کد خبر: ۳۸۱۶۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۳
۱۹ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۳
کد خبر : ۳۸۱۶۶۶۶
ارومیه/

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: زیرساخت‌ها و امکانات توسعه پیست اسکی خوشاکو فراهم می‌شود.

 

به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران ، از ارومیه، سیدجواد محمودی ظهر امروز در جلسه شورای فنی آذربایجان غربی که به منظور بررسی طرح احیا و توسعه منطقه گردشگری خوشاکوی ارومیه در کمپ پیست اسکی این منطقه تشکیل شد اظهار داشت: استان آذربایجان غربی به خاطر دارا بودن شرایط آب و هوایی مناسب دارای مناظر طبیعی و بکر زیادی است از این رو ظرفیت بسیاری برای توسعه گردشگری دارد.

وی با بیان اینکه این منطقه همواره مورد توجه مسافران و علاقه مندان به طبیعت‌گردی است، افزود: پیست اسکی خوشاکو یکی از مناطق خوش آب و هوای کشور بوده که بسیار مستعد و کم‌نظیر است و در فصل زمستان به دلیل بارش مناسب برف، شرایط مناسبی برای پیست اسکی در این منطقه به وجود آمده است.

محمودی با بیان اینکه هر سال علاقمندان بسیاری برای تفریح به منطقه مراجعه می‌کنند، گفت: به دلیل دارا بودن ظرفیت‌های ویژه گردشگری در منطقه خوشاکو باید زیرساخت‌های رفاهی و امکانات مناسب تفریحی و ورزشی در این محل ایجاد شود تا بتواند پاسخگوی حضور گردشگران و علاقه‌مندان داخلی و خارجی باشد.

این مسئول با بیان اینکه پیست اسکی خوشاکو برای کمک به رونق گردشگری در حوزه تفریحی و ورزشی از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است، اضافه کرد: برای ارتقای امکانات و زیرساخت‌های این منطقه امسال اقدامات لازم اجرا می‌شود.

وی طرح‌های آماده اجرا در سال جاری در این منطقه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اجرای طرح هادی روستای خوشاکو، بهسازی جاده ارتباطی و تکمیل راه روستایی خوشاکو تا پیست اسکی، محوطه‌سازی، احداث اقامتگاه با مشارکت روستاییان، تکمیل تله‌سیژ مجموعه پیست اسکی و تجهیز امکانات ورزشی و رفاهی در این مکان از جمله طرح‌های آماده اجرا در پیست اسکی خوشاکو است.

شایان ذکر است، در نخستین جلسه شورای فنی آذربایجان غربی، به منظور فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب و افزایش کیفی ارائه خدمات به گردشگران در این منطقه، طرح احیای منطقه نمونه گردشگری خوشاکوی ارومیه تصویب شد./ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر