد و شناسایی و دستگیری سایر متهمان در دستور کار پلیس قرار دارد.

منبع: روزنامه ایران

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر