کد خبر: ۳۸۷۶۰۰۹
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۹
حسيني قطب‌آبادي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

سخنگوي طراحان سوال از رييس جمهور گفت:طرح دو فوريتي اصلاح ماده 197 آئين نامه داخلي مجلس كه مبتني بر تغيير نحوه سوال از رئيس جمهور است، فردا تقديم هيأت رئيسه مي‌شود.

مصطفي رضا حسيني قطب‌آبادي نماينده مردم شهر بابك در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران از ارائه طرح دو فوريتي اصلاح ماده 197 آئين نامه داخلي به هيئت رئيسه مجلس در روز سه شنبه (22 فروردين) خبر داد و گفت: تجربه جلسه آخر بهارستان در سال 90 كه به سوال از رئيس جمهور اختصاص داشت نشان داد كه كاستي هايي در ماده 197 در آئين نامه داخلي مجلس كه ناظر بر طرح سوال از رئيس جمهور است، وجود دارد لذا اين اصلاحيه در قالب طرح دو فوريتي كه از سوي علي مطهري آماده شده است روز سه شنبه اين هفته تقديم هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي خواهد شد.

وي در ادامه با بيان اينكه با اصلاح ماده 197 آئين نامه داخلي مجلس، سوال از رئيس جمهور مي تواند به استيضاح وي بيانجامد، افزود: در صورت تصويب اين طرح مدت زمان طرح سوال از رئيس جمهور از 15 دقيقه به 40 دقيقه افزايش يافته و تعداد نمايندگان سوال كننده بيش از يك نفر خواهد بود.

رضا حسيني ادامه داد: علاوه بر اين موارد، رئيس جمهور و سوال‌كنندگان مي‌توانند مدت زمان سوال خود را به چند بخش تقسيم كنند همچنين در اين طرح، سوال كنندگان مي توانند حداكثر 5 سوال از رئيس جمهور بپرسند تا با توجه به كاهش تعداد سوال ها رئيس جمهور بهتر بتواند در مورد هر كدام توضيح دهد.

نماينده مردم شهر بابك با بيان اينكه در اين طرح پس از پاسخ رئيس جمهور به هر كدام از سوالات نمايندگان راي گيري مي شود، ادامه داد: اگر تعداد نصف به علاوه يك يا اكثريت نمايندگان از پاسخ هاي رئيس جمهور قانع نشوند سوال به قوه قضائيه ارجاع مي شود و اگر تعداد سوالات ارسال شده به قوه قضائيه به 6 مورد برسد، زمينه استيضاح رئيس جمهور مهيا شود.

*** بيانيه صداي ملت در پاسخ به اظهارات احمدي نژاد در آخرين جلسه سال 90 در قالب كتابچه منتشر خواهد شد

رضا حسيني در ادامه با بيان اينكه قرار بود بعد از انتخابات، صداي ملت بيانيه اي را در خصوص اظهارات رييس جمهور در آخرين جلسه صحن علني مجلس درسال 90 ارائه دهند، گفت: بيانيه اي كه قرار بود صداي ملت بعد از انتخابات در ارتباط با سوال از رئيس جمهور ارائه دهند در قالب جزوه يا كتابچه از سوي علي مطهري آماده شده است كه به زودي در دسترس علاقمندان قرا خواهد گرفت.

وي در ادامه افزود: در اين كتابچه روند سوال از رئيس جمهور از ابتدا تا انتها قيد شده است و علت تبديل شدن بيانيه به كتابچه نيز آن بود كه قرار شد روند و تمام كم و كيف ماجرا به عنوان يك اقدام تاريخي در اسناد محفوظ بماند./س2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر