کد خبر: ۳۲۶۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۱
در بسته دانشگاه این هفته بررسی شد؛

مقام اول ایران در تولید علم در سطح جهان، پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خصوص مشکل دانشگاه تربیت معلم، ثبت نام کارشناسی پیوسته و دانشگاه جامع علمی کاربردی از 20 دی ماه در بسته دانشگاه این هفته بررسی شد.

به گزارش خبرنگار صنفي، باشگاه خبرنگاران طبق آخرین آمارهای اعلام شده از سوی مؤسسات علمی بین المللی سهم ایران در تولید علم در جهان یک و دو دهم درصد بوده و میزان رشد کشورمان نیز بیش از 11 برابر میانگین جهان بوده است.

براساس این گزارش، ایران در سال 2011، 20 هزار مقاله تولید كرده که نسبت به سال 2010 هزار مقاله افزایش داشته است.

مهدی نژاد نوری، معاوت پژوهشی وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: بسیاری از مقالات علمی در حوزه علوم انسانی و نشریات در داخل کشور منتشر می شود که می تواند در آمار ارائه شده سهم زیادی داشته باشد.

وی در خصوص بازتاب رشد علمی ایران در سطح جهان خاطرنشان کرد: به تازگی ارزیابی از روند و رشد تولید علمی کشور در مجله نیچر صورت گرفته است که ایران را در تولید مقالات ایران مقام اول اعلام کرده و انتظار می رفته که ایران تا مرحله ای رشد داشته باشد و سپس متوقف گردد که تفکری اشتباه در خصوص ایران بوده است و کشورمان توانسته 20 درصد رشد نسبت به سال 2010 داشته باشد.

مهدی نژاد نوری افزود: امیداست این روند ادامه یابد و در منطقه مقام اول را کسب نمائیم و در رقابت های جهانی به سود بالاتری خواهیم رسید.

*هیچ یک از دوره های آموزش های آزاد منجر به اعطای مدرک نخواهد شد

بنابراین گزارش دوره های عالی آزاد هم سطح کارشناسی ارشد و دکتری که مدتی است در دانشگاه تربیت معلم سر و صدا کرده است با پیگیری های خبرنگار باشگاه خبرنگاران به نتیجه رسید.

غلامعلی نادری، مدیرکل آموزش های آزاد وزارت علوم گفت: هیچ یک از آموزش های آزاد که در دانشگاه ها برگزار می شود منجر به اعطای مدرک نخواهد شد.

براساس این گزارش اگر دانشگاهی اعلام کرده که دانش پذیر پس از مدتی مدرک رسمی معادل یا همتراز دریافت می کند به هیچ وجه مورد تأیید وزارت علوم نیست و هزینه دوره های آموزشی عالی آزاد حداکثر 4 میلیون تومان است که پس از بررسی های صورت گرفته و مذاکراتی که با دانشگاه تربیت معلم داشته این به نتیجه رسیده شد که تصفیه حساب با دانش پذیرها صورت گرفته و در صورت عدم تصفیه حساب دانشگاه با دانش پذیر از طرف دفتر حقوقی پیگیری خواهد شد.

*ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی از 20 دی

ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی از 20 دی آغاز و تا 27 دي ماه به صورت متمرکز از طریق سایت سازمان سنجش ادامه خواهد داشت و همچنین زمان آزمون در اردیبهشت ماه سال 91 صورت خواهد گرفت.

*ساخت هواپیمای بدون سرنشین در دانشگاه آزاد قزوین

دانشگاه آزاد واحد قزوین برای اولین بار هواپیمای بدون سرنشینی را طراحی کرده که انرژی خود را از نور خورشید در طی روز دریافت می کند و در امدادرسانی و مراکز نظامی کاربرد دارد و امکان ارتقای این هواپیما وجود دارد./ح
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر