کد خبر: ۳۵۱۸۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۱

پژوهشگران می گویند مصرف یک هات داگ یا غذاهای گوشتی مشابه در روز به طور قابل توجهی خطر دیابت نوع 2 را افزایش می دهد.

به گزارش سرويس علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران، این پژوهش که بوسیله کارشناسان در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد انجام شد، بزرگترین بررسی از نوع خود تا به حال بوده است.
این بررسی نشان داد که خوردن 50 گرم گوشت قرمز فرآوری شده در هر روز خطر ابتلای فرد به دیابت را تا 51 درصد افزایش می دهد، در حالیکه حوردن 100 گرم گوشت قرمز فرآوری نشده در روز این خطر را 19 درصد افزایش می دهد.
اما این خطرات را می توان با جایگزین کردن گوشت قرمز با گوشت سفید، لبنیات کم چربی، پروتئین های موجود در غلات کامل یا مغز های خوراکی مانند بادام و گردو برطرف کرد.
سرپرست این پژوهش، فرانک هو، گفت: " نتایج به دست آمده از این بررسی با توجه به بالا گرفتن همه گیری دیابت نوع 2 و افزایش مصرف گوشت قرمز در سراسر جهان، پیامدهای گسترده ای در حوزه بهداشت عمومی خواهد داشت."
"خبر خوب این است که اثر چنین عوامل خطرسازی را می توان با جایگزین کردن گوشت قرمز با پروتئین های سالم تر برطرف کرد."
داده های این بررسی از پاسخ های بیش از 204000 نفر به پرسشنامه در آمریکا در بررسی های سلامت پرستاران و کارکنان بهداشتی به دست آمده است.این افراد بین 14 تا 28 سال مورد پیگیری قرار گرفته بودند.
پژوهشگران همچنین یک متاآنالیز را مورد تجدیدنظر قرار دادند که شامل داده های به دست آمده از بررسی های دیگر درباره بیش از 442000 نفر بود.
به گزارش سازمان پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا، دیابت حدود 350 میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلا می کند، و بیش از 11 درصد از بزرگسالان در سنین بالای 20 - 25.6 میلیون نفر در آمریکا دیابتی هستند./عط

 

** براي مطرح كردن سوالات پزشكي خود اينجا را كليك كنيد.
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر