قصه ای برای لبخند

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی گفت: مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی با شعار "با قصه لبخند بسازیم" برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی امسال با شعار "با قصه لبخند بسازیم" در بخش‌های مدرن و کلاسیک، آئینی سنتی، زبان اشاره، ۹۰ ثانیه و بین‌الملل برگزار می‌شود و مرحله استانی دهه سوم آبان‌ماه به مدت دو روز برگزار خواهدشد.

زهرا آبسوران جایزه سردار سلیمانی و جایزه لبخند را دو جایزه ویژه این جشنواره عنوان کرد و گفت: محور‌های پنجمین دوره جشنواره قصه‌گویی امسال، قصه‌های قرآنی دینی و مذهبی، قصه‌های علمی، روایت قصه‌های کارآفرینان، قصه‌های نامداران و بخش آزاد است.

وی اضافه کرد: جشنواره قصه‌گویی امسال در گروه‌های سنی نوجوانان ۱۸-۱۲ سال، نوجوانان بزرگتر از ۱۸ سال، پدربزرگ و مادربزرگ برگزار و علاقمندان برای شرکت در این جشنواره با مراجعه به سایت کانون ثبت‌نام و قصه‌های خود را تا پایان مهرماه ثبت کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری آذربایجان‌غربی آبسوران با بیان اینکه در این دوره از جشنواره مرحله منطقه‌ای حذف و منتخبین استانی مستقیم به مرحله ملی راه پیدا می‌کنند اظهار کرد: فاصله زمانی قصه‌ها برای جشنواره قصه گویی، ۵ تا ۱۲ دقیقه اعلام شده است.

وی افزود: طی سال گذشته یک نفر از شرکت‌کنندگان استان آذربایجان‌غربی در جشنواره قصه‌گویی به مرحله بین الملل راه پیدا کرد و به عنوان برگزیده بخش بین الملل دست یافت.

آبسوران همچنین به برنامه‌های هفته ملی کودک نیز اشاره کرد و افزود: ۴۱ مجموعه و نهاد استان با کانون پرورش فکری در اجرای برنامه‌های هفته کودک همکاری خواهندکرد.

وی اضافه کرد: برنامه‌های هفته کودک در محور‌های "برنامه برای کودکان" و "برنامه درباره کودکان" برگزار می‌شود ضمن اینکه ۱۶ مهر عضویت رایگان در کتابخانه‌های ثابت کانون پرورش فکری انجام خواهدگرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.