کد خبر: ۷۴۱۱۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
کد خبر : ۷۴۱۱۰۷۸
قصه انتخابات سال ۱۴۰۰ سر دراز دارد؛

داستان انتخابات در کشورمان را شاید بتوان به مسابقه فوتبال تشبیه کرد.

به گزارش خبرنگار  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، داستان انتخابات در کشورمان را شاید بتوان به مسابقه فوتبال تشبیه کرد؛ زیرا بیش از اینکه چه کسی گل را به ثمر می‌رساند این موضوع اهمیت دارد که این بازیکن متعلق به کدام یک از تیم‌ها خواهد بود.

اصلاح طلبان یا اصولگرایان؛ مسئله این است...

پس از نتیجه انتخابات مجلس یازدهم که بر اساس آمار اصولگرایان در مرحله اول انتخابات حدود ۲۳۰ کرسی مجلس یازدهم را تصرف کردند؛ حالا انگار گردی از ناامیدی بر تن جریان اصلاحات نشسته است.  تا جایی که برخی از شخصیت‌های این جریان نظیر صادق زیباکلام گفته است: «مهم نیست که اصلاح‌طلبان چه کسی را کاندیدا می‌کنند، مهم این است که بدنه اجتماعی این جریان از بین رفته و این را به وضوح در انتخابات اسفند ۹۸ دیدیم. قطعا این در خرداد ۱۴۰۰ هم تکرار خواهد شد، لذا مسئله مهم این نیست که نامزد اصلاح‌طلبان کیست».

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

با این حال اما بسیاری از شخصیت های این جریان هنوز برای پبروزی جریان اصلاح طلب شانس‌ قائل هستند، برای مثال احمد شریف عضو شورای عالی اصلاح طلبان در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، گفته است: بهتر است اینگونه بگوییم که اگر همه مردم قرار باشد پای صندوق بیایند، طبعا تمایلشان به جریان اصلاح طلب بسیار بیشتر از جریان اصولگراست و هیچ اصلاح طلبی نیست که بخواهد به یک فرد اصولگرا رای دهد؛ علاوه بر این بسیاری از شهروندان در این دوره از انتخابات مجلس شرکت نکردند و حضور آن‌ها در انتخابات آتی می تواند کفه ترازو را به سمت اصلاحات سنگین کند.

حال یک سوال بر جا می ماند مبنی بر اینکه کاندیدای اصلی جریان اصلاح طلب چه کسی بوده و شانس و اقبال باچه کسی یار خواهد بود؟ سوالی که بسیاری از شخصیت های اصلاح طلب و اصولگرا در پاسخ به آن گمانه زنی کرده‌اند.

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

کدام نام‌‎ها در جریان اصلاح طلب مطرح است؟

محمد حسن قدیری ابیانه سفیر اسبق ایران در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نام افرادی را به عنوان کاندیدای جریان اصلاح طلب مطرح کرده که عبارتند از محمدجواد آذری جهرمی، اسحاق جهانگیری، محمدباقر نوبخت، سورنا ستاری، محمدجواد ظریف، محمود واعظی و محمدرضا عارف.

حال شاید بد نباشد که نگاهی به سوابق هریک از این اسامی به عنوان کاندیدای احتمالی جریان اصلاح طلب بیاندازیم.

آیا وزرای جوان دولت موفق به پاستورنشینی می‌شوند؟

محمدجواد آذری جهرمی چهره  جوان دولت دوازدهم که به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند در گفت‌وگویی در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ گفته است: ریاست جمهوری یک مساله شخصی نیست که بشود به صورت فردی به آن فکر کرد، چرا که از نگاه من به پارامتر‌ها و اتفاق‌های بسیاری وابسته است و من تاکنون برایش برنامه نداشته و حتی به سمت آن حرکت هم نکرده‌ام.

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

همچنین علی صفوی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ارتباط با احتمال حضور آذری جهرمی در انتخابات ۱۴۰۰ اظهار کرد: فکر نمی‌کنم که اساسا بحث نامزدی آقای آذری جهرمی در این سطح قابل طرح باشد و به نظر من طرح این موضوع هیچ مبنای درست و قوی ندارد و نمی‌توان وی را به عنوان گزینه‌ای قطعی مطرح کرد و نسبت به این ارزیابی بررسی کنیم که اصلاح‌طلبان از آقای جهرمی حمایت کنند یا خیر.

سورنا ستاری جوان ترین عضو کابینه قبل از جهرمی است و نگاه جدی و مخالفت سرسختانه او با اقتصاد مبتنی بر منابع نفتی و خام فروشی به خوبی در جامعه شناخته شده است. او با پیروزی حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در انتخابات حکم معاونت خود را در عرصه علم و فناوری و همچنین ریاست بنیاد ملی نخبگان را دریافت کرد. 


بیشتر بخوانید


محمد حسن قدیری ابیانه در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در این باره گفته است: ستاری آدم خوش نامی بوده و در زمینه های مسئولیت های خودش نسبتا خوب عمل کرده است، اما مسئولیت ریاست جمهوری فقط مسائل فناورانه نیست؛ دولت ابعاد مختلفی نظیر سیاسی، اقتصادی و بین المللی دارد که او فاقد این توانایی هاست، از همین رو نیز حتی بر فرض اگر کاندید شود و رای بیاورد هم نمی‌تواند دولت را به خوبی اداره کرده و در جهت حل مشکلات کشور گام بردارد.

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

 محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان هم فرد دیگری است که از مدت ها قبل نامش برای این موضوع مطرح بود و زمانی که خبرنگار الجزیره از ظریف پرسید: بار دیگر وقتی شما را ملاقات می‌کنیم شما را در کسوت یک دیپلمات خواهیم دید یا کاندیدای ریاست جمهوری؟ ظریف پاسخ داد: شما من را به عنوان یک پروفسور (استاد دانشگاه) خواهید دید. این پاسخ به معنی رد تلویحی حضور ظریف در انتخابات ریاست جمهوری حداقل در شرایط فعلی تلقی می‌شود.

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

احمد شریف فعال اصلاح طلب در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره او گفته است: اگرچه او نسبت به سایر وزرای روحانی محبوبیت زیادی در بین مردم دارد، اما با این حال تخصص ظریف بیشتر در حوزه سیاست خارجی است و در حوزه سیاست داخلی، ما هنوز موضع خاصی از او ندیدیم، کما اینکه اعلام وفاداری به مانیفست اصلاح طلبی باید اولویت کاندیدای حزب ما باشد.

جهانگیری ، نوبخت یا عارف؟ کدام محبوب تر است؟

اسحاق جهانگیری که در انتخابات پیشین به عنوان کاندیدای پوششی حضور داشت، حالا صحبت از حضور دوباره اش در انتخابات به میان آمده است. عباس سلیمی‌ نمین تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: آقای جهانگیری فرصتی برای عرضه خود در انتخابات ریاست جمهوری نخواهد داشت، زیرا او در عملکرد دولت روحانی سهیم بوده و در ایجاد وضعیت فعلی نقش جدی داشته است. او نمی‌تواند پاسخگوی افکار عمومی باشد؛ از این‌رو تصور می‌کنم اصلاح‌طلبان به سمت گزینه‌های دیگری می‌روند و جهانگیری را به‌عنوان گزینه خود مطرح نمی‌کنند. 

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

با این حال اما اسماعیل دوستی فعال اصلاح طلب در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، این موضوع را تایید کرده و گفته است:  آقای جهانگیری شایستگی بیشتری برای ریاست جمهوری دارد و به نظرم کاندیدای اصلاح‌طلبان خواهد بود.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه که این روزها بازار سفرهای استانی‌اش گرم شده چندی پیش در صفحه توئیتر خود نوشت: عده‌ای سفرهای استانی‌ام را مبنای گمانه‌زنی درباره حضورم در ‎انتخابات ریاشت جمهوری ۱۴۰۰ قرارداده‌اند. ضمن رد آن، یادآور می‌شوم در ٧ سال گذشته مستمراً سفر استانی داشته‌ام پس انگیزه انتخاباتی بی‌اساس است؛ اما با این اشاره نوبخت هنوز هم بزرگان اصلاحات نام او برای ریاست جمهوری را مطرح می کنند؛ از جریان اصلاحات اصرار و از نوبخت انکار.

محمد حسن قدیری ابیانه با اشاره به شایعات مطرح شده در خصوص محمدباقر نوبخت گفته است:  به نظرم او  مایل به نامزدی است و زمانی هم که گفت سفرهایش به سبب نامزی اش در انتخابات ریاست جمهوری نیست در حقیقت خواسته نام خود را هم به عنوان کاندیدای احتمالی مطرح کند و واقعا هم به این خواسته خود رسیده است؛ همچنین ظاهرا معاف کردن هنرمندان با درآمدهای میلیاردی از دریافت مالیات هم  برای دریافت حمایت آنهاست.

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

با این حال ناصر ایمانی، تحلیلگر مسائل سیاسی درباره احتمال معرفی محمدباقر نوبخت از سوی جبهه اصلاحات به عنوان نامزد نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ «گمانه‌زنی‌هایی که برخی درباره نامزدهای ریاست‌جمهوری سال آینده مطرح می‌کنند، چندان اعتبار ندارد و قطعا بسیاری از این‌ گمانه‌زنی‌ها دستخوش تغییرات اساسی می‌شود؛ اما مطمئن باشید که اگر اصلاح‌طلبان وارد انتخابات شوند، آقای نوبخت را به عنوان نامزد خود معرفی نمی‌کنند، زیرا او در جریان اصلاحات دارای محبوبیت نیست و خود او هم این موضوع را می‌داند؛ بنابراین بهتر است که سفرهای استانی نوبخت را انتخاباتی تلقی نکنیم و تصور کنیم که این سفرها برای پیشبرد کارهای دولت است».

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم و رئیس سابق شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان هم از دیگر گزینه‌هایی است که برخی اصلاح طلبان این روز‌ها از او برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده یاد می‌کنند و شرکت نکردنش برای حضور در مجلس یازدهم، این گمانه زنی‌ها را تقویت کرد.

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

محمد زارع فومنی در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: برخی از اصلاح طلبان همواره می‌خواستند عارف را کنار بزنند؛ زیرا به دنبال آوردن علی لاریجانی به صحنه انتخابات ۱۴۰۰ بودند و معتقدم که این سیاستی بود تا عارف را از صحنه رقابت حذف کنند؛ البته خود آقای عارف هم به این نتیجه رسیده است که جریان اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰ از او حمایت نخواهد کرد.

 لاریجانی و سید حسن خمینی دو کاندیدی که چندان هم اصلاح طلب نیستند

در این میان اما نام دو نفر دیگر هم به عنوان کاندیدای جریان اصلاح طلب به چشم می‌خورد که گفتن از آنها هم خالی از لطف نیست. علی لاریجانی رئیس سابق مجلس، نام دیگری که برخی حتی کاندیدا نشدنش برای مجلس را هم به سبب انتخابات بعدی می‌دانند. جالب اینجاست که لاریجانی نامی است که هم اصلاحات مایل به حمایت از آن است و هم جریان اصولگرایی.

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

اما قربانعلی قائمی فعال اصلاح طلب در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در این باره گفته است: شخصا به عنوان فردی که در حال زندگی در این کشور است معتقدم که با شرایطی که برای برادران لاریجانی به وجود آمده، امروز آنها مهره‌های سوخته هستند و هر کس بر روی آنها سرمایه گذاری کند، قطعا نتیجه‌ای جز باخت برایش نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی نوه امام خمینی (ره) هم کاندیدای احتمالی دیگری است که حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز در باره‌اش گفته است: جریان اصلاحات این تجربه ناموفق را داشته که برای حفظ جناح سیاسی خود از نامزدی استفاده کنند که متعلق به خود آنها  نیست؛ آنها پاسخی برای هوادارن خودشان ندارند که چگونه به کسی رای دهند که با اصلاحات دم‌خور نبوده است؛ در نتیجه به نظر می‌رسد که اگر قرار است به صحنه بیایند با فردی شبیه به خاتمی نظیر سید حسن خمینی روی کار بیایند.

بازیگران اصلی اردوگاه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر

صادق زیباکلام درباره بازی نام‌ها در طیف اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید: «فرقی نمی‌کند که کاندیدای اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰ آقای جهانگیری باشد یا هر فرد دیگری. نه آقای جهانگیری، نه آقای عارف و نه حتی خود خاتمی هیچ شانسی در انتخابات ۱۴۰۰ ندارند. بدنه اجتماعی که به اصلاح‌طلبان باور داشت و به آنان رای می‌داد، بعد از انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ و عملکرد دولت آقای روحانی و مجلس دهم، اعتقاد و باور خود را از دست داد؛ بنابراین اینکه الان اصلاح‌طلبان بگویند ما می‌خواهیم اسحاق جهانگیری را کاندیدا کنیم یا عارف و یا مرعشی و محسن هاشمی را کاندیدا می‌کنیم، هیچ فرقی ندارد». حال زمان قطعا بهترین راه برای آشکار شدن گزینه نهایی اصلاح طلبان خواهد بود.

انتهای پیام/

فاطمه تورانلو

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۳۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
یعنی این ها میخواهند دوباره کاندید بشن کم جامعه را ورشکست کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
یعنی هیچ حق انتخاب نداریم،یا باید به اصول گراها ویا اصلاح طلب ها رای بدین ،خب اگر نخواهیم به هیچکدام از این دو حزب رای بدیم باید چیکار کنیم،اینهمه حزب توی کشور داریم چرا اونها کاندید ندارن،8سال کشور دست اینهاست 8دیگه دست اونهاست این وسط هم ملت کشک،باید سختی ها کاستی ها فشارها بدبختی ها روتحمل کنن صداشون هم درنیاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
فقط جلیلی و رییسی
فتاح
به اینا رای میدیم

اصلاح طلب ها عجب رویی دارن
حجت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
امیدوارم سید حسن وارد انتخابات نشود چون خانواده امام جایگاه ویژه ای دربین مردم دارند و فعالیت سیاسی اون جایگاه را تنزل میده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
امام زاده بودن دلیل بر معصومیت نیست!! همانطور آقازاده بودن دلیل بر آقایی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
فکر نکنم رئیس جمهور خوبی باشه
علیرضا نیکرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اصلاح طلبان ایران در انتخابات ریاست جمهوری همیشه با یک نامزد ورود خواهند کرد
گزینه ی اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ دکتر عارف
آقای خاتمی باید از دکتر عارف در انتخابات حمایت کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
شما نظر ندی سنگین تری.خب تو خوبی عمو؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
رای فقط احمدی نژاد وگرنه هیچ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
همه چیز از نظر مردم ایران تمام شده تلقی می گردد.
بی خود دست و پا می زنید.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
به نظر میرسه هر کسی کاندیدا بشه برای مردم فرقی نکنه
کارگر بارنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خیلی جالب است تمام افراد بالا که نامشان آورده شده اگربیایند برای نامزد شدن ریاست جمهوری باز افرادی پیدا می شوند که به آنها رای بدهند کارنامه درخشان آنها را ورق بزنید می ببینید جز خرابکاری کاری سرشان نشده بعد از هفت سال مدیریت تازه فهمیدن اشتباه کرده اندمثل مسکن ملی که هنوز نتوانستند هیچ اقدام کنند یا دلار و طلا که هر روز می گویند حباب است پایین می آید.و.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
البته شنیدم در افغانستان طالبان هم می خواد فعالیت سیاسی رو شروع کنه. ولی دولت شرط کرده اول اقدام مسلحانه رو کنار بگذارن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ای بابا
ناشناس
|
Turkey
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
احمدی نژاد رو عَشق است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
زمانی که مجبوربودیم ازسرکوچه رییس جمهور خرید کنیم درحالیکه نفت 150 دلاربود واقعا عشق است
على
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
با سلام
من جايى اين آقایان باشم اصلا خودم را سبک نمی کنم چون شانسی نخواهم داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
نه اصولگرا نه اصلاح طلب
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
کاملا صحیح فرمود فقط مردم طلب و مردم گرا
و مردمی دکتر محمود احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
به آقای کنعانی مقدم بگین خواهشا از طرف همه مردم نظر ندن. حداقل ۱۵ میلیون نفر الان بدون تبلیغ خواهان برگشت احمدی نژاد هستن و میخوان که ایشون بیاد و فداکاری کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
از طرف خودت حرف بزن نه 15 میلیون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
ناشناس 2:22 توام نمیخاد نماینده مردم باشی.ایشون راست گفتن طرفدار زیاد دارن چون محبوبه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
فقط احمدی نژاد عزیز
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
یعنی کسی دیگه تو ایران هست با این گروه رای بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هی روزگار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سید حسن باید انقلابی می موند نه اینده شان خودش و خانوادش رو در حد یه حزب پایین می اورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط محمود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط احمدی نجات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط احمدی نژاد
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
روحانی اینقدر میخواد مردم رو تحت فشار اقتصادی قرار بده که مجبور کنه ما رو با امریکا مذاکره کنیم
تنها قصدش همینه
ما هم تحمل می کنیم تا هزار و چهارصد
و اون به خواستش نرسه
A.r
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
آقای سعید جلیلی از طیف اصولگرا بسیار انسان متعهد و خاکی هستند ایشون یکی از بهترین گزینه ها میتونن باشن
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اینا هیچکدوم بدرد مردم و اقتصاد نمیخورن. منکه رای نمیدم مگر اینکه احمدی نژاد بیاد باز اون یجو غیرت داشت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اینهایی که معرفی کردین که خدایی در حد اداره کردن کشور نیستند و همشون مخالف ملت و نظام هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
احمدی نژاد به تمام معنا یک مرد واقعی بود. درسته سهام عدالت و خدمات دیگشو از جیب خودش نداد ولی مثل خیلیا به جیب نزد. آره ممکنه آدمای اطرافش بد بودن ولی ما طرف حسابمون خودشه. پاک دست بود دزدی نکرد برا مردم کار کرد خدمت کرد. اون دکلی هم که میگین قورت داده ماجرا داره خودتون پیگیری کنین می فهمین قضیشو پس تهمت نزنین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
کسی نگفت مرد نیست خانم نیست همه ریس جمهورها تا بحال مرد بودند هیچ خانمی رییس جمهور نبوده
دا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مرد واقعی بودن فرق میکنه.
احمدی نترس وبی رودربایستی وحامی کارگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط ظریف یهکم آدم حسابیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
غرب پرسته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
چرا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
میلیاردها میلیاردی حق ماموریت گرفت برای برجام آخرش هم معلول نشد ای برجام به درد چی خورد دلار شده ۲۲ هزار تومان و سکه ۱۰ میلیون تومان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
چند ساله مردم علاف کردن
بسه دیگه
باشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
دیگه تمومه ماجرا ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
تازه شروع ماجراست
انشاالله رییسی بیاد مشکلات حل بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تیتر خبر خودش معلومه چی میخادبگه (اصلاح طلبان با کدام نام می آیند) یعنی از این طایفه هر اسمی بیادبالا همون بیراهه روحانی را دنبال می کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
حرف حق رو زدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
من احمدی نژاد و دوس دارم. و به او رای خواهم داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
این آقایان همه تابعیت خارجی دارن بعضیا که کلا چند تابعیتی هستن بهتره جمع کنن برن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
این آقایان همه تابعیت خارجی دارن بعضیا که کلا چند تابعیتی هستن بهتره جمع کنن برن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تا اینجایی که اسم گفتید فقط آقای فتاح خوب بوده
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
همشون تحت امر حسن روحانی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هیچکدوم از این افراد
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
*عزیزان؛ حتی اگر هم احیاناً نمی خواهید به فرد خاصی رای بدهید ، لااقل شرکت کنید و به عنوان یک ایرانی ، برای کشور خود ارزش قائل شوید.
متشکرم.*
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
بیا حالت خوش نیست.تو این وضع کسی به انتخابات فکر نمی کنه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شرکت کنیم که روی دشمنان رو سفید کنیم بعدش چی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تا آمار بره بالا بعدا بگن این آدم با اکثریت اومده بالا خخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
ما مردم حتما شرکت می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
کدام اصلاح طلب؟ کدام اصولگرا؟؟؟ تماما نمایش است.
محمدرضاجلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سید حسن
قنبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
بابا یکی این جهرمی رو بگیره چی میگه آخع....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خخخخخخخخخ
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مثلا اصول گرا بیاد
اقتصاد عوض میشه
ما با همه کشور ها جنگی نداریم
تحریم نیست
جنگ نیست ؟
اختلاس نیست ؟
مدیریت دارند ؟
برنامه بیست ساله اقتصادی دارند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هیچ کدام
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هیج چی اصلاح نمیشه
هیج چی درست نمیشه!
فقط ظلم کنید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هیج چی اصلاح نمیشه?
اصلاح از این بهتر
سکه ۱۰,۰۰۰ نان میشه
دلار ۲۱ نان میشه!
مفته که!
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
با چه رویی میخوان بیان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط،دولت بهار محمود احمدی نژاد وبه قول ایشان اصلاح طلب واصولگرا دوتانیستندبلکه یکی اندبرای غارت مردم
تیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اختلاس کردن دیگه اصول گر و اصلا طلب ندار همشون
یکی هسن بد به حال مردم
تیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اختلاس کردن دیگه اصول گر و اصلا طلب ندار همشون
یکی هسن بد به حال مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
چجوری میخوان دوباره بیان خون مردمو تو شیشه کردن. تازه یه آدم مصلح هم پیدا بشه طول می کشه وضع درست بشه. دیگه چی از جون مردم می خواین بسه دیگه بسه
ایـرانـی وطـن پـرست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
نـه اصـولـگـرا و نـه اصـلـاح طـلـب بـلـکـه جــریــان سـومـی بـه نـام جـریـان انـقـلـابـی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
درود بر شما. تنها کسانی که انقلابی هستند میتوانند کشور را نجات دهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
رییسی و جلیلی
فتاح
عشق است
عشق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سید حسن بیشتر از بقیه ویژگی‌های مورد نظر اصلاح طلبان خائن را دارد و به نوعی وصل به موسوی ها هم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
آره دیگه وقتی مردم اشتباه ۹۲ رو در ۹۶ هم تکرار کردن از نظر اونا ۱۴۰۰ هم می تونن تکرار کنن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اشتباه اصلی در سال 84 و 88 بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
۱۲:۴۰ واقعا متاسفم احتمالا شما خودت ۹۲ و ۹۶ رای دادی به روحانی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
انتخاب احمدی نژاد کار بسیار درستی بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
نه تو رو خدا انتظار داشتین ۸۴ و ۸۸ به رفسنحانی و موسوی رای بدیم دو دستی خودمونو بدبخت کنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اگر ۸۴و۸۸ امثال روحانی وخاتمی انتخاب میشد ۱۰۰ سال زیرساخت های کشور عقب می ماند صرف نظر از لج و لجبازی با احمدی نژاد طی آن ۸ سال خیلی کار انجام شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
بهترین رییس جمهوری ایران بی شک احمدی نژاد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هرکسی بیاید اوضاع بدتر خواهد شدبه نظرمن بدون رییس جمهور بهتر خواهدبود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خخخخخژ
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اصلاح طلب یا اصولگرا هیچ فرقی ندارند .چون هر دو دارای جیبی گشاد و شکمی سیری ناپذیر هستند .و مشکلات کشور ومردم در آخرین اولویتشان هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
آی گل گفتی هم وطن درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
لعنت بهتون اصلاح طلب و اصولگرا...................اینها برای مردم هیچ کاری نکردند...............لعنت به کسی که به اینها رای بدهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
رای ندیم چیکار کنیم ؛کشورو دودستی تحویل آمریکا بدیم!
به جای رای ندادن ،درست رای بدیم؛ مشکلات زودتر حل میشه
رای ندادن کشور را در لبه پرتگاه می برد وما ایرانیها نخواهیم گذاشت بعضی خائنین و وطن فروش به اهداف شومشان برسند و بیگانگان را بر گرده ما سوار کنند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اصلاح طلبای دیگه هیچ فرقی با روحانی ندارن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
انگار هنوز طمع دارن. تو این ۷ سال بدبختمون کردین به فلاکت کشیدین مردمو دیگه چی میخواین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هیچ کدوم نمیتونن کاری کنن فقط احمدی نزاد عشق است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خدایا نجاتمون بده از دست این مسئولین نا امید کننده که فقط به فکر خودشون وطایفه خودشون هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
دیگه اصلاح طلب و اصول گرا نداره
مردم احمدی نژاد رو هم دیدن که با دلار 700 تومن چکار کرد و رسوند به 4500 تومان با اینکه روزی یک میلیون بشکه نفت 140 دلار می فروخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط آقای احمدی نژادبیاد..وگرنه ماهیچ کسی راقبول نداریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
یا مثل آقای احمدی نژاد بیاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تک رای مردی از جنس مردم - دکتر احمدی نژاد-
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
جیگردار
سپیده از کنگرشاه سفلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
این جماعت چه اعتماد به نفسی دارن رای فقط دکتر محمود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
واقعا با چه رویی
مردمو چی فرض کردین
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
بیخودی زحمت نکشین چون رای نمیارین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ما به اصلاح طلبا و آدمای روحانی رای نمی دیم. اگر بیان فقط به درد اطرافیانشون می خورن نه مردم
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
این 5 یا6 نفر باهم 7 میلیون رای ندارن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور مردمی
سامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تیتر تان اشتباه است .
باید تیتر میزدید اصلاح طلبان با چه شعارهایی وارد کارزار انتخابات می شوند ؟
پاسخ : بی تدبیری , وعده های پوچ و توخالی , بی مسیولیتی و ایجاد رکود , تورم , بیکاری و گرانی ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
بابا به جای این حرفها به فکر اشتغال مردان سرپرست بیکار باشید که متاسفانه دختران مجرد درشرکت ها جای مردان سرپرست خانواده را گرفته اند از سر همین استخدام زنان مجرد مردان روبه مسافرکشی آوردن آخه این درسته نان آور خانواده بیکار باشه ودختران مجرد با حقوقی که میگیرند گوشی هایشان ودماغشان را عوض وعمل کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هیچکدام .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط ستاری ،ستاری ،ستاری
مرد دانش مرد آگاهی ،مرد فهم ،مرد دانایی.مرد پیشرفت ایرانزمین.
جوان و نخبه.
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سلام واقعاآخراعتمادبنفسن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سلمونی که زیاده
طالبان اصلاح برن سلمونی اصلاح کنن. فقط پولشم بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
رئیس جمهور بعدی ن باید اصلاح طلب باشه ن اصول گرا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
باید انقلابی باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
وای وای وای. خدا اون روزی نیاد که نوبخت رئیس جمهور بشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
انشا الله گزینه ای عالی بیاد برای کاندید شدن
سورنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اگه احمدی نژاد بیاد بهش رای میدم. مردم جیگردارنژاد رو میخوان. از شورای نگهبان تقاضا داریم ایشون رو تایید کنن. هرچند از الان بحث انتخابات زوده چون توی این یکسال خیلی کارها میشه انجام داد. پس لطفا با طرح مسئله انتخابات دولت فعلی و مسائل کشور رو به حاشیه نبرین. نباید ذهن مردم از مسئله اصلی یعنی معیشت منحرف بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
زنده باد دکتر محمود احمدی نژاد❤
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
با توجه به اختلاسها و حقوق های نجومی و گرانی افسارگسیخته و بیکاری ،اصلاح طلبها جایی در تاریخ ایران ندارن.
طاهاشفیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
یاسایرنامهای کلیدوسوئیچ...
علی برکت ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اصلاح طلبان غلط میکنن بیان. کل مملکتو به فنا دادن تو این هشت سال
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
آفرین آفرین خدا ...‌کنه کسانی که به این رای دادن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
نه بقیه حزب ها گل و بلبل بودن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خیلی بددهنی!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
و همچنین اصولگراها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
یعنی هرکسی به این اصلاحاتیا رای بده حتما باید خودشو به دکتر نشون بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اونم فقط به دکتر احمدی نژادمون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقققققط کسی باید بیاد که دلسوز مردم باشه جناح بازی هیچ دردی از مردم دوا نمی کنه.
پاسخ ها
ایـرانـی وطـن پـرست
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
حــرف حــق.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خدایا برسون ۱۴۰۰ رو گرانی بیداد میکنع ما دولتی نداریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
بعد 1400 هم وضع همینه اگه بدتر نشه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط منتظریم دکتر محمود بیاد بقیه هیچ/تک رای داری دکتر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
دکترتون باید بره دکتر.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
روحانی و دار و دستش باید برن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
یه جدید باید انتخاب بشه جوان و انقلابی
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر