کد خبر: ۱۸۱۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۵
۰۵ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۵
کد خبر : ۱۸۱۱۷۳
علي قوي تن:

فيلم "سنجاقك هاي بركه سبز" به بهانه كودك براي مخاطب بزرگسال بود كه گوشه اي از مشكلات كودك را به مخاطب بزرگسال نشان داديم.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، شب گذشته فيلم سينمايي "سنجاقك هاي بركه سبز" با حضور علي قوي تن كارگردان، روناك پوريادگار، حامد كيا زال و با اجراي علي علايي رئيس انجمن منتقدان و حضور مهماني چون اميرحسين رضويان و عباس رافعي در فرهنگسراي ارسبان نقد و بررسي شد.
در ابتداي مراسم علي قوي تن كارگردان اين فيلم گفت: هميشه مخاطب براي هر فيلم سازي مهم بوده كه اين فيلم يك تجربه است به بهانه كودك براي بزرگسالان كه تلاش من اين بود به مخاطب بزرگسال اين را برسانيم.
وي ادامه داد: در اين فيلم سعي كرديم رويا، باور و ايمان را به مخاطب القا كنيم، زيرا ما در لحظاتي در زندگي مان جز به رويا فكر كردن بعضي وقت ها چاره اي ديگر نداريم بايد با رويا زندگي كنيم تا آنچه مي‌خواهيم محقق شود كه در اين فيلم نشان داده ايم و آن هم شخصيت "لطيف" آن پسر بچه گل فروش است.
قوي تن در پاسخ به اينكه بازگشت به گذشته در فيلم بسيار تكرار مي‌شد و مخاطب را تحت تاثير قرار مي‌داد، گفت: بله با گفته شما بسيار موافق هستم اين مورد ديگر سليقه تدوينگر بود. ساختار فيلم به گونه اي بود كه من معتقدم اگر به اين شكل جلو نمي‌رفت جذابيت و كشش فيلم بيشتر مي‌شد.
وي افزود: معتقدم اگر اين بازگشت ها در فيلم كمتر صورت مي‌پذيرفت فيلم بهتر پيش مي‌رفت.
اين كارگردان تصريح كرد: براين باورم كه ما بايد بيشتر در جلسات نقد و بررسي گوش كنيم و تجربه بدست آوريم تا ايرادات كار ما رفع شود و در آينده فيلم هاي بهتري بسازيم.
قوي تن در پاسخ به اينكه چرا شخصيت "رها" در فيلم كم صحبت مي‌كنند و ديالوگ هاي وي كوتاه بود، گفت: اساس كار ما اين بود كه رها كم صحبت كند چون از ابتدا چنين شخصيتي براي او درنظر گرفته شده بود كه اين كار و ارتباط مخاطب با فردي كه كم صحبت مي‌كند بسيار مشكل است.
وي همچنين در پاسخ به اينكه مخاطب بايد با شخصيت ها همزاد پنداري كند در حالي كه با شخصيت رها همزاد پنداري نمي‌كند ادامه داد: از همان ابتداي كار ديالوگ هاي بسيار كم براي شخصيت "رها" در نظر گرفته شده است.
در ادامه روناك پوريادگار گفت: زماني كه فيلمنامه را خواندم و راجع به شخصيت رها صحبت كرديم قوي تن به من گفت تا حدودي درآوردن اين كاراكتر را به عهده خودت مي‌گذاريم كه به جامعه نگاه كردم و نمونه هاي عيني از اين شخصيت را پيدا كردم و با آن ارتباط برقرار كردم كه من نيز از اين نمونه ها كه مشابه شخصيت رها هستند درجامعه بسيار ديده ام و همچنين نمونه بارز آن در زندگي خود من نيز وجود داشت كه به من كمك بسياري كرد.
وي ادامه داد: رها دختري رنج كشيده و مظلوم بود و به قدري مشكلات زندگي بر او مستولي گشته بود كه ديگر صحبت كردن از مشكلات و يا در ميان گذاشتن روياهايش با ديگري براي او ارزش و معنايي نداشت.
اين بازيگر كه "سنجاقك هاي بركه سبز" اولين بازي او بود، اظهار داشت: من خيلي تمايل داشتم كه در اين كار ديالوگ داشته باشم چون استفاده از حركات چهره بدون كلام برايم بسيار مشكل بود اما اگر باز هم قرار بود نقش رها را بازي مي‌كردم ترجيح مي‌دادم كه ديالوگهايش بسيار كم باشد.
وي افزود: به قدري اين شخصيت مرا تحت تاثير قرار داد كه كاراكتر تلخ و سنگين آن تا مدت ها در روحيه من تأثير داشت.

در ادامه "حامد كيا زال" بازيگر نقش نوجوان "لطيف" گفت: قوي تن كمك بسياري به من كرد مثلا در سكانس گل فروشي پسربچه هاي گل فروشي بودند كه من از نزديك آن ها را ديدم كه حتي خرج خوراك خود را با سختي بدست مي‌آوردند و از نظر اخلاقي بسيار خشك و بي روح بودند كه در اين ميان لطيف فرد احساساتي بود كه سعي مي‌كرد با رها در فيلم رابطه دوستانه برقرار كند.
قوي تن ادامه داد: اگر بتوانم در اين وانفسا باز هم فيلم بسازم دقت مي‌كنم تا نصيحت هاي دوستان را به كار گيرم./ي2

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر