کد خبر: ۷۵۲۷۱۰۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
کد خبر : ۷۵۲۷۱۰۷
گروه : کرمان » کرمان

بخشدار زرند گفت: اجرایی شدن طرح از دهکده تا خانه در زرند، باعث کوتاه شدن مسیر، بهره مندی مردم از زیبایی های روستایی و سبب رونق و رشد اقتصادی روستا‌ها می شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، عباس فتاحی، بخشدار مرکزی زرند ضمن بازدید از پروژه‌ بزرگ خانه‌ ایرانی منش اسماعیل آباد ضمن ابراز خرسندی از حجم قابل توجه سرمایه گذاری در این روستا و با قدردانی از سرمایه گذار پروژه گفت: این پروژه از ارزشمندترین پروژه‌های گردشگری استان است که به تنهایی قادر خواهد بود، اقامت گردشگری شمال استان کرمان  را ارتقا بخشد.

او افزود: در عصری که فرهنگ ایرانی اسلامی در معرض هجمه‌های فرهنگ غرب است، عملیاتی شدن طرح هایی نظیر این پروژ‌ها علاوه بر منافعی که برای مناطق دارد و می تواند باعث ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت به شهر‌ها شود، قادر خواهد بود نسل نو را با فرهنگ و آئین‌های اصیل ایرانی و نوع زندگی پیشینیان آشنا  کند. 

فتاحی با اشاره به پیشنهاد میراث فرهنگی مبنی بر ایجاد مسیر گردشگری تحت عنوان از دهکده تا خانه که از دهکده‌ی بزرگ بوم گردی  روستای احمدآباد دیلمقانی آغاز و با پشت سر گذاشتن چند روستا خصوصا روستای زیبا و تاریخی خیرآباد به اسماعیل آباد و خانه‌ ایرانی منش در اسماعیل آباد ختم شود، تصریح کرد: این کار ضمن آنکه باعث کوتاه شدن مسیر می‌شود، در عین حال مجموعه ای از زیبایی‌های طبیعی و خاصه اراضی انبوه و مزارع در هم تنیده‌ پسته را در خود خواهد داشت که مردم می توانند از زیبایی های آن  بهره مند شوند و از طرفی رونق و رشد اقتصادی این روستا‌ها را به دنبال دارد. 

بخشدار زرند با تاکید بر عزم جدی بخشداری برای توسعه‌ مسیر‌های گردشگری بین روستا‌های بخش بیان داشت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا با این کار، باعث رونق صنعت گردشگری روستایی و در نتیجه افزایش رفاه جوامع محلی و رضایت مندی روستاییان شویم.

محمد اسلامی، رئیس میراث فرهنگی زرند هم در این بازدید گفت: در صورت بهسازی راه روستایی از دهکده تا خانه، گردشگران زیادی به این شهرستان عزیمت خواهند کرد.

او وجود طولانی‌ترین کوچه‌ چینه ای، مجموعه‌ کامل آثار تاریخی خیرآباد، آداب و رسوم محلی در روستاها، پوشش کامل مسیر باغات پسته و دو اثر شاخص سرمایه گذاری شاملِ دهکده بوم گردی احمدآباد و خانه‌ ایرانی منش را به عنوان بخشی از جذابیت‌های این مسیر جدید عنوان کرد و افزود: خوشبختانه هم راه روستایی که در حال حاضر وجود دارد، ظرفیت خوبی است و هم نگاه بخشدار بسیار امیدبخش است و آینده‌ی روشنی در انتظار روستا‌های شهرستان خواهد بود.

انتهای پیام/ م 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر