کد خبر: ۱۱۱۳۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۵
بروجردی:

رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس با اشاره به توطئه‌های استکبار در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: ایران همانند زمان امام(ره) تهدیدها را تبدیل به فرصت می‌کند.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به ‌نقل از روابط‌ عمومی آستان امام خمینی(ره)، علاالدین بروجردی اظهار داشت: در طول سی و سه سال گذشته آمریکا هیچ غلطی نتوانسته انجام دهد و نظام جمهوری اسلامی ایران با مدیریت تحریم‌ها و تبدیل تهدید به فرصت موفق شد استعدادهای داخلی جوانان دانشمند ایرانی را شکوفا کند؛ ما امروز شاهدیم که دانشمندان ایرانی قله‌های متعدد علم و دانشی که بسیاری از آنها در انحصار غرب بود به‌ویژه دانش هسته‌ای و فضایی را فتح کرده‌اند.
رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مورد فشارهای خارجی و اعمال تحریم‌های اقتصادی از سوی کشورهای غربی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از روز اولی که انقلاب اسلامی پیروز شد ما شاهد فشارهای همه‌جانبه بیگانگان به ‌ویژه آمریکایی‌ها علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بودیم.
وی ادامه داد: آنها هر نوع طراحی را که توانسته‌اند انجام داده‌اند از جمله کودتای نظامی مستقیم در طبس تا طراحی کودتاهای متعدد که نوژه مورد شاخص این سلسله کودتاها بود.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با همان اقتدار حضرت امام، این سیاست را ادامه داده‌اند و امروز هم جمهوری اسلامی ایران این فشارهای جدید را بر مبنای همان راهبرد مدیریت خواهد کرد و تهدیدها را تبدیل به فرصت می‌کند.
بروجردی پیرامون نقش جناح‌های سیاسی و عموم مردم در قبال فشارهای خارجی گفت: من فکر می‌کنم در مسائل ملی همه تفکرات و جناح‌های سیاسی دیدگاه واحدی را دارند و در برابر بیگانگان می‌ایستند همان‌گونه که در دوران جنگ این اتفاق افتاد.
وی تصریح کرد: هیچ تفکر سیاسی اگر با نگاه ملی به مسائل نگاه کند مرعوب این فشارها نخواهد شد و ملت هم همیشه در مقابله با این فشارها محوریت داشته است؛ چه در دوران مبارزه و چه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن هم در دوران جنگ تحمیلی محور اساسی مقاومت و پایداری ما جدای از هدایت‌های رهبری که با پشتوانه هدایت‌های الهی صورت می‌گرفت و امروز هم به همین صورت هست مردم اصلی‌ترین محور در مقاومت و ایستادگی در برابر فشارهای غرب به‌ویژه آمریکا بوده‌اند.
رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خطاب به کشورهای غربی افزود: آنها در واقع آب در هاون می‌کوبند و عملاً با این تحریم‌ها شرکت‌های خودشان را تحریم می‌کنند چون ما چیزی در حدود 18 درصد نفت‌مان را به غرب صادر می‌کنیم و به سرعت سایر کشورها با اشتیاقی که به نفت ایران دارند جایگزین می‌شوند ضمن اینکه خود کشورهای غربی هم به طور غیرمستقیم نفت را وارد می‌کنند و اتفاق خاصی در این زمینه نمی‌افتد جز اینکه شرکت‌های غربی عملاً با هزینه‌های بیشتری این کار را انجام می‌دهند و هزینه‌های بیشتری بر آنها تحمیل می‌شود./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر