تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای در فرهنگسرای بهاران

تجلیل از خانواده شهیدان احمدی‌روشن و رضایی‌نژاد،یکی از 220 ویژه برنامه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته جاری است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛همزمان با این مراسم نمایشگاه نقاشی «می‌آییم با مداد رنگی هایمان» شامل آثار برگزیده کودکان و نوجوانان شهر تهران برپا می‌شود.

این آثار در راهپیمایی روز 22 بهمن ماه و در فرهنگسرای ایران ما با الهام از اقدام دختر شهید رضایی نژاد برای اهدای نقاشی خودبه مقام معظم رهبری،خلق شده تا کودکان نقاشی های خود را به دختر آن شهید بزرگوار هدیه کنند.

برگزاری مراسم اختتامیه مسابقه سراسری عکاسی «تهران 90» و برپایی نمایشگاهی از آثار برگزیده این مسابقه از دیگر برنامه‌های هفته جاری است. مسابقه عکاسی «تهران 90» اولین مسابقه عکاسی مجازی است که با فراخوانی از 20 آذر ماه آغاز شد و مراسم اختتامیه آن روز چهارشنبه 3 اسفند ماه در موزه عکسخانه شهر برگزار می شود و عکس‌های آن در گنجینه عکسخانه شهر نگهداری می‌شود تا پس ازگذشت چند دوره مرجع ارزشمند تاریخ مصور معاصر کلان شهر تهران باشد.

در این مسابقه 315 عکاس با ارائه یک‌هزار و 500 اثر شرکت کردند و آثار ارائه شده، روز 10 بهمن ماه از سوی هیئت داوران بررسی و 44 عکس از 37 عکاس به نمایشگاه آثاربرگزیده راه پیدا کرد. در این فراخوان از عکاسان و علاقه مندان به هنر عکاسی دعوت شد تا تهران در سال 1390 را با نگاهی به فعالیت ها و مشاغل مختلف جدید و قدیم، ابنیه قدیمی، ترافیک، مناظر زیبا و نازیبای شهر را دیده و به ثبت برسانند.

علاوه بر این 27 نمایشگاه دیگر، 22 اجرای هنری، 26 نشست ادبی، 9 نمایش سینمایی، 6 مسابقه، 30 برنامه مذهبی، 3 برنامه گردشگری، 27 برنامه ترکیبی، 38 نشست موضوعی و 41 برنامه آموزشی، همزمان با هفته اول اسفند ماه در مراکز فرهنگی هنری پایتخت برگزار می شود.

نمایشگاه‌های ویترای و قاب آینه،تا پایان هفته در فرهنگسرای ملل، تصویرسازی اشعار سهراب سپهری تا 30 بهمن در فرهنگسرای ارسباران و نقاشی با اشکال هندسی تا پایان هفته در فرهنگسرای اشراق از جمله برنامه‌های نمایشگاهی در هفته جاری است.

برگزاری کارگاه فیلمنامه نویسی، 1 اسفند در فرهنگسرای بهمن و اجرای گروه نمایش حورا، 4 اسفند در فرهنگسرای خاتم از جملهاجراهای هنری در هفته جاری هستند.

نشست ادبی باران شعر، 1 اسفند در فرهنگسرای ملل برگزار می شود. همچنین کارگاه داستان نویسی، 2 اسفند در فرهنگسرای هنگام، نشست ادبی شاهنامه خوانی، 3 اسفند در فرهنگسرای فردوس و نشست مثنوی پژوهی با عنوان نیستان معرفت، 2 اسفند در فرهنگسرای معرفت از جمله برنامه های مراکز فرهنگی هنری تهران است.

زمان شرکت در مسابقه کتابخوانی «کتاب سایه بان شهر» با موضوع همسایه داری همچنان ادامه دارد و علاقمندان می توانند برای دریافت کتاب و بسته هدایا با سامانه 1837 تماس بگیرند. همچنین مسابقه های خاطره نویسی«قصه محله من»، 4 اسفند در فرهنگسرای ملل و مسابقه نقاشی هفت رنگ، 3 اسفند در خانه فرهنگ نور برگزار می شود.

نشست تخصصی هنر در گذر زمان، اول اسفند درفرهنگسرای فردوس برگزار می شود. نشست بررسی صورت‌های فلکی، 2 اسفند و نشست پیشرفتشکسته نستعلیق از دیروز تا امروز، 30 بهمن در فرهنگسرای شفق برگزار خواهد شد.

نشست موسیقی نابینایان، 4 اسفند در خانه فرهنگ حر، نقد و بررسی کتاب «ای عشق دست از سر من بردار» 2 اسفند در فرهنگسرای انقلاب اسلامی و نشست بررسی مدگرایی، 1 اسفند در خانه فرهنگ امیرکبیر برگزار می شود.

نمایش فیلم سینمایی پرستوهای عاشق تا پایان هفته در فرهنگسرای هنگام و نمایش فیلم پاریس تا پاریس تا نیمه اسفند ویژه مدارس منطقه 8 به همت فرهنگسرای گلستان، از جمله برنامه های نمایش فیلم در این هفته است./ه
 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر