سال آینده تولید کودهای غیرشیمیایی ۲ برابر می‌شود

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: سال آینده ۲ برابر امسال کودهای ترکیبی و غیرشیمیایی تولید خواهیم کرد.

آقای حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: با تعاملات میان معاون زراعت و مؤسسه تحقیقات خاک و آب، کودهای ترکیبی و غیرشیمیایی مانند کود آلی فسفاته و کود میکروبی فسفاته به سبد کودی این شرکت افزوده شده است.

به گفته او، امسال با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان مبادرت به تولید کودهای غیر شیمیایی و جدید شده است.

رسولی ادامه داد: اکنون با ۱۳ شرکت دانش‌بنیان، قرارداد در مورد تولید ۸۳ محصول کودی منعقد کرده‌ایم و این محصولات در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

او با بیان اینکه کودهای غیرشیمیایی دو بخش هستند،گفت: یک بخش از این کودها، یارانه‌ای و به میزان ۳۰ هزار تن و بخش دیگر غیریارانه‌ای و به میزان ۲۵ هزار تن هستند و در میان کشاورزان توزیع می‌شود.

این مقام مسئول گفت: در تعاملات و مشورت‌های فنی، همواره جای کودهای آلی و غیرشیمیایی را خالی احساس می‌کردیم و از این رو تصمیم گرفتیم این کودها را به سبد کودی این شرکت اضافه کنیم.

رسولی یکی از استراتژی‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را توسعه کودهای ترکیبی و غیرشیمیایی اعلام کرد و گفت: سال آینده دو برابر امسال کودهای ترکیبی و غیرشیمیایی تولید خواهیم کرد.

او ادامه داد: کودهای ترکیبی و غیرشیمیایی با همان میزان حمایتی که از کودهای شیمیایی می‌کنیم، عرضه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: حمایت یارانه‌ای کودهای ترکیبی که در گروه‌های کودهای فسفاته و پتاسه هستند بیش از ۶۰ درصد قیمت‌شان تعیین شده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر