کد خبر: ۷۲۱۲۰۹۶
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
کد خبر : ۷۲۱۲۰۹۶
گروه : گیلان » رشت
رئیس بسیج مهندسان کشاورزی:

رئیس بسیج مهندسان کشاورزی گفت: باید در زمینه خودکفایی در این محصولات گام برداریم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، محمدرضا جهانسوز رئیس بسیج مهندسان کشاورزی در مراسم شکرگزاری برداشت برنج در سالن اجتماع ناجا رشت با تاکید بر رسیدن به خودکفایی در گندم، گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئله کشاورزی در رأس امور قرار دارد و امر خودکفایی در تولید برنج تکلیف قانونی، ملی و شرعی همه ما است.

او با بیان اینکه کشاورزی در ایران و کشور‌های اسلامی دارای چالش‌های بسیاری هستند درباره واردات نیز گفت: سالانه بین ۱۹ تا ۱۵ میلیارد دلار واردات محصولات کشاورزی داریم و از این میان در سال گذشته در زمینه محصولات استراتژیک شاهد واردات ۹ میلیارد دلاری بودیم که این رقم بسیار بالا است.

رئیس سازمان بسیج مهندسان کشاورزی درباره اقدامات بسیج مهندسان کشاورزی در راستایی رسیدن به خودکفایی در تولیدات محصول استراتژیک برنج، بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان و تولیدات علمی، آموزش توانمندسازی، ایجاد سامانه‌های عملیاتی، افزایش بهره وری، شناسایی و بکارگیری ظرفیت‌های علمی، فنی و اقتصادی از جمله این اقدامات است.

جهانسوز با تاکید بر اینکه استان گیلان ظرفیت‌های کافی برای تبدیل به نخستین استان کشاورزی هوشمند در کل کشور شود، تصریح کرد: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب و شرایط و ظرفیت‌های گیلان، حماسه کشاورزان این استان در پایداری کشاورزی ایران در رکن اساسی و اصلی به عنوان یک برگ زرین قرار گیرد که نیازمند حمایت استانداری گیلان هستیم.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که بسیج کشاورزی با ۳۰ هزار مهندس بسیجی تولید و پوشش پنج اقلام اساسی کشور بویژه گندم، برنج و جو را عهده دار شوند، افزود: بسیجیان ملزم هستند سراغ کار‌های اساسی و بزرگ بروند.

جهانسوز تأکید کرد: کشاورزان و مسئولان گیلان و مازندران باهم میثاق نامه‌ای داشته و به کشور اعلام کنند که تا ۳ سال آینده کشور را در زمینه برنج پایداری قوی خواهند رساند.

انتهای پیام/آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر