کد خبر: ۳۰۳۴۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۰ - ۰۷:۱۹

طراوت و جواني و شادابي پوست آرزويي است كه همه به دنبال آن هستند ظاهر و جواني پوست تا حدي مرتبط به ارث است اما رعايت اصول بهداشتي و تغذيه اي و همچنين برخي از دستورات براي به تاخير انداختن پيري پوست به سادگي امكان پذير است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمي پزشکي باشگاه خبرنگاران؛ هر چند به تازگي استفاده از روشهايي همچون استفاده از انواع ليزر و ميركودرم ابريشن بسيار متدوال شده است ولي با استفاده از راهكارهايي عملي تر و كم هزينه تر نيز مي توان جواني پوست را حفظ كرده و ايجاد چين و چروكها را به تاخير انداخت.


* استفاده از كرم هاي حاوي AHA براي پيشگيري از پيري پوست از چه سني توصيه مي شود؟

دكتر ريحانه مهرگان متخصص پوست و مو به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: كرمهاي AHA بطور قطع از بروز پيري پوست پيشگيري مي كند اما استفاده از اين كرم در افراد متفاوت است AHA در بازار دارويي ايران بصورت كرم و لوسيون موجود است.
لوسيون براي پوستهاي چرب و كرم براي پوستهاي خشك توصيه مي شود افرادي كه داراي پوستهاي حساس هستند به طورحتم بايد از درجات پايينAHA شروع كنند بنابراين نوع كرم AHA بهتر است ازسوي پزشك تجويز شود در صورت استفاده از اين كرم كه شبها بايد مورد استفاده قرار گيرد كرم ضد آفتاب نيز بايد در طول روز هر 3 ساعت يكبار تمديد شود.


*پيلينگ هاي طبيعي براي كم رنگ كردن جاي جوشها و لكها
استفاده از پوست خيار، ماست ترش شده به خصوص براي پوستهايي كه جوش مي زنند بسيار مناسب است البته براي پوستهايي كه مستعد جوش هستند بايد ماست كم چرب استفاده شود.
استفاده از عسل و جوانه گندم نيز براي پوستهاي خشك مناسب است.
عصاره شيرين بيان براي كم رنگ كردن لكهاي پوستي بسيار موثر است در بسياري از داروهاي ضد لك خارجي شيرين بيان جزو مواد اصي تشكيل دهنده دارو است.ويتامين C نيز براي كم رنگ كردن لكها بسيار مناسب است.خانمهايي كه داراي لكهاي قهوه اي رنگ در ناحيه پشت دست هستند لكها بدون استفاده از دارو و با استفاده از آبليمو برطرف مي شود ولي استفاده از آبليمو به دليل امكان ايجاد قرمزي و حساسيت براي صورت توصيه نمي شود.


*گياه شيرين بيان چگونه لكها را برطرف مي كند؟
جوشانده غليظ ريشه شيرين بيان را مي توان روزانه 2 تا 3 نوبت براي لكها استفاده شود.
دكتر مهرگان تاكيد كرد: استفاده از اين عصاره غليظ شده يكي از درمانهاي بسيار مناسب براي لكهاي صورت است.


*استفاده از موبرها موجب تغيير رنگ پوست يا ضخيم شدن ريشه موها مي شود؟

استفاده از موبرها بصورت مستقيم موجب تغيير رنگ پوست نمي شوند اما در صورت ايجاد قرمزي و حساسيت و اگزما در پوست بيشتر درافرادي كه داراي پوستهاي سبزه هستند در صورتي كه محل اگزما در معرض نور آفتاب فرار گيرد موجب ايجاد لك خواهد شد بنابراين قبل از استفاده از اين تركيبات بايد در قسمت پايين لاله گوش مقداري از تركيب روز قبل از مصرف آزمايش شود در صورت عدم ايجاد حساسيت براي صورت مورد استفاده قرار گيرد براي ساير نواحي بدن نيز روي ناحيه ساعد يا بازو بايد موبر تست شود.


* بهترين راهكار عملي براي داشتن پوستي جوان و شاداب كدام است؟

دكتر مهرگان با تاكيد بر لزوم رعايت مراقبتهاي اوليه پوست گفت:‌اولين گام در اين زمينه استفاده از ضد آفتاب مناسب است.
وي افزود: اغلب بيماران سئوال مي كنند چه نوع ضد آفتابي بهترين است؟ همه افراد بدانند كه بهترين ضد آفتاب را نمي توان تعيين كردن استفاده از ضد آفتاب بر اساس نوع پوست هر فرد متفاوت است افرادي كه داراي پوستهاي خيلي روشن هستند بايد از ضدآفتاب با (SPF) بالاتر استفاده و افرادي كه داراي پوست چرب هستند بايد از ضد آفتاب فاقد چربي استفاده كنند.
مصرف نكردن سيگار نيز مهمترين نكته در حفظ شادابي پوست است مصرف سيگار و استرس موجب افتادگي سريع و شديد پوست شده و موجب تسريع روند پيري پوست مي شود. خواب شبانه بايد به اندازه كافي باشد.


*زمان خواب در حفظ شادابي پوست تاثيرگذار است بهترين زمان خواب 11 شب تا 7 صبح است

مهرگان ادامه داد:‌زمان خواب شبانه تاثير زيادي در حفظ سلامت و شادابي پوست دارد افرادي كه از ساعت 3 نيمه شب تا 11 صبح مي خوابند هر چند مدت زمان خواب كافي است اما اين زمان براي سلامت پوست نامناسب است.


*بهترين زمان خواب براي جوان ماندن پوست
ساعت 11 شب تا 6 يا 7 صبح بهترين زمان خواب براي حفظ جواني پوست است اگر اين زمان 2 يا 3 ساعت تغيير كند يعني شبها ديرتر و صبحها نيز بعد از ساعت 7 از خواب بيدار شويد پوست به شدت افت مي كند زيرا پوست براي استراحت به زمان خاصي كه ذكر شد نياز دارد.
اين متخصص پوست تاكيد كرد: حتي اگر شروع خواب شبانه هشت شب و زمان بيداري 4 صبح باشد باز هم پوست دچار افتادگي مي شود.


*نكات مهم در حفظ سلامت پوست
مصرف مواد غذايي كه حاوي تركيبات ويتامين ب بيشتري هستند مانند جوانه گندم، شير، انواع غلات تاثير بسزايي در حفظ شادابي و جواني پوست دارد.
افرادي كه داراي پوست هاي خشك هستند بايد حتما از كرم مرطوب كننده استفاده كنند اين افراد در صورت استفاده نكردن از اين كرمها به طورحتم دچار پيري زودرس مي شوند.


*مصرف كرم هاي ضد چروك از چه سني توصيه مي شود؟
تاثير فاكتور ارث در داشتن پوست با طراوت انكارناپذير است افرادي كه داراي ارث ابتلا به پيري زودرس هستند در صورت خواب مناسب و مصرف نكردن سيگار نيز سريعتر از ديگران به پيري پوست دچار مي شوند بنابراين بايد برحسب نوع پوست استفاده از كرم ضد چروك مناسب را زودتر شروع كنند اين زمان با توجه به سن افراد متفاوت است ولي در برخي از افراد پوست حتي از سن 22 سالگي دچار افت پوست مي شوند به اين گروه توصيه مي شود استفاده از كرم هاي ضدچروك را از اين سن شروع كنند.
ولي بطور معمول به افرادي كه مشكل خاصي همچون ارث و مصرف سيگار ندارند توصيه مي شود استفاده از كرمهاي ضد چروك را از سن 30 سالگي شروع كنند.


*كرمهاي زيبايي ايراني بهتر است يا خارجي؟
بطور معمول از نظر كيفيت كرمهاي ايراني با خارجي تفاوتي ندارند و كرمهاي توليد شده در ايران حدودا 90 درصد همان خواص كرم هاي توليد خارج از كشور را دارند و نيازي به پرداخت هزينه هاي چندين برابري براي تهيه كرمهاي خارجي نيست.
دكتر مهرگان تاكيد كرد: استفاده از كرم هاي توليد داخل از كارآيي لازم90 درصدي برخوردار است مابقي 10 درصد را نيز افراد مي توانند با انجام مراقبتهاي لازم پوستي سلامت و جواني پوست را حفظ كنند.


*قرصهاي ويتامين E در جلوگيري از چين و چروك

دكتر مهرگان گفت:‌مصرف ويتامين E مانند تيغ دولبه است در صورتي كه به اندازه مصرف شود موجب تقويت سيستم ايمني و ايجاد تاثيرات ضد چروك و آنتي اكسيدان دارد ولي در صورت مصرف زياد از حد موجب اختلال در سيستم ايمني و ابتلاي فرد به انواع بيماريها مي شود.
وي در خصوص ميزان مصرف ويتامين E افزود: مصرف يك عدد قرص 400 ميلي گرم، 2 بار در هفته نياز افراد به اين ويتامين را مرتفع مي كند.
اين متخصص پوست و زيبايي تصريح كرد:مصرف ويتامينها به صورت طبيعي بر مصرف قرصهاي ويتامين ارجحيت دارد، مصرف قرصهاي شيميايي بهتر است به حداقل رسانده شود.
در افرادي كه به دلايلي قادر به مصرف ميوه ها و سبزيجات نيستند بهتر است قرصهاي ويتامين را تنها براي مدت كوتاهي استفاده كنند.


*تاثير كرمهاي ويتامينC در روشن شدن پوست

ويتامين C مهترين درمان ضد لك و ضد چروك است.
اين متخصص پوست و زيبايي در پاسخ به سئوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص اينكه آيا مصرف كرمهاي ويتامين C موجب انعطاف پذيري پوست و برطرف شدن لكهاي پوستي مي شود يا مصرف اين كرمها بيشتر جنبه تبليغاتي دارد گفت: ويتامين C بصورت موضعي و خوراكي از مهمترين تركيبات درماني ضد لك و ضد چروك محسوب مي شود.
وي افزود: اين ويتامين تاثيرات ضد چروكي قوي دارد.
مصرف كرمهاي مختلف با درصدهاي متفاوتي از ويتامين C براساس نوع پوست موجب ايجاد اثرات ضدچروكي و ضد لك مي شود.
داروهاي توليد شده داخل نيز داراي اثرات بسيار مناسب اين ويتامين هستند و نيازي به مصرف كرمهاي خارجي نيست.
در افرادي كه ميوه كمتر مصرف مي كنند مصرف قرصهاي ويتامين C از درماني ضدلك است كه بر اساس تشخيص پزشك تجويز مي شود.
البته مصرف ويتامين C طبيعي با نوشيدن يك ليوان آب پرتغال، آبليمو، آب كيوي يا آب طالبي مناسب تر از مصرف قرص ويتامين C است.
كرمهاي حاوي ويتامين C بايد حداقل حاوي 10 درصد از اين ويتامين باشد براي تاثير ضد لكي كرم ميزان ويتامين C موجود در آن بايد حداقل به ميزان 10 تا 20 درصد باشد.
كرمهاي ايراني موجود در بازار به ميزان 20 درصد و كرمهاي خارجي عرضه شده در بازار دارويي ايران نيز حاوي 30 درصد ويتامين c هستند.


* تاثيركرمهاي ليفتينگ در جلوگيري از افتادگي پوست
دكتر مهرگان گفت: افتادگي پوست معمولا از سن 25سالگي شروع مي شود ولي در افراد مختلف تحت تاثير عواملي همچون خواب، استرس و مصرف سيگار، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و كاهش كلاژن و الاستين پوست و در نتيجه افتادگي پوست ايجاد مي شود بنابراين استفاده از كرم هاي مختلف از جمله كرم ليفتينگ براي جلوگيري از افتادگي پوست توصيه مي شود.


*كرمهاي حاوي استروژن از افتادگي پوست پيشگيري مي كنند
در خانمهاي يائسه با توجه به اينكه استروژن پوست به طور ناگهاني كاهش مي يابد ميزان كلاژن و الاستين نيز دچار كاهش مي شود بنابراين خانمهايي كه در سنين يائسگي و كاهش تدريجي عادت ماهيانه هستند به طورحتم بايد با مراجعه به پزشك و با استفاده از كرمهاي حاوي استروژن از افت 40 تا 50 درصدي ناگهاني استروژن پيشگيري كنند.
مهرگان تاكيد كرد:‌براي استفاده از اين كرمها نيازي به مصرف هزينه بالا براي تهيه كرمهاي خارجي نيست بلكه با تجويز پزشك براي تهيه كرمهاي ساختني حاوي استروژن مي توان اين كرمها رابا قيمتي بسيار مناسب تهيه كرد.
استفاده از ليزرهايي كه عوارضي بر پوست ايجاد نمي كند براي تمامي انواع پوست قابل استفاده است.
اين نوع ليزرها موجب تحريك ساخته شدن كلاژن و الاستين در پوست و ايجاد قوام و سفتي پوست مي شود استفاده از اين نوع ليزرها با توجه به سن افراد متفاوت است.
اين متخصص پوست و زيبايي يادآور شد، ايجاد سفتي و قوام پوست در مواردي كه ليزر همراه با كرمها ضد افتادگي استفاده مي شود به مراتب بيشتر از زماني است كه كرمها به تنهايي مورد استفاده قرار گيرند.
استفاده از اين نوع ليزرها در زمانهاي مختلف و با فواصل زماني متفاوت توصيه مي شود.


*عملي ترين راهكار براي پيشگيري از شلي و افتادگي پوست

در افرادي كه امكان استفاده از ليزر را ندارند عملي ترين راهكار براي پيشگيري از افتادگي پوست رعايت تغذيه و خواب مناسب، دوري از استرس و عدم مصرف سيگار همراه با مصرف كرمهاي حاوي ويتامين C و گليكوليك اسيد كه همان اسيدهاي ميوه است بطور موثري مانع از بروز زودرس شلي پوست مي شود.
در افرادي كه تمايل به مصرف كرمهاي اسيد ميوه ندارند مي توانند با استفاده از پوست ميوه هايي كه در آنها ايجاد حساسيت نمي كنند مانند پوست سيب، پوست خيار و يا ماست به خصوص ماستهاي پروبيوتيك مي توانند از بروز افتادگي پوست پيشگيري كنند.
استفاده از كرمهاي حاوي ليپوزوم نيز تا حد زيادي از بروز اين عارضه پيشگيري مي كند و مانع از افتادگي پوست مي شود.


*آيا مصرف ميوه ها به اندازه كرمهاي حاوي AHA در جلوگيري از پيري پوست موثرند؟
مهرگان گفت: مصرف موضعي ميوه ها نيز بسيار موثر است و اين كار از هزاران سال پيش تاكنون براي حفظ جواني و شادابي پوست مورد استفاده بوده است.
پوست ميوه ها داراي اثرات متفاوت و خواص مختلفي هستند استفاده از پوست خيار پوست طالبي هلو و زردآلو موثر است اما در استفاده از ميوه ها نيز بايد همچون مصرف دارو قبل از استفاده ميوه مورد نظر درناحيه اي از صورت آزمايش شود در صورت عدم بروز حساسيت براي تمامي نواحي صورت قابل استفاده است.


*استفاده از اپي ليدي باعث ضخيم شدن موها مي شود؟

اصولا ضربه بر مو موجب تضعيف ريشه مو و از بين رفتن موها مي شود استفاده طولاني مدت از اپي ليدي به طورحتم موجب كاهش تعداد موها خواهد شد. استفاده از اپي ليدي موجب ضخامت موها نمي شود بلكه ريشه موها را دردراز مدت ضعيف مي كند./ط
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۴۰
در انتظار بررسی: ۰
زهرا
|
France
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
ایا برای پوست دارای اگزما هم میشه از کرم ا اچ ا استفاده کرد ممنون میشم از راهنماییتون
fateme
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
مسی هسی
طناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
سلام من پوستم چربوکک ومک ولک داره شما چی پیشنهاد میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
خوب بود اما کاش درمورد کبد هم که یکی از دلایل بوجود امدن لک پوسته توضیح میدادد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
عالی بود ممنون
آتنا
|
Germany
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
خیلی خوب بود , ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
سلام ۲۵ سالمه صورتم لکه قهوی شبیه کک ومک داره چه قرص های بخورم کک ومکام ازبین برن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
سلام ۲۵ سالمه صورتم لکه قهوی شبیه کک ومک داره چه قرص های بخورم کک ومکام ازبین برن
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷
عالی بود
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۱
مرسی واقعا تشکرازشما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
کاش در مورد کک و مک میگفتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۷
باسلام وخسته نباشید.پوست صورتم چرب وکم آبه وگونه هام خیلی سرخ می شن وخارش شدیدصورتم آزاردهنده شده ومنافذصورتم خیلی نمایان شدن خیلی خسته شدم ازبس که داروهای مختلفی خریدم خواهش می کنم مراراهنمایی کنید.باتشکر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
خیلی عالی بود .مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۳
عالى بود ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۵
مرسی خیلی عالی بود جوابها قانع کننده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۵
عالی بود،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۴
مرسی.فقط ممنون میشم بگید به غیراز این میوه های گفتید دیگه چه میوهای خوب هستند واسه ی لک های صورت،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۴
خیلی خوب بودممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
خیلی عالیه استفاده کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
آیا کرم شیرین بیان تروجان اثری روی لکه های پوستی دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
آیا کرم شیرین بیان تروجان اثری روی لکه های پوستی دارد؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۰
سلام میشه بگویی تابلت ویتامین ث تا چند. مدت لکه های صورت را پاک میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
عالي بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
سلام. بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
خیلی خوب بود.فقط اینکه چه باید بکنیم تا پوستمون حساس نازک وشل نباشه.و دیرتر بیفته؟واینکه برای شستشوی صورت چی مناسبتره؟ممنون از راهنماییتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۸
عالی بود، ممنون. از توصیه. های خوبتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۳
مرسی از راهنماییاتون مهسا
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۶
سلام تشکر از مطالبتون
یه سوال داشتم
ایا مصرف قرص ویتامینeبرای رژیم پسردارشدن تاثیری دارد یا خیر؟واینکه زن مصرف کند یا مرد؟
ممنون
roza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۵
ببخشید میشه قرص یا پودرهایی که باعث زیبایی و شفایت پوست میشه رو نام ببرید (قرص های ویتامین )
roza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۵
ببخشید میشه قرص یا پودرهایی که باعث زیبایی و شفایت پوست میشه رو نام ببرید (قرص های ویتامین )
ساحل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۶
ببخشید میشه درمورد لکه های بازو دارو گیاهی معرفی کنید؟؟؟؟
رضوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
سلام خوب بود
زینب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
خوب بود
نیلوفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
عالی وکامل متشکرم
کیوان شکوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۸
خوب بود
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
عالی بود ممنون
ساینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
خیلی ممنون
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
خیلی موثر و مفید بود ممنون
فهیمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
عالی بود
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۱
عالي بود
سیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
عالی بود مرسی
لیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۷
ممنون. از توصیه هاتون
طناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۳
ممنونم استفاده کردیم
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
باسلام عالي بود
فهیمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۴
عالی بود
فهیمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۴
عالی بود
نارین
|
United States
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۳۰
ممنون بسیار مفید و بروز بود
feri
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
با سپاس فراوان بی نهایت متشکرم بسیار عالی وقابل استفاده بود
باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۵
با سلام وممنون از شما اگه لطف كنيد طريقه مصرف داروهاي گياهي رو بگين ممنون مي شم
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
خیلی خوب بود
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
خيلي عالي بود خسته نباشيد-زيرچشم من دربلندي گونه لك زده چه كاركنم خيلي پررنگ شده -كمكم كنيد
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۰
مرسي خوب بود
ميترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
ممنونم از شما
ميترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
ممنونم از شما
سهیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
باتشکر مطالب خوبی بود.
سهیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
وااااااقعا ممنوووون شما خیلی دقیق همه چیزرا توضیح داده بودین کاش ادرس مطبتونم میذاشتین.وباااااازهم ممنوووونم
نوشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
ممنون خیلی عالی بود
مهيا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
ممنون خوب بود
مريم
|
Qatar
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
بدك نبود اما اكه بيشتر درمورد داروهاى كياهى صحبت كنيد ممنونم
نیره از شیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
خیلی خوب سپاسگزارم ولی کو دل پتک امو ولش کی حال داره
هیتان
|
United States
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
خوب بود.مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۷
عالی بود
ممنون ازراهنمایت
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۵
مطالب و توصیه ها بسیار عالی و مفید بودند.کمال تشکر و قدردانی را دارم
شهرزاد جهانگرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۸
مطالب بسیار خوب و جامعی بود و هرخواننده ای با هرسوادی قادر به فهم و درک مطالب میباشد .............
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۸
سلام خانم دكتر عزيز
از راهنمايي هاي شما بي نهايت تسپاسگزارم
براي شما آرزوي سلامتي و توفيق دارم
اسفه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
ممنون علی بود
راحیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
مطالب خیلی خوب بود
پاسخ ها
مری
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
سلام برا لک قهوه ای صورت ازمایش کبدم رفتم درمان چیه
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
باسلام وتشکر
من صورتم موهای خشن و زبر درمیاد،ولی دکتر إپیلید رو قدغن کرده.میشه لطفا راهنماییم کنید؟
ممنون
فریده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۲
لطفا برای ازبین بردن لک های دست بیشتر توضیح دهید
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
سلام بهار هستم ممنون عالی بود
monireh
|
Germany
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
خيلى ممنون عالى بود
نادیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
ممنون خوب بود
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
ممنون عالي بود.روش استفاده از شيرين بيان چطوريه
bahar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
سلام مرسی عالی بود
الهام
|
Germany
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
عالی بود ولی کاش در مورد بر طرف کردن لک های صورت و دست بیشتر توضیح میدادید
افسانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۱
بسیار عالی ،ساده ،شیوا و رسا بود
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
عالی بود مرسی
farzane
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
ممنون خوب بود ولی کاش از تغذیه هم می گفتید
سمانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۳
من میخواستم بدونم. کرم ضدچروک عالی رو میشه معرفی. کنید چون من نمیدونم از چه مارکی استفاده کنم خواهش میکنم بگید
سارا
|
United States
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
با تشکر فراوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
عالی بود ممنون ایا کرم حاوی ویتامین ث باعث لایه برداری میشود؟
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
خیلی هم عالی
پ
نجمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۰
باسلام اطلاعات بسیار جالبی بود.استفاده کردم کردم.جواب خیلی از سوالاتی که درذهنم داشتم گرفتم.کاش آدرس مطب ویاش تماس نوشته شده بودکه به شما دسترسی پیدا می کردم د.باتشکر .
lمحمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۹
خوب بود دستتون درد نکنه ولی کافی نیست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
باسلام ,خانم چهل ساله هستم پوستم مشکلی ندارد فقط خیلی زیاد چرب است !طوری که یک ساعت بعداز شستن باصابون وقتی دست به صورتم میکشم کف دستم روغنی میشه حداقل روزی 2با صابون میزنم!! خسته شدم از اینهمه چربی پوست. بگیدمن چکارکنم؟تشکر/ ر.ایکدر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
زیاد جالب نبود
الهام بي غرض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
عالي بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
عالی بود
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۲
مر30
زینب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۱
سلام صورتم کک ومک داره شیرین بیان تاثیری داره ممنون میشم طریقه مصرفم بگین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۹
ممنون بفرمایید روغن شترمرغ تاثیری داره
ابادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
خوب بود
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
`پوستی چرب و تیره دارم سیگار هم مصرف میکنم برای روشنایی پوستم چه انجام بدهم با تشکر
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
عالی بود
فرزانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
ازراهنمایی شماکمال تشکر رادارم .ولی گاهی شرایط کاری مانع ازاین میشه که این مسائل رارعایت کنم
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۹
عالی بود
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر