کد خبر: ۳۰۰۵۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰:۴۴

معاون توسعه منابع انسانی رئیس جمهور گفت:‌ طرح انتزاع بخشی از وظایف وزارت صنعت ، معدن و تجارت و الحاق آن به وزارت جهاد کشاورزی با هدف ادغام وزارتخانه ها و کوچک سازی دولت مغایر است.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران، لطف اله فروزنده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت، ‌اظهارداشت: ‌طرح انتزاع با اهداف دولت و مجلس برای کوچک سازی دولت مغایر است چرا که باید براین اساس تشکیلات متعدد موازی ایجاد می شود .

وی تصریح کرد:طرح انتزاع باعث تحمیل هزینه های مازاد به بدنه دولت می شود که این موضوع با اصل رویکرد منطقی سازی و کوچک سازی ووظایف تصدی گری دولت مغایرت دارد .

معاون رئیس جمهور تاکید کرد:‌ طرح انتزاع در جلسات کارشناسی دولت به بحث و بررسی گذاشته شد و با توجه به موارد متعدد دولت با طرح آن درمجلس مخالف است .

به گفته فروزنده، طرح انتزاع بخشی از وظایف وزارت صنعت ، معدن و تجارت و الحاق آن به وزارت جهاد کشاورزی عملا موجب چند پارگی و تشتت در امور اجرایی کشور می شود .

وی با بیان اینکه مطرح کردن طرح انتزاع درشرایطی که هنوز تصویر کاملی از شرح وظایف و اختیارات وزارتخانه ادغامی (صنعت ، معدن و تجارت ) ارایه نشده ،‌پرداختن به جزییات است ،‌تصریح کرد" ارایه چنین طرح های جزیی مانع از ارایه تصویری جامع از شرح وظایف وزارتخانه جدید می شود

فروزنده تصریح کرد:‌ ما هنوز در باره شرح وظایف وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت در نیمه راه هستیم و بهتر است پس از کامل شدن این بخش به سایر پیشنهادات رسیدگی کرد .

معاون توسعه منابع انسانی رئیس جمهور درعین حال از آمادگی دولت برای دریافت نظرات و پیشنهادات کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی برای تدوین شرح کامل وزارتخانه های ادغامی از جمله وزارت صنعت ، معدن و تجارت خبرداد.

وی افزود:‌ دولت آماده است تا نظرات خبرگان شامل ، نمایندگن مجلس شورای اسلامی و فعالان بخش خصوصی را دریافت کرده و در تدوین نهایی شرح وظایف وزارتخانه جدید اعمال کند./گ
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر