کد خبر: ۳۹۹۶۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۷

مناطق مختلف بحرین روز گذشته نیز شاهد برپایی تظاهرات مسالمت آمیز علیه رژیم بود و تظاهرکنندگان طی آن خواستار تحقق اهداف انقلاب شدند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، نیروهای رژیم آل خلیفه با گلوله های ساچمه ای و گازهای سمی به تظاهرکنندگان حمله کرد. این در حالیست که با توجه به ممنوعیت بین المللی استفاده از این گلوله ها درخواست ها برای محاکمه استفاده کنندگان از این آنها علیه تظاهرکنندگان افزایش
پیدا کرده است.
تظاهرکنندگان خواسته های خود را در قالب شعار بیان کردند. زنان شرکت کننده در این تظاهرات نیز ضمن حمایت از خواسته های انقلابیون شعارهای ویژه ای در حمایت از زنان بازداشت شده در زندان های رژیم سردادند.
اهالی روستای المصلی نیز بدون توجه به تهدیدات رژیم و مزدوران آن اقدام به برپایی تظاهرات کردند.
در ادامه گزارش آمده است: ستره، سماهیج، جدحفص، شهرکان، المعامیر، سنابس و.. نیز شاهد برپایی تظاهرات مشابه بودند. اهالی سنابس همچنین زنجیره ای انسانی تشکیل دادند و شعارهای انقلابی سردادند.
رژیم آل خلیفه  برخی از مناطق را به چیزی شبیه پادگان نظامی تبدیل کردند.
از سوی دیگر هادی الموسوی مسئول اداره آزادی ها و حقوق بشر در جمعیت الوفاق بحرین خواستار محاکمه کسانی شد که از گلوله های ساچمه ای استفاده می کنند.
الموسوی گفت اصابت گلوله ساچمه ای به چشم احمد النهام کودک پنج ساله بحرینی راه را برای پیگرد استفاده کنندگان از این نوع گلوله باز می کند.
در ادامه گزارش آمده است: از سوی دیگر دادگاه بحرین جلسه محاکمه علی حسن کودک یازده ساله بحرینی را به پنجم ماه آینده موکول کرد. وی به اتهام شرکت در تجمع که اخلال در نظم عمومی به شمار می رود محاکمه می شود.
در همین حال دادگاه کیفری بحرین با آزادی نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین مخالفت کرد و رسیدگی به پرونده وی را به هفدهم این ماه موکول کرد. رجب ضمن رد اتهامات مطرح شده علیه خود در خصوص تحریک مردم، اعلام کرد فقط دیدگاه های خود را اعلام کرده است.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر