کد خبر: ۳۹۳۵۴۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۷
چمران:

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به واکنش مردم نسبت به پرداخت عوارض شهرداری گفت: در اقتصاد شهری، مردم باید بیشترین کمک را به شهرداری‌ها کنند در حالیکه مردم کشور ما عوارض شهرداری را پول زور و شهرداریها را زورگیر تلقی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ، مهدی چمران در چهارمین "همایش مالیه شهرداری ، مشکلات و راهکارها" که روز چهارشنبه در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد با بیان اینکه حجم ساخت و ساز در تهران بسیار بالاست، گفت: زمانی که مهمانان خارجی در تهران گردش می‌کنند، از حجم بالای ساخت و ساز تعجب می‌کنند.

وی با اشاره به وابستگی شدید درآمد شهرداری‌ها به رونق ساخت و ساز، اظهار کرد: 80 درصد درآمدهای شهرداری‌های کشور به حجم ساخت‌ و ساز بستگی دارد.

چمران با تاکید بر اینکه تخریب ساخت و سازهای موجود شهر ضربه بر پیکر اقتصاد شهر محسوب می‌شود، عنوان کرد: بالا بودن بودجه عمرانی در شهرداری‌ها به این معناست که سرمایه را محبوس در خاک و آهن می‌کنیم و از پول به درستی استفاده نمی‌کنیم.

وی در ادامه یکی دیگر از مسایلی که شهرداری‌ها با آن مواجه هستند را واکنش مردم نسبت به پرداخت عوارض شهرداری توصیف کرد و در این‌باره توضیح داد: در اقتصاد شهری، مردم باید بیشترین کمک را به شهرداری‌ها داشته باشند، در حالی که مردم کشور ما عوارض شهرداری را پول زور و شهرداری‌ها را زورگیر تلقی می‌کنند و حتی شهروندان ثروتمند به هر وسیله‌ای تلاش می‌کنند از پرداخت عوارض بگریزند.

چمران بر ضرورت کار فرهنگی برای اصلاح این نگرش غلط در میان مردم تاکید کرد و گفت: شهروندان باید بدانند که شهر مخارجی دارد و هر یک از آنها نسبت به میزان بهره‌مندی از شهر باید این هزینه‌ها را بپردازند./ل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر