برنامه‌های روز دانشجو در خراسان رضوی پرشورتر از قبل آغاز شد

برنامه‌های گرامیداشت ۱۶ آذرماه، روز دانشجو در دانشگاههای خراسان رضوی متفاوت و پرشورتر از سالهای قبل اکنون در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در این خصوص گفت: برنامه‌های روز دانشجو در این دانشگاه طی سال‌های گذشته به واسطه کرونا به صورت مجازی برگزار شد و پارسال نیز درگیر حواشی فتنه ایجاد شده در کشور بودیم، ولی امسال حجم و تنوع برنامه‌های این روز متفاوت از سال‌های گذشته برنامه‌ریزی شده است.

ابوالفضل غفاری با بیان اینکه محتوی برنامه‌های روز دانشجو با روحیه استکبارستیزی همراه است، افزود: در این برنامه‌ها که از روز گذشته در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شده و تا چند روز دیگر ادامه دارد، به جز فضا سازی و استقبال از دانشجویان با اهدای گل، نشست‌هایی نیز با هیات رئیسه دانشگاه و برخی از مسوولان کشوری و استانی نیز برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

وی گفت: سخنرانی و پرسش و پاسخ دانشجویان با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان سخنگوی اقتصادی دولت در روز چهارشنبه، تقدیر از فعالان و دانشجویان برتر علمی، ورزشی و فرهنگی دانشجویان و برپایی نمایشگاهی از فعالیت‌های دانشجویی از دیگر برنامه‌های گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه فردوسی مشهد است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به نزدیکی زمان انتخابات و تبیین اهمیت نقش آرای مردم، بیان کرد: برخی از مسوولان استانی و از جمله مسوولان هیات‌های نظارت بر شورای نگهبان در خراسان رضوی در دانشکده‌ها حضور خواهند یافت تا به سوالات و ابهام‌های دانشجویان به عنوان قشر نخبه جامعه پاسخ دهند.

برپایی ۲۰ برنامه به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: به مناسبت روز دانشجو بیش از ۲۰ برنامه و رویداد علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی در این دانشگاه برگزار می‌شود.

دکتر علی تقی‌پور افزود: ویژه برنامه‌های روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پنجم آذر ماه آغاز شده و تا هجدهم همین ماه ادامه دارد.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در این دانشگاه دانشجویان نمونه، نخبه و ممتاز بسیاری حضور دارند، اضافه کرد: این برنامه‌ها شامل برگزاری مسابقات ورزشی، دیدار صمیمانه دانشجویان با نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد، محفل پرسش و پاسخ با حضور روسای دانشکده‌های پرستاری و مامایی، بهداشت و علوم پیراپزشکی و توانبخشی و برگزاری تریبون آزاد دانشجویی است.

وی برپایی بازارچه خیریه، برگزاری ۵ مسابقه فرهنگی و هنری ویژه روز دانشجو، دیدار صمیمانه رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با نهاد‌ها و تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه، برگزاری کارگاه‌های مشاوره تاب آوری زندگی خوابگاهی و برگزاری چهار گفتمان دانشجویی با حضور اعضای تشکل‌های دانشجویی را از دیگر برنامه‌های ویژه روز دانشجو در دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد.

تقی پور تصریح کرد: در آغاز برنامه‌های روز دانشجو مسابقات ورزشی با حضور پررنگ و پرشور دانشجویان تمامی دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پنجم تا چهاردهم آذر ماه در سالن تربیت بدنی پردیس این دانشگاه و در رشته‌های مختلف برگزار شد.

وی با اشاره به دیدار دانشجویان با نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در روز ۱۳ آذرماه در تالار امام رضا (ع) دانشکده پزشکی مشهد گفت: همچنین در این روز محفل پرسش و پاسخ با حضور رؤسای دانشکده‌های پرستاری و مامایی، بهداشت و علوم پیراپزشکی و توانبخشی در مجتمع آموزشی شهید خوارزمی مشهد برپا شد.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکیی مشهد افزود: تریبون آزاد دانشجویی در محوطه بیرونی دانشکده پزشکی مشهد در روز ۱۴ آذرماه، برپایی کارگاه‌های مشاوره تاب آوری زندگی خوابگاهی طی روز‌های ۱۵ تا ۱۸ آذرماه در نمازخانه خوابگاه‌های بهارستان؛ برپایی بازارچه خیریه در روز ۱۵ آذرماه در محوطه خوابگاه‌های دختران بهارستان و دیدار ریاست و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با نهاد‌ها و تشکل‌های دانشجویی در ۱۶ اذرماه در تالار شهید سلیمانی مجتمع شهدای سلامت از دیگر برنامه‌ها است.

تقی پور خاطرنشان کرد: پایان بخش برنامه‌های روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزاری چهار گفتمان دانشجویی با حضور اعضای تشکل‌های دانشجویی در روز شنبه هجدهم آذرماه در تالار امام رضا (ع) دانشکده پزشکی مشهد خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار