کد خبر: ۳۹۹۶۲۰۶
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۵

صدها استرالیایی در اعتراض به بررسی قانون جدید كار در پارلمان این كشور، در سیدنی تجمع كردند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری شین هوا ، در حالی كه قرار است نمایندگان مجلس استرالیا امروز درباره قانون جدید كار بحث و تبادل نظر كنند، صدها استرالیایی اعم از آتش نشان، پرستار، كارگر و كارمند در مقابل ساختمان پارلمان در سیدنی تجمع كردند.

بر اساس قانون جدید كار در استرالیا كه احتمالا نمایندگان پارلمان امروز به آن رای مثبت خواهند داد، حقوق و مزایای كارگران بطور چشمگیری كاهش خواهد یافت.

آنچه كه بیش از هر چیز خشم مردم استرالیا را بر انگیخته  این است كه نیروهای پلیس از این قانون مستثنی هستند.

اتحادیه های كارگری در استرالیا تهدید كرده اند اگر قانون جدید كار در پارلمان به تصویب نمایندگان برسد، دست به اعتصاب سراسری خواهند زد.

از صبح روز پنجشنبه نیز آتش نشانان استرالیایی در اعتراض به این قانون دست از كار كشیدند اما انتظار می رود این اعتصاب امروز به پایان برسد.

سیدنی و برخی شهرهای استرالیا نیز در ماه های گذشته صحنه برگزاری تظاهرات اتحادیه های صنفی در اعتراض به قانون جدید كار و اجرای طرح ریاضت اقتصادی بوده است.

یك بررسی كه از 42 هزار كارگر و كارمند استرالیایی انجام شده است، نشان می دهد كه ساعات كاری آنان بیشتر از حقوقی است كه به آنها پرداخت می شود و شمار كاركنانی كه ناچارند بخشی از كار را در خانه‌های خود انجام دهند در حال افزایش است.

برپایه این گزارش،نظرسنجی ها نشان می دهد مردم استرالیا در سال گذشته میلادی بیش از سال‌های گذشته تحت فشار شرایط بد اقتصادی بوده اند.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر