کد خبر: ۱۳۲۱۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۰
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی:

جانشين نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: حماسه 9 دي ظهور و بروز بصيرت مردمي، تجلي روحيه حماسي و عاشورايي امت اسلامي و تحكيم كننده اركان انقلاب بود.

به گزارش حوزه دفاعي و امنيتي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي سپاه پاسدارات انقلاب اسلامي؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در آستانه فرارسیدن سالروز خلق حماسه 9 دي ماه 1388 در گفت وگوی تفصیلی با خبرنگار سپاه نيوز به تشریح ابعاد، زوایا و پیام های این حماسه مردمی پرداخت.
وی با بیان اینکه حماسه 9 دی ماه از بزرگترین ایام الله انقلاب است گفت: حماسه 9 دی تحکیم و تقویت کننده ارکان انقلاب بود، هم ماهیت دینی انقلاب را تحکیم کرد، هم ولایت محوری را استحکام بیشتری بخشید و هم حضور و مشارکت مردمی را به نمایش گذاشت.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی حماسه 9 دی ماه را روز یأس دشمنان و خنثی کننده توطئه های فتنه گران خارجی و داخلی خواند و تصریح کرد: در نهم دی ماه 88 روحیه حماسی، عاشورایی و حسینی امت اسلامی متجلی شد، فتنه گران و حامیان آنها را منزوی ساخت و در واقع پایانی بر آشوب و اغتشاشگری و تلاش دشمن برای ضربه زدن به انقلاب بود.

*9 دي، ظهور و بروز بصيرت مردمي
وی 9 دی ماه را روز ظهور و بروز بصیرت مردمی و روزی دانست که مردم ایران ثابت کردند با ولی خدا در تمام صحنه ها قاطعانه میایستند و افزود: این روز تاریخ ساز، روز تجلی غیرت دینی مردم و روز حرکت خودجوش همراه با بصیرت و وقت شناسی امت اسلامی بود که بعد از حرکت های دشمنان انقلاب و اقداماتی که نسبت به مقدسات انجام شد، مردم با لبیک به ندای باطنی و روح دینی خود برنامه های دشمن را خنثی کرده و از کار انداختند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه 9 دی نشان دهنده پیشتازی و الگو بودن امت برای بیداری اسلامی بود گفت: این حماسه تاریخی نشان داد که چرا مردم ایران میتوانند برای امتها و جوامع دیگر الگو و سرمشق باشند.

*9 دي، هشداري به خواص بي بصيرت
وی خاطر نشان کرد: 9 دی ماه در عین حال هشداری به خواص بود که اگر مسیر خود را از انقلاب اسلامی و رهبری جدا کنند، جایگاهی در میان مردم ندارند و سکوت در شرایط خاص به منزله خیانت محسوب می شود.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به شعارهایی که مردم در راهپیمایی 9 دی مطرح کردند تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری(مدظله العالي) سفارش فرمودند به شعارهای این روز که شعارهای عمیقی بود باید توجه شود، این شعارها نشانگر چند مساله بود، غیرت دینی و وفاداری مردم به ماهیت انقلاب اسلامی، مقدسات دینی و اسلام ،همچنین بصیرت، دشمن شناسی و زمان شناسی مردم.
وی با برشمردن امتیازات راهپیمایی 9 دی نسبت به سایر ايام الله همچون راهپیمایی عظیم 22 بهمن و روز قدس اظهار داشت: از ویژگیهای خاص این راهپيمایی، خود جوش بودن و به صحنه آمدن همه مردم ، همچنین جداي از کمیت بسیار عظیم آن ، از کیفیت بالایی نیز برخوردار بود.

*9 دي، نمايش تبري از دشمنان در كنار تولي و عشق به ولايت
دكتر حاجی صادقی با بیان اینکه نهم دی ماه تبري را در کنار تولي به نمایش گذاشت اعلام کرد: مردم در این روز 2 مسئله را به نمایش گذاشتند، تبری از دشمنان و عصبانیت از جسارتی که به مقدسات شده بود ، ظلم ستیزی و برائت از نفاق و در عین حال عشق به ولایت، دین و حقیقت انقلاب كه با این خصوصیات راهپیمايی 9 دی را میتوان تحکیم کننده ارکان انقلاب دانست.
وی پیوند عمیق امت با ولی خود را ستون اصلی انقلاب و عاملی دانست که در همه عرصه‌ها باعث عبور از موانع شده و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است و تصریح کرد: دشمن در پروژه دلتا، در سناي آمریکا، در طرح ریزیهای انقلاب مخملین و سرمایه‌گذاریهای رسانه‌ای خود بیشترین تلاش را معطوف به جدايي پیوند امت با ولایت كرد و اينكه ولی فقیه ديگر محور و سکان دار انقلاب اسلامي نباشد.

*9 دي، پاياني بر تلاش نافرجام دشمن به منظور آسيب رساندن به جايگاه ولايت
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: در این راه تلاشهای زیادی صورت گرفت، دشمن با صراحت نافرمانی مدنی را مطرح کرد و گفت راه مقابله با انقلاب اسلامی انقلاب مخملین است و انتخابات را ابزاری برای تحقق این خیال واهي خود قرار داد و با بازیچه ساختن منافقان و دنیا طلبان آنها را در سر پنجه‌های فتنه جاي داد تا در نهایت به جایگاه ولایت آسیب رساند.
وی خاطر نشان کرد: سناریوها یکی پس از دیگری اجرا شد، سفارتخانه‌هاي برخی کشورها از جمله انگلستان که ملت ایران خاطرات بسیار تلخی را از آنها دارد وارد قضایا شدند و از همه توان خود استفاده کردند و به گمان خود این موقعيت را زمان بهره‌برداری از تلاشهای چندین ساله میدیدند که در آن مقطع مقام معظم رهبری(مدظله العالي) در خطبه‌های تاریخی و بی نظیر نماز جمعه بسیاری از تلاشهای آنها را خنثی کردند، اما هنوز دشمن کور سوی امید خود را متوجه مردم میدانست و امیدوار بود تا آنها را وادار به جلب اهداف خود کند.

*9 دي، استحكام پيوند امت با ولايت
حجت الاسلام و المسلمین حاج صادقی راهپیمایی 9 دی را مایوس کردن دشمن در برابر نقشه‌ها و برنامه‌ریزیهای خود خواند و اعلام کرد: آنچه در 9 دی اتفاق افتاد شامل پاسخی محکم به تلاشهای پیگیر استکبار بود که مردم قاطعانه اعلام كردند با وجود فتنه، نه تنها از ولایت فاصله نمیگیرند و ولایت محوری در ميان آنها تضعیف نمیشود، بلکه با این فتنه‌گریها پیوند امت با ولایت استحکام و قوام بیشتری یافته است.
وی 9 دی را یوم ا... اكبر خواند و اظهار داشت: اگر 22 بهمن را به خاطر پیروزی بر استبداد یوم الله مینامیم و 13 آبان را به دلیل غلبه بر استثمار و استکبار یوم ا... میخوانیم، 9 دی را یوم ا... اكبر میدانیم، چون مردم و نظام مقدس جمهوري اسلامي در جنگ نرم برابر فتنه‌گران و دشمنانی که آمده بودند انقلاب اسلامی را از درون دچار آسیب کنند پیروز شدند.

*9دي، روز بيمه شدن انقلاب اسلامي
دكتر حاجی صادقی همچنین تاکید کرد: اگر در غدیر خم با طرح ولایت دشمنان از آسیب رساندن به اسلام مایوس شدند، در 9 دی با حضور امت و وفاداری به ولایت، مردم ثابت کردند که دشمن نمیتواند به این انقلاب آسیبی برساند و میتوان به جرات گفت انقلاب اسلامی در اين روز بیمه شد.
وی با اشاره به پیامهایی که حماسه 9 دی به همراه داشت تصریح کرد: نخستین پیام به استکبار جهانی و دشمنان بیرونی که فتنه‌گران حقیقی اند، اینکه انقلاب اسلامی دیگر نهال نو پایی نیست و آنچنان استحکام یافته كه نه تنها پروژه دلتا، مصوبات سنا و سرمایه‌گذاریهاي آنها بلکه هیچ تحریم و قطعنامه‌ای حرکت اين انقلاب را متوقف نمیکند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ضمن اشاره به تحولات اخیر منطقه و جهان اظهار داشت: انقلاب اسلامی میخواست بیداری اسلامی را صادر کند که حضرت امام (ره) در بیانات خود فرمودند" ما سنگرهای کلیدی جهان را یکی پس از دیگری فتح میکنیم" و این فتح، فتح جغرافیایی نبود، فتح ارزشها بود و امروز انقلاب اسلامی و ارزشهای آن به سراسر جهان صادر شده است.
وی همچنین دیگر پیام 9 دی را خطاب به جریانهای انحرافی و نفاق، فتنه‌گران و خواص لغزیده و اقلیتی که در داخل کشور هنوز خود را با امت همراه نکرده‌اند دانست و اظهار داشت: حماسه عظیم 9 دی به این افراد نیز هشدار داد که در نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت غیر ولایی و غیر دینی جواب نمیدهد و اگر خود را با امت همراه نکرده و با امواج انقلاب اسلامی همسو نشوند، این انقلاب ناخالصی‌ها را از خود زدوده و پاک میکند.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی آیه" والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا" را مصداق وعده الهی به مردم و پیام راهپیمایی 9 دی به امت اسلامی خواند و تصریح کرد: به دلیل آنکه مردم برای دفاع از دین خدا و انقلابی که تولد جدید اسلام بود اقدام کردند، خداوند عزت روز افزون و ثبات قدم را در 9 دی و پس از آن نصيبشان كرد كه خواری و ذلت دشمنان را به همراه داشت به طوری که امروز نیز یکبار دیگر شاهدیم که در طبس پوزه آمریکا به خاک مالیده شد و بی تردید پیروزی‌های بزرگتری در انتظار است.

*9دي، شروع بود اما پايان نيست
وی با بیان اینکه 9 دی شروع بود اما پایان نیست و این تکلیف ما را در قبال حماسه بی نظیر این روز بیشتر میکند گفت: به این خاطر که 9 دی رنگ عاشورایی داشت، ویژگی عاشورایی نیز دارد، آنچه در عاشورا اتفاق افتاد شروع نهضت حسینی بود اما شروعی که هرگز خاتمه نداشته و ندارد و 9 دی نیز بايد برای همیشه زنده بماند و باور داشته باشیم که با روحیه 9 دی است که میتوان همه تهاجم‌ها، توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد و تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد.

*9دي، تاكيد به مسئولين كه از مردم عقب نمانند
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه تکلیف دیگر در قبال 9 دی اینست که بدانیم محور وحدت ولایت است و هر وحدتی را نميتوان قابل قبول دانست بیان کرد: پيام 9 دی خطاب به مسئولین اين بود که از مردم عقب نمانند، محور وحدت را ولایت دانسته، تلاش کنند خود را با ولایت همسو و هماهنگ کرده و بکوشند علاوه بر درک منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالي) آنها را به نحو شایسته‌ای جامه عمل بپوشانند.
وی افزود: این مساله را مردم در انتخابات پایان سال نشان خواهند داد که 9 دی زنده است و مردم مسئولینی با شاخص برجسته ولایت محوری به معنای واقعی خود میخواهند .
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که خدمت به مردم را بزرگترین عامل ضربه زدن بر پیکره استکبار خواندند تصریح کرد: مسئولان نیز باید تکلیف خود در قبال مردم که همانا قدردانی و تلاش با تمام وجود برای خدمت به آنان است را انجام دهند که بهترین راه برای تقرب به خداست.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با بیان اینکه مردم در نهم دیماه نشان دادند که آمادگی تجلی عالی ترین حاکمیت الهی یعنی ظهور حجت خدا را دارند گفت: در اين روز آمادگی امت به نمايش درآمد و ان شاءالله با استمرار آن خداوند ما را لايق دانسته و ولیش را برای رهبری ما خواهد فرستاد که اکنون در حمایت از مسلم ، مالک اشتر و نماینده او با تمام وجود مانند 9 دی در صحنه حضور داشته باشیم./خ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر